Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szeptembertől ovi, szobatiszta...

Szeptembertől ovi, szobatisztasággal nem haladunk, van ötletetek?

Figyelt kérdés
Fiam augusztus végén lesz 3 éves, tehát szeptembertől óvodaköteles. A szobatisztaság viszont még nem megy. Az egy dolog, hogy nem szól időben, mert tudom, hogy ez idővel alakul (1 gyerekkel már végigcsináltam, nála mondjuk nagyon könnyen ment). A nagyobb baj az, hogy ellenáll, olyan, mintha félne az egésztől. Pedig van előtte példa, lát minket wc-re menni, nővérét is. Beígértem beki nár egy áhított játékot is, bíztatom stb. Tudom, nem jó erőltetni, és én se hajtanám ennyire ha nem lebegne ott a szemem előtt a szeptember 1. Hogy csináljam? Ma gatyában mentünk játszótérre, persze bepisilt. Akkor szólt amikor már késő volt. Ha nyáron sokat vagyunk kint, akkor egy agyrém lesz minden játszóterezés így. Most irigylem azokat, akiknek van kertjük... kérlek, adjatok tippeket vagy ötleteket, mert kezdek kifogyni belőlük... És amúgy egy nagyon értelmes, másfél éves kora óta mondatokban beszélő gyerekről van szó, akit mindig nagyobbnak néznek a koránál, így különösen fura ez a helyzet.

2019. jún. 6. 13:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Bilivel vagy WC-vel próbálkoztok? Sok gyereknél az alap probléma az, hogy a technika frusztrálja, pl WC-nél, hogy a lehúzással eltűnik ami kijött belőle.
2019. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Először is, nyugi, még van idő. Lányommal ugyan ezt végigcsináltam, hasonló korban, nyáron, mint te.

Lényeg, ne azt várd hogy ő szoljon, hanem kb óránként pisiltesd meg. Bilibe, wcn, amelyiket jobban szereti. Nem baj ha napközben bepisil, ilyenkor hagyd hogy egy kicsit pisis legyen, hogy érezze. Ne szidd össze, csak beszéljétek meg miért jo ha bilibe/wcbe pisil. Tapsold meg ha sikerül pisilni.

Amúgy ha néha be fog pisilni az oviban, az se tragédia, lányom ovijában is bőven vannak még "pisisek" a kiscsoportban.

2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ő választott magának bilit. Ráültetem de nem mindig hajlandó rá. Vagy ül rajta 20 mp-ig és már pattan is föl.
2019. jún. 6. 14:01
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Mivel az óvodakötelességet életkorhoz kötik és nem idegrendszeri érettséghez (így pl szobatisztasághoz), így semmi nem lesz. ha nem lesz szobatiszta, hát nem lesz. Viszel be több váltás ruhát, ha bepisil, átöltöztetik.


De hosszú még a nyár ;)

2019. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én is így tudom ahogy 4-es írta. Viszont a gyakorlatban ez sajnos úgy működik, hogy az ovodavezetőnél rákérdeztem és azt mondra, addig ne vigyem oviba... pechünk van ezzel az augusztus végi születéssel. Épphogy 3 éves lesz ovikezdéskor de már kötelező is kezdenie. Nekem ez az egész tök ellentmondásos
2019. jún. 6. 14:35
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

És mire hivatkozva mondja, hogy ne vidd?


És addig ő tart el benneteket? Kiegészíti a családi kasszát?

2019. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

#6: Falunk lakunk, egy ovi van. Nincs elég férőhely. Úgyhogy a fiam márciusban lesz 3, és jövő szeptemberben kezdheti az ovit. Hogy addig hova teszem? Kit érdekel? Keressek bölcsit. Mintha ott lenne hely.

Katasztrófa.


Kérdező: áprilisban voltunk beíratni a legnagyobbat, nem is beszelt és nem volt szobatiszta. Őszre megoldódott mindkettő.

Játszótéren mentünk a fűre pisilni, hogy meglocsoljuk a virágot, meg el kell találni a bogárkákat.

Szinte egyik napról a másikra lett szobatiszta, egy pár héttel később már este se adtam rá pelust. Nappal volt pár baleset, ha nagyon elmerült a játékban. De egy kezemen meg tudom számolni szàmolni, hányszor fordult elő.

2019. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

"És mire hivatkozva mondja, hogy ne vidd?"


Mert a gyereknek aztán kva jó ám, ha még nem érett, de rákényszerítik, hogy letegye a pelenkát. Aminek az lesz az eredménye, hogy napi 10-20-szor öltöztetik át és szégyenül meg a többi gyerek előtt, akármilyen diszkréten is intézi az óvónő vagy a dadus...


Kérdező, nem érett, de még az lehet, viszont a sürgetés csak visszaveti. Lányom is augusztus végi, nem lett szobatiszta időben, így felmentést kértünk. Pont elég stressz egy gyereknek alapból is az ovikezdés, sokan még úgy is visszaesnek a szobatisztasággal, hogy előtte hónapokkal kialakult náluk stabilan.

2019. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

"#6: Falunk lakunk, egy ovi van. Nincs elég férőhely. Úgyhogy a fiam márciusban lesz 3, és jövő szeptemberben kezdheti az ovit. Hogy addig hova teszem? Kit érdekel? Keressek bölcsit. Mintha ott lenne hely.


Katasztrófa."


Ha márciusban lesz 3, akkor valóban az azt követő szeptemberben kezdhet. Kezdenie kell. Akkor is, ha nem szobatiszta. Nem mondhatják, hogy tartsd otthon.

2019. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha valaki márciusban tölti a hármat akkor miért meglepetés hogy következő szeptemberber kezdhet? Ez eddig is így volt, mindenhol így van, kivéve ahol sok a hely, de nem az a jellemző. Ha valakinek kell a fizetés (nekem is), az úgyis már bölcsibe is megpróbálja beiratni mire lejár a gyed. Kérdező szerintem most még várj, 1-2 hetente próbálkozzatok, de ha folyton bepisil, nem akarja, add vissza a pelust, sok az a 3 hónap. Időnkénk próbáld meg újra. És nem veszi be így minden ovi, hiába okoskodtok bele egyesek hogy "de kötelező", és a gyereknek se jó.
2019. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!