Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell újszülöttet...

Hogyan kell újszülöttet helyesen szoptatni? A többi lent.

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 21:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Első babás vagyok. Elég sokat olvastam a témáról, de csak még több kérdés merült fel bennem. Azt tudom, hogy az első napokban kevés előtej termelődik majd, ami elvileg elégnek kell lennie a babának. Viszont utána mikor megtörténik a "tejbelövelés akkor hogyan kéne szoptatni? Mind a két mellből vagy csak egy etetésnél az egyikből? És honnan tudom mikor kell a maradékor lefejni? Félek, hogy ha valamit rosszul fogok csinálni akkor begyullad majd a mellem vagy hasonló.
2019. júl. 28. 21:18
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én felváltva szoptattam egyszer az egyik aztán következő szoptatásnál a másik mellemből. Az elején ha az egyikb szoptatsz, folyik a másikból is. Ha pedig fájt vagy begyulladt akkor mindig abból szoptattam és rögtön jobb is lett. A baba álla legyen a csomónál, akkor tudja a leghatékonyabban eltűntetni.
2019. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindent elmondanak a kórházban. És szoptatási is segít.
2019. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptattam és sosem fejtem, így gyorsan beállt a kereslet-kínálat. Ha úgy láttam kevés neki ha csak az egyikből kap adtam a másikból is.
2019. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy az első napokban egy szoptatás alatt is vàltogassam, ha már van elég tej, akkor egy szoptatás - egy mell.

Aztán volt minden, mert nem indult könnyen.

2019. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kórházban kérd meg a nővérét magyarázza el a technikát, segítse az első mellretételt. Ne aggódj először keveset szopiznak, az első tej sárga, zsíros, jól lakik vele. Tedd sűrűn mellre az beindítja a tejtermelődést, tejbelövellést. Tejbelövelléskor is váltott mellből szoptattam. Mi vettünk egy egyszerű kézi mellszívót, mert annyira kemény lett a mellem, megtelt, fájt, feszített (mindkét gyekőcnél) hogy fejtem mindkettőből kB 1 hétig. Aztán a baba megoldotta ő szívja ki a legjobban, felváltva etettem, az első tej az elején amit szív a mellből gyengébb, inkább szomjoltó, a hátsó, amikor sokáig szopizza zsírdúsabb laktatóbb. Aztán beáll a kereslet kínálat. Annyi fog termelődni ami neki elég lesz. Eleinte kB 3 óránként éhes, de ezt nem kell mérni, van hogy előbb, vagy hogy alszik 4-5 órát, nem kell felébreszteni. Aztán mikor növekedési ugrások vannak akkor sűrűbben kér tejcsit. Lánykámat 2 éves koráig szoptattam, fiacskámat még mindig szoptatom 1,5 éves.
2019. júl. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az ujjaddal majd nyomd le a melled az orrocskájánál, hogy kapjon levegőt! Különben ráfekszik a mell az orrlyukára. Nekem ezt a kórházban mutatták meg. Mindig csak 1 mellből szoptattam.
2019. júl. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fejni nem kell. 2 év alatt sosem fejtem.
2019. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem biztos, hogy a kórházban megmutatják sajnos (nekem nem tették). Arra készülj fel, hogy eleinte a szoptatás fájdalmas lesz,mire a fejcsatornák bejáratódnak.Besebesedik a mellbimbó környéke, de tarts ki, mert a szoptatás nagyon jó dolog lesz. Az Avent kézi mellszívó nagy segítség volt, hogy azzal is rásegítesz, félre teszel egy kicsit a fagyasztóba és így egyre több tejed is lesz. Én Spar-os Multivitamin gyümölcslét ittam és nagyon sok tejem lett tőle :-)
2019. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha fb hasznalo vagy keress.ra.szoptatasi csoportokra,ahol IBCLC (szoptatasi tanacsadok) szakertok vannak es sokat segitenek.
2019. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!