Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Amikor már száraz a pelus...

Amikor már száraz a pelus éjjelre is, akkor max mennyi ideig használtok egy pelenkát?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy már szobatiszta, és éjjelre / alváshoz / sétához is csak elővigyázatosságból van rajta, ilyenkor mennyiszer lehet felhasználni a pelust? Ha nincs benne pisi, vissza lehet ugyanazt adni kövi éjszaka?
2019. júl. 9. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Egek. Persze hogy csak egyszer adom rá, nem használom újra. (Éjjelre kell csak)

Te hányszor veszed fel ugyanazt a bugyit??

2019. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Én max 3x. Csak esti alvásnál adok rá pelenkát, de már kb 3 hónapja nem volt baleset, lehet már akkorra se kéne neki pelus. 3,5 éves.
2019. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Èn meg eleve nem adtam a gyerekre már pelenkát ha szoba tiszta volt. Az ágyon volt egy matracvédö ami nem engedte át a nedvességet, de kb 2x történt baleset, és akkor felébredt rá, hogy pisis.

Èn sétához sem adtam rá pelenkát, a pelenka csak hosszú autó utakhoz volt, de csak közvetlen akkor mikor pont szoba tiszta lett.

2019. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanúgy kidobtam... Egyébként kb. 1 hétig adtam rá csak, aztán levettem, azóta sem vokt baleset. Kapott matracvédőt a lepedő alá biztos, ami biztos...
2019. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer. De egy hét szádazság után levettem végleg. Matracvédő nekünk is van.
2019. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3, szobatisztaság nem egyenlő az ágytisztasággal.

Ha x napig szárazon veszem le a pelenkát, majd y napig be-bemegy egy kicsi pisi, nem ágytiszta.

Nyilván erre az időszakra érti a kérdező, mert hónapok óta ágytiszta gyereket senki nem pelenkáz kényelemből éjszaka.

De a kérdésre:

nem, nem adtam vissza ugyanazt a pelenkát egyszer sem, akkor sem, ha pisitől száraz maradt.

Miért? Mert fehérneműből se húzom fel kétszer ugyanazt, hiába nem pisilek, kakálok bele és folyás sem szennyezi.

Bőrével közvetlenül érintkezik, így nyáron óhatatlanul belefő. Body-t is újat (=tisztát) kap naponta akkor is ha semmi baja. Miért a pelenkával tennék kivételt?

2019. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!