Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogyan kezdtétek el a...

Ti hogyan kezdtétek el a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Adtatok rá pelenkát a gyerekre vagy rögtön bugyit/kis gatyát?
2019. máj. 31. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Eleinte adtam pelenkát, de megbeszéltük, hogy szól ha pisilni vagy kakilni kell, elmegyünk wc-re és ha sikerül, kap a kedvencéből (a fiam esetében ez fél csomag pez volt/alkalom), nem igazán akart, úgyhogy boxert adtam rá, bilibe soha semmit nem akart, de a wc szűkítő tetszett neki, nála vagy úgy volt, hogy egy nap minden a wc-be ment, vagy minden a gatyába, kb 2 naponta váltakozott ez úgy 3 héttel ezelőttig, azóta nem pisilt be, de éjszakára és ha hosszabb útra megyünk pelenkát kap. Látta, hogy az apja állva pisil, úgyhogy kb 1 hete ő is csak így hajlandó (ő februárban lett 3 éves, a hónap végén sikerült először a wc-be pisilni, előtte hallani sem akart a dologról, teljesen elutasította)


A lányomnál is így csináltuk, csak ő 2,5 éves volt és sokkal gyorsabban haladt

2019. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A Tiny potty c. konyv alapjan.
2019. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem treníroztam sehogy, hogy ezzel idegesítsem őt is és magamat is, egész egyszerűen megvártam míg megérik rá.

Három éves és pár hónapos volt , amikor egyik nap közölte , hogy nem kell pelenka. Onnantól kezdve nem adtam rá , SOHA nem volt egy baleset sem. Éjjelre és nappalra is szobatiszta attól a vasárnaptól kezdve.

2019. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Első gyereknél 32 hónaposan elkezdtem, vele már akkor meg lehetett beszélni, 2 hónap alatt szobatiszta lett teljesen. Éjszakára is. Óvodában talán 1x fordult elő, hogy bepisilt.


A második most akkora, mintna nagy volt, hát nem tartunk sehol kb...

Szól, ha kell neki (még nem beszél rendesen, de szól), viszont nem engedi, hogy a pelust levegyük. Sőt, ha nincs rajta, és kell neki pisilni, akkor kéri vissza...

2019. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
2. szülinapja után pár nappal az udvaron medencézett és lepisilte a füvet. Nagyon meglepődött, dícsertem és örült. Mondtam neki máskor is lehet és van bili meg wc is. Szólt is ügyesen utána mindig. Bent még ráadtam a pelust és éjszakára is, de kint nem. Alvás előtt mindig pisilt, a pelus reggelre száraz volt. 2 alkalommal pisilt bele éjszaka. Nagyon meglepődtem, mert azt veszem észre, hogy egyre jobban kitolódik a szobatisztaság. Kisgyermeknevelő vagyok. A lényeg, hogy nem szabad etőltetni, pszichológiailag meg kell rá érni.
2019. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Mondogattam neki, hogy van bili meg wc, ezekbe is lehetne pisilni meg kakilni. De soha nem erőltettem, hogy üljön rá. Csak beszéltünk róla, néha minket is látott a wc-n, tehát tudta, hogy mire való. Reggelente megkérdeztem, hogy elmenjünk e a pisilni a bilibe, néha akart, néha nem. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem, akkor azt mondta, hogy azért, mert a bili undorító és kényelmetlen😄 akkor mondtam, hogy lehet ám a wc-re is menni, nem kell a bili. Néha kipróbálta, az már jobban tetszett neki.

Még nem volt egészen 2,5 éves, amikor egyik reggel magától azt kérte, hogy most inkább bugyit adjak rá. Mondtam, hogy oké, de akkor szóljon ha pisilni kell. És szólt... egy baleset volt, amikor nagyon játszott és későn szólt és egy kicsit becsurgott.

Attól kezdve szobatiszta. 3 napja nem volt pelu, amikor 2órás autóútra mentünk. Akkor sem kért pelut, azt mondta nem kell. Útközben is szólt, hogy álljunk meg pisilni.

Nagyon meglepődtem, hogy ez így egyik napról a másikra zajlott le. Amikor ezt valahol olvastam vagy hallottam, akkor nem is akartam elhinni, hogy ilyen van. Mert sok ismerőstől hallottam, hogy szenvednek ezzel, mert nem akar szobatiszta lenni a gyerek. Pedig csak annyi a “titka”, hogy nem szabad erőltetni, nem szabad rajta stresszelni. Úgysem lesz örökre pelenkás, majd ha megérik rá, szépen elhagyja.

2019. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nyári születésű a kislányom. 2 évesen amikor itthon voltun, levettéem róla a pelenkát, de oda pisilt,ahol éppen állt, és közben mondta, hogy jujuj☺️ Így visszaadtam rá a pelenkát. 2,5 évesen ismét megpróbáltam és pár nap alatt napközben szobatiszta lett. A délutáni alvásnál 3 évesen lett ágytiszta, éjszakára pedig 3,5 évesen, de pár hónapig mielőtt lebetegedett, bepisilt.


A legelejen, amikor nyáron vettem le a pelust, nem adtam rá bugyit.

2019. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem eroltetem. Hagyom hogy megerjen ra. Egyenlore semmi. 3 mult.
2019. jún. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!