Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra nem érett...

Szobatisztaságra nem érett gyereknél erőltetnéd erőszakkal a pelus levételét, csak azért, mert itt az ideje?

Figyelt kérdés

Másik kérdésemben kifejtettem a problémát. Ha szeptembertől ovi,de a gyerek idegrendszerileg éretlen,akkor mi van? Erőlteti a bölcsi a szobatisztaságot,de a lányom nem érett rá. Nem is érzi,ha pisil. Nem is szól,nem toporog stb.

Több problémája is van,fejlesztésre hordom.


2019. jún. 21. 14:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint még nem kell róla levenni a pelust,mert pszichés gondokat okozhat az erőltetés nála.
2019. jún. 21. 14:43
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem erőltetném ha nincs rá készen, és pont azért amit a védőnő mondott. Simán okozhat nála szorongást, ami rátesz még egy lapáttal az alap problémára.
2019. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%

Én levenném. A nyár a legjobb gyakorolni

Meleg van,nem fázik meg ha mégis bepisil. Azt kell megtapasztalnia,milyen ha pisis a ruhája. Emellett kb óránként bilire kell ültetni. Előbb vagy utóbb magától is szólni fog.

Amúgy pisilt már bilibe?

Éjszakára én még tennék pelust, ha szobatisztaságra érett, reggelre száraz lesz a pelusa.

A legfontosabb hogy ne görcsölj rá,mert ezzel a görcsösséggel ártasz a legtöbbet a gyereknek.

Igen, az oviban ezt nyomatják az óvónők,hogy legyen szobatiszta,mert 30 pisit agyrém lenne pesztrálni, de ha nem lesz a gyermeked szeptemberre szobatsziszta akkor se lesz semmi. Átöltöztetik ha bepisil.

2019. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze, pisil bilibe,wc-be, ha kérem. Van lépcsős szűkítő is.
2019. jún. 21. 14:54
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
3as vagyok. Nyilván ha valamilyen problémája van, akkor kövesd a védőnő utasitását, ő sokkal jobban ismeri a gyermekedet mint mi.
2019. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2019. jún. 21. 14:56
 7/21 A kérdező kommentje:
Én követném,de a bölcsis gondozó nem hajlandó rá... már 2x beszéltem vele tegnap óta. Arra is gondoltam,hogy kiveszem a bölcsiből.
2019. jún. 21. 14:57
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Mi is így voltunk mint ti. Én nyáron levettem a pelust mert imád meztelenkedni és megvártam hogy bepisiljen egyből szólt,utána eltelt pár nap és már bilizett is mert nem szerette hogy végig folyt a làbán.

Ne görcsölj rá vedd le nyugodtan meglátod hogy gyorsan megfogja tanulni :)

2019. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen helyzetben voltunk tavaly. Megpróbáltuk, de nem erőltettük. Nem lett szobatiszta, felmentést kértünk, kész. Ha bölcsis lett volna, ott maradt volna. Mivel ő pont a fejlesztések miatt nem járt, így otthon maradt. 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta.
2019. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Gabica!

Pszichológus mit mond? Mennyi most a lemaradás hónapokban?

Annyit nyugodtan számolj rá az átlagos 3 évre.

A bölcsi fejlesztő bölcsi vagy sima? Ha fejlesztéő, tudniuk kellene. Ha sima, akkor (is) beszélj a vezetővel.

Egyébként maradhat, nem tehetik ki. Erről is a vezetővel kell beszélned.

2019. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!