Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek az igény...

Mi a véleményetek az igény szerinti mellre tételről?

Figyelt kérdés

Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem normális dolog.

Mivel a babának kellene egy napirend (kivétel ez alól a növekedési ugrás persze). Meg szerintem nagyon zavaró az ha a baba nem is az evés miatt kéredzkedik mellre hanem csak nyammogni.

Na ez nálam egyáltalán nem jön be. Erre van a cumi nem? Én nem szoptatok, hanem cumisüvegből kapja a tejet. Nem bírnám elviselni ha több óra hosszáig a mellemen lenne így sokkal tervezhetőbb nap.

Ez az én véleményem gondolom sokan önzőnek tartanak de nem izgat.

Ne az én megnyilvánulásomat véleményezzétek, hanem kíváncsi vagyok a saját véleményetekre a TÉMÁVAL kapcsolatban. Köszönöm



2019. júl. 29. 22:52
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
44%
Nem ISZSZ-es volt a kislányom. A növekedési ugrásnál volt hogy akár egész nap cicin lett volna. De amúgy nem. 3-4-5 óránként evett. Volt hogy éjszaka nem kelt fel enni. Én nen bírtam volna hogy 3 óránként keltsem, vagy cicize,mégha csak nagyon kicsit is.. Pedig este csak cicin aludt el, anélkül nem.
2019. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem iszisz szoptatnám a fiam, már rég nem lenne tejem. Így is kell pótlás (sns-ből kapja).

De az iszisz nem jelent minden nyekkre szoptatást, ebben tévedsz. Gondolom te se az üveget vagy a cumit tolod a szájába mindenre válaszul, vagy igen?

Ha nem azért jelez, mert enne vagy cumizna (csak ha álmos), akkor nyilván nem a mellemet dugdosom a szájába.

2019. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden nyekkre betömöm a baba száját a mellemmel, hanem, hogy nem az órát nézem és ha éhségjelet tapasztalok (cuppogás, nyelvdugdosád, keresgélés, stb.), akkor megszoptatom, akkor is, ha 1 órája evett. Illetve ha nem sárga v koraszülött, akkor nem keltem fel, hagyom aludni, amennyit akar. Ergo nem 3-3,5 óránként etetek, hanem amikor éhes a babám.

4 gyerekemből 3-an így ettek, a második sajnos hetekig kórházban volt, így ő tápszeres lett. A legsűrűbb etetés 2 óránként volt nyáron, egyébként maguktól is 3-4 óránként ettek nappal, az éjszakát 6-10-8-6 hetes koruktól átaludták.

