Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3óránkénti etetést csinálja...

3óránkénti etetést csinálja valaki? Ezért én rossz anya lennék? Imádom őt és jólvan, de a folytonos mellretételt nem bírom fizikailag se.

Figyelt kérdés

3 hetes múlt a babám,a korház óta 3óránként etetem őt,mivel tejem 4 napig nem volt tápszert kapott. Utána tejjel pótoltam neki. Most kb 3óránként kel magától már enni.

Ez úgy néz ki nappal hogy cicizik mind két mellről,majd táppal kiegészítem mert mindennel 120milit eszik/alkalom.

Estére 2x fejek így van neki 50mili anyatej.

Megvallom annyira kimerültem este már nem szoptatom,táp+fejt tej.



2019. júl. 28. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nincs ezzel a világon semmi baj
2019. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Úgy csináld, ahogy nektek a legjobb. Ha így a legjobb, akkor így.
2019. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy rossz anya! :) Ha neked így a jobb és a babád is jól érzi magát ( ami a legfontosabb) akkor nincs ezzel semmi baj.

Én igényszerint szoptatom a babám, általában 2-3 óránként, nekem ez sokkal jobb, mint tápszert készíteni. Embere válogatja, senki sem rossz anya ettől, a lényeg hogy mindketten jól érezzétek magatokat. Ha feszült és kimerült vagy azt ő is megérzi :)


Úgyhogy hajrá, mindent jól csinálsz! ;)


3 hetes baba anyukája

2019. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mi így érezzük jónak és így tudunk alkalmazkodni mi is. Csak annyira vérremenően tudják néhányan mondani hogy de mellre kell tenni stb igény szerint. Amivel nincs is gond,de nekem az sok hogy egész nap rajtam legyen.

Főleg miután szülés után alig tudtam lábra állni 3hétig..örülök hogy párom segít éjszaka stb.

Legutóbb utaztunk és cumisüvegből evett ott is megkérdezték mért nem szoptatom..( mert ő éhes 10-20gramm után és épp csak megálltunk,otthon szoptatom..)


Néha max az zavar remélem így is ragaszkodó lesz majd :)

2019. júl. 28. 13:37
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló.

Ha 3 óránként eteted nem sír utána még? Vagy neked lehet van elég tejed :)

2019. júl. 28. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha nektek így jó, akkor csináljátok így, a Ti gyereketek! :)


Arra számíts viszont, hogyha éjszaka nem szoptatod, sokkal hamarabb fog elapadni a tejed (a szervezet éjszaka a leginkább fogékony a tejtermelést fenntartó prolaktinra, ha nincs inger, tehát éjszaka nem szoptatsz, a szervezet úgy érzékeli, hogy nincs szükség a tejre). Ha szeretnéd még jó pár hónapig szoptatni, én ezt a részét átgondolnám.

2019. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen ezen agyalok csak néha az összeesés szélén állok úgy érzemXD

Reggelre mindig folyik a tejem, 6tól már cicin van de lehet 1x éjjel is kellene fejjek!

2019. júl. 28. 14:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem iszsz a babám,de már 3 hetes és a világért sem tudom már átallitani arra,amit te csinálsz,pedig jobb lenne a melleimnek is és a rendszerünknek is...ami jelenleg nincs.
2019. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz mások beszólásaival. Meghallgatod a "jótanácsaikat", aztán úgy csináld, ahogy nektek jó. Igen lemerít szoptatás, én igény szerint adtam nekik, próbálj vitamint szedni, hátha segít, változatosan étkezni. Nekem mindkettő anyatejes volt, de néha én is azt éreztem elszívják az erőmet is:) Szedtem még egy darabig az elevitet, meg magnéziumot, calcium pezsgőtablettát. Lehet növekedési ugrásra van a babának ilyenkor éhesebbek, többet esznek.
2019. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt csináltam. Habár nem tudom hogy ő vagy én alakítottam ki. Egyszerűen csak így alakult. Nem csinálnám máshogy. Olyan beállt a rendszer, boldog, kiegyensúlyozott baba. Annyi negatívum viszont van, hogy sose éhes, vagyis sose sír, ha éhes. Már 10 hónapos, de egész pici korában megszokta hogy mindig van kaja, nem kell sírni. Nagyon hamar átaludta az éjszakát. Felkel reggel és nem sír, hogy éhes, csak várja, mert tudja, hogy úgyis kap. Bár nem. Tudom hogy ez hátrány-e vagy sem.
2019. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!