Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 4 éves kislányom nem szobati...

A 4 éves kislányom nem szobatiszta éjszakára? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
3 éves kora körül lett nappalra szobatiszta,szóval majdhogynem 1 éve már szenvedünk ezzel.Mindent próbáltam már azt hiszem,de nem segít semmi.Nem tudom mit csináljak.
2019. máj. 29. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves státuszon kérdés az éjjel-nappal szobatiszta: [link]

Szerintem engedd el egy kicsit a dolgot, legfeljebb az 5. szülinapja előtt pár hónappal konzultálj hozzáértővel, ha addig sem érik meg rá.

2019. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Várjál türelmesen. Az én lányom már elnúlt 5, amikor ágytiszta lett. Már időpontunk volt dokihoz, de lamondtuk. Egyik napról a másikra megoldódott a probléma és sose jött vissza. Már 12 éves
2019. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hét éves korig normális, nem kell csinálnod semmit.
2019. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindjart harom eves a lanyom,de meg mindig nem szobatiszta meg nappalra sem...minden bizodalmam a nyarban van......ugy tudom 6 eves korig nem gond,de ha annyira zavar megkerdezhetsz egy orvost,az a tuti
2019. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Szia! Ez sajnos öröklődhet is, mint ahogy nálunk is így lett. Két lányom van, mind a kettő bepisilős. Én 10 éves koromig pisiltem be időszakonként, de volt, hogy hetente és egyszercsak hirtelen elmúlt.

A nagylányom 9 éves lesz, sajnos heti rendszerességgel bepisil. Voltunk orvosnál, kórházban vizsgálaton, makk egészséges. A legújabb nemzetközi ajánlás szerint 10 év a választóvonal, ha utána is fennáll, akkor komolyabb vizsgálat következik.

A kisebbik lányom 5 éves, ő is sajnos rendszeresen bepisil. Ezt is jeleztük az orvosnak, de a helyzet ugyanaz. Türelem, türelem és türelem.

Szokták még a bepisilést a szorongásra, lelki okokra is visszavezetni, de szerencsére nálunk ilyen nem áll fenn.

Egyébként én ezt az elején szégyelltem, nem is nagyon beszéltem róla senkinek, csak közeli barátoknak. Hát kiderült, hogy bizony rengeteg gyerek érintett ebben. Van, akire még 6 évesen is pelenkát adtak, mert nem győzték a mindennapos ágyneműcserét. Sőt, van 3. osztályos kisfiú ismerősünk is, aki most azért nem megy el a 2 napos osztálykirándulásra, mert ő is még bepisil.

2019. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
az egyik barátnőm is igy volt a fiával. ő orvoshoz is vitte. ott azt mondták neki hogy az idegrendszere mėg nem elég fejlett ehhez. legyen türelmesebb. Vėgül 5,5 ėvesen lett csak éjszakára is szobatiaszta. szóval ne ess kétségbe..!
2019. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy normális,csak mégis aggaszt kicsit,hogy miért nem ébred fel arra ha pisilnie kell.Valószínűleg nagyon mélyen alszik egyebkent.Igazából rajta látom,hogy zavarja.A nagytesója 5 és fél éves,ő már ilyenkor rég szobatiszta volt.De szerintem leginkább az nem tetszik neki, hogy a lassan 3 éves húga már éjszakára is szobatiszta, ő meg nem.
2019. máj. 29. 12:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ébred fel arra, hogy pisilnie kell, mert ez egy bizonyos hormon termelődéséhez köthető "képesség", amit ezek szerint még nem termel a kis szervezete. Ki kell várni.
2019. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tudod hogy normális lesz akkor miért aggaszt? Ezzel nem lehet mit csinálni. Fejre is állhatsz akkor sem lesz éjjelre szobatiszta míg meg nem érik rá.
2019. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Figyelj, teljesen mindegy, h a nagytesó mikor lett szobatiszta. Ő ugyanis egy màsik gyerek. Kislànyom 3 éves 3 hónapos koràra lett nappalra szobatiszta, előtte 1 évig hallgattam anyukàmtól, h " Ti ilyenkor màr rég szobatisztàk voltatok". Ettől aztàn jól ràgörcsöltem, holott simàn nyugiban ki kellett volna csak vàrnom. Most 5 éves és 1 hónapos,éjjelre még pelenkàs. Minden este, közvetlenül alvàs előtt pisil, de még így is 5- ből egyszer biztos, hogy tele van pisilve a pelenkàja reggelre. Olyan pedig még csak néhàny alkalommal fordult elő, h éjjel felébredt pisilési ingerre. Lehet tüzijàték, vihar, de akàr a vele egy szobàban alvó 2,5 éves öccse is énekelhet teli torokból hajnalban 1,5 óràn keresztül...nem ébred fel. Szóval szerintem mélyen alszik... Én úgy döntöttem, h ennek most adok időt, a gyereknek se mondogatom.
2019. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!