2019. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%
Rendszert akartam. Aztan a siro, cumisuvegeket, cumikat nem elfogado gyerekem felulirta. Kiderult a reflux, es az atlagnal kisebb gyomor, valamint tejfeherje-erzekenyseg. Nem sok valasztasom volt, sirni nem akartam hagyni, attol mar nagyon ki is voltam, 6-8 hetes kora kozott alltunk at az igeny szerinti szoptatasra, ami nalunk 30-60 percenkentit jelentett nagyon sokaig+dieta. Latvanyosan csokkentek a tunetek, valamint a siras mennyisege, lett egy kiegyensulyozott, nyugodt gyerekem. Raadasul szamomra meglelo modon a gyakori szopikkal nemhogy nott, hanem osszessegeben kb. a felere csokkent a korabbihoz kepest a naponta szoptatassal toltott osszido, par perc alatt vegzett is vele altalaban. Elotte a hasfajashoz az is sokat hozzatett, hogy megvartam a sirast, ami mar reg keso ehsegjel, igy kapodva evett, sok levegot nyelt, amitol fajt a hasa. Raadasul az anyatej felszivodasi ideje 60 perc korul van, amit en elotte nem tudtam, igy nem csoda, ha ehes volt. En nem banom utolag, hogy igy alakult annak ellenere, hogy nem igy terveztem. Hordoztam sokat, es a csatosban siman szoptattam akar seta kozben is, igy nem voltunk emiatt a negy fal koze szorulva sem. Most varom a masodikat, nala rugalmasan fogok hozzaallni, meglatjuk, mi valik be.
2019. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
62%
Ja es nyaron ugye a folyadekot is anyatejbol javasolt adni nekik, en sem 2-3 orankent leszek szomjas.
2019. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
62%
Igény szerint szoptattam (mindkettőt) amikor megéheztek, volt hogy 3-4-5 óránként, függött attól hogy aludtak-e. Soha nem lógtak órákig rajtam, 15-20 percig ettek. Ha csak szomjasak voltak pl. nyári melegben elég volt néhány korty, az oltotta a szomjukat. Soha nem nyammogták a mellemet, egyértelműen jelezte, hogy kell, ha befejezte elég volt. Napirendünk is van a nagy 5 éves ovis, a kicsi 1 múlt, én nem éreztem soha hátrányát, kísértük a nagyot az oviba, beugrottunk a boltba stb. Mindig ott volt, a mellem ha kellett, megéhezett, megszomjazott. Soha nem használtunk cumisüvegeket. Nem vacakoltam a fejéssel, sterilizálással, mosogatással, annyi idő alatt jól is lakott a gyerkőc.
2019. júl. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
47%
Iszsz szoptattam de nagyjából mindig 3 óránként kért enni. Az elejétől nagyon ügyesen és hatékonyan szopizott a kislányom, 15 perc alatt degeszre ette magát, ő nem volt az a 3/4 órát cicin nyammogó fajta, evett és tejkómában kifeküdt azonnal. Nem tettem minden mukkra cicire csak ha tudtam, hogy esedékes a hamizás. Meg nem tagadtam tőle de szerencsére ő tényleg csak enni kérte. Azt nagyon elítélem viszont amikor valaki “némítógombként” használja a szoptatást és így old meg minden súrlódást a gyerekkel a szoptatás mint jó dolog álcája alatt, hogy cicire teszi addig is csendben van. A szoptatás nem helyettesíti a gyerekkel való kommunikációt és nem funkcionál hisztikezelőként mint ahogy sokan alkalmazzák pusztán lustaságból.
2019. júl. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
71%

Az iszsz-nél is kialakul a rendszer csak bízni kell a babában. Iszsz ellenére 3 hónapos korára elapadt a tejem de addigra már kialakult a napirend. Magától kért enni nagyjából 3 óránként. Ejszaka aludt nyugodtan. Ahogy írták már az iszsz nem jelent minden nyekkenésre mellretételt. De én is láttam már olyan anyukát aki tényleg mindent ezzel oldott meg (na ez nem követendő). Egyszerűen figyelni kell a babát és megtanulni a jelzéseit, tudni fogod mikor ehes/szomjas vagy csak komfortszopira vágyik. És azt is tudni fogod mikor nem cicivel kell megoldani a problémát.


Amúgy a fiam tápszeres lett ugye elég hamar, de továbbra is igényszerint eszik. Ez jelenleg 8 hónapos korában nagyjából 4 óránként van és persze közte kap vizet. Megkínálom és ha kér kér, ha nem nem.

2019. júl. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetően jó dolognak tartom pláne az első 2-3 hónapban, amíg beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Gyakorlatban én igény szerinti szenvedésnek éltem meg. Gyakorlatilag kétszer szoptattam naponta. Reggeltől estig, meg estétől reggelig. A fiam 5 hónaposan döntött úgy, hogy hagyjuk ezt a kínlódást, és nem fogadta el többet a mellemet. A lányomnál 3 hónaposan döntöttem úgy, hogy eleget kínlódtunk és tápszerre váltottunk. Érezhetően nem lakott jól a szopizástól. Nagyon klassz dolog az iszsz, ha működik. Ha nem működik, nem érdemes mindenáron erőltetni.
2019. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
41%

Kicsit el vagy tájolva. Iszsz a babám, kb 2,5-3 óránként eszik, beállt erre. Így is van rendszer.

Kivéve persze amikor növekedési ugrás van, de kb 3x volt ilyen fél év alatt, hogy 2 napig kb 1-2 óránként kellett szoptatnom, túl lehet élni .

2019. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!