Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kaka-ügy? Miért nem megy?

Kaka-ügy? Miért nem megy?

Figyelt kérdés
Kislányom júniusban fölötte a 2 évet,és elkezdte érdekelni a bili,wc Kb 1 hónappal ezelőtt,most ott tartunk,hogy a pisilés 100 %-ban működik,éjjel se pisil be,viszont a kakival baj van. Eddig naponta kakilt szépen És ahogy ugye nem volt már rajta a pelenka nem igazán értette azt,hogy ha kakilni kell akkor rá kell ülni a bilire vagy a wc-re,2 alkalom volt így,h ugyan úgy állva kakált,mint eddig és utána láttam rajta,h zavarta,ami történt,pedig szépen nyugodtan elmondtam neki,hogy semmi baj nem történt,majd menni fog ez is szépen a bilibe,wc-be,de 2.alkalommal megint sírt utána. És a gond azóta van,visszatartja a kakát,3-4 naponta kakil,sajnos volt,hogy kúpot kellett neki adni,mert már nagyon nyűgös volt és látszott rajta,h nem jól érzi magát,mondogatta is,hogy kaka,de nem ment a dolog. Azt is próbáltam,hogy amikor elkezdte mondani,hogy kakilni kell,akkor megkérdeztem,hogy akar e a pelenkaba és mondta,hogy igen,feltettem,volt hogy így sikerült,de volt olyan is,hogy így se. Volt valaki hasonlo hekyzetben? Adjam vissza rá egész napra a pelenkát? Amikor rajta van akkor ugyan úgy szol,ha pisilni kell,nem pisil bele. Visszaszokhat úgy a pelenkára? Ezt nem szeretném,mert a pisilés is magától jött,nem erőltettem semmit. Meg fog érni a kakalasra is vagy ebből hosszabb távra kialakulhat ez a szorongás?
2019. júl. 10. 15:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha úgy sikerült,hogy belekakilt a pelusba,akkor rögtön utána szól is,hogy vegyük le,az is zavarja,úgyhogy nem értem mi történik. Én ronthattam el valamit?
2019. júl. 10. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Igen, szerintem te rontottad el a túleröltetéssel. Az én lányom is ennyi idős, egyszer kakált bele a bilibe, néha megkérdezem akarja-e, azt mondja nem, én meg hagyom neki a pelusba kakálást. Nem tudom mit csinálj, talán add vissza rá a pelust, 3 éves korig ráér szobatisztának lenni.
2019. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem erőltettem,ő akarta a pisit magától,nem is akarja,hogy a pelenka rajta legyen hosszabb időre,az lenne inkább az erőltetés,ha visszatenném
2019. júl. 10. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokaknál van kakigond. Mivel még sosem làtta ezelőtt valószínűleg igy megrémülhetett. Ami segíthet, ha te is pl. megmutatod, hogy anya is kakál, ettől nem kell félni. Sok kicsi nehezen engedi el, a részének érzi, nyugodtan búcsúzzatok el a kakitól, mikor lehúzzátok, mond neki, hogy a kaki örül, mert mehet a kaki barátaihoz. Ha pelusba könnyebben megy, kakihoz vissza is adhatod, ezzel nem csinálsz bajt és nem te rontottad el, nem hinném, hogy ez erőltetés, ha nem lenne rá kész hiába gyötörnéd a pisilés sem menne.
2019. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kaka a gyereknél szexuális élmény. A probléma abból fakad, hogy nem engedik a gyereknek tartogatni. Ezért gyengül a székesi inger. Aminek szorulas a vége a belrenyheseg miatt. A pelenka azért kell a gyereknek, mert így nem feltűno a szülőknek, ha játszik a szekelesiingerrel.
2019. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!