Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elalszik szopi közben, ezért...

Elalszik szopi közben, ezért keveset eszik, és nem alszik rendesen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mivel hízik rendesen, gondolom elég a tej. De a szopiba mindig belealszik, az ébresztgetés sem igazán segít, így csak keveseket eszik egyszerre és emiatt nem alszik fél óránál többet. De van, hogy annyit se.

Hébe-bóba alszik 2-3 órákat, de még nem jöttünk rá, hogy mitől és miért.

Két hetes.


2019. júl. 24. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem hagytam bealudni.


Fülét piszkáltam.

Álla alatt.

Orrát cirógattam.



Később erre már nincs szükség

2019. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd elaludni. Még nagyon pici, lehet a sárgaság miatt is.
2019. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
mennyi az a keves , amennyi idot szopik? ha 3 orankent megvan kb 20 perc aktiv szopas, amikor hallhatoan es lathatoan sziv es nyel (tehat 3 oran beluli osszes szopibol osszeadva megvan az ido) akkor valoszinuleg eleg tejhez jut. foleg, mivel azt irod, hogy jol gyarapszik. ha mar a komfortszopiba alszik bele, az nem baj. ennyi idosen sok alvasra van szuksege, viszont ilyen idoben gyakori szopi kell. lehet, hogy o ezt ìgy oldja meg a sok rovid alvassal
2019. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, volt, hogy 1,5(!) óra volt egy szoptatás, majd egy óra múlva éhes lett. Már a sírás határán voltam. A gyerekorvos, nőgyógyászom (neonatológus is), védőnő azt mondták, hogy 20 perc után vegyem le a ciciről, mert csak addig eszik rendesen, de nekem ehhez nem volt szívem, mert mindig sírt utána. Három hetes volt, mikor begyulladt a mellem, fejőnő jött ki segíteni a fejésben, ő csecsemős nővér volt. Ott volt mellettünk a babám, ránézett, és azt mondta, hogy látja, hogy még elég sárga, ez normális jelenség, minden baba besárgul valamennyire születése után, csak nem mindegy milyen mértékben. Azt mondta figyelgessem, a sárgaság miatt aluszékony, de hagyjam addig szopni, ameddig akar, és figyeljem meg, amikor teljesen lemegy róla a sárgaság (a szemfehérjét kell nézni, nálunk arról ment le utoljára, az is sárgás volt) akkor fog már normál tempóban szopni, ez kb. 6-7 hetes kora körül lesz. 7 hetesen tényleg jött egy éles váltás, és figyeltem, tényleg akkor szopott már gyorsabban, bealvások nélkül, amikor lement róla teljesen a sárgaság. Most 5 hónapos, 5 perc alatt "kivégzi" mindkét mellem, de az első 7 hétben a túlélésre játszottunk. Ha bealszik és nem eszik többet, majd fél óra múlva felébred és látod, hogy éhes, én a helyedben cicire tenném, persze ez csak az én véleményem, a saját tapasztalatomból kiindulva. Marhára utáltam szoptatás szempontjából az első hat hetet, de úgy fogtam fel, hogy minden kezdet nehéz. Légy türelmes vele, napról napra jobb, ügyesebb lesz.
2019. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha 3 órán át szopik akkor addig szoptatod. Ha 3 óra után fél óra múlva még 2 óráig szopni akar, akkor még 2 órát szoptatod. Ennyi.
2019. aug. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!