Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy csak az...

Miért van az, hogy csak az interneten ilyenek az anyukák a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elhiszem, lerágott csont, naponta 100-an raknak ki szoptatási problémákkal kapcsolatos kérdést.

De érdekes módon, a környezetemben elég sok anyukát ismerek, sem ők, és a családunkban senki sem támad az etetési módszerem miatt. Még csak észre sem veszem rajtuk, hogy húznák a szájukat, vágnák az arcokat. Szerintük természetes, hogy nem mindenki tud/akar szoptatni.

De feljövök pl. ide, vagy más szoptatós fórum alatt olvasni, szinte egymás torkának ugranak az anyukák.


2019. aug. 1. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mert hisznek a fanatikus szoptatási tanácsadóknak, és a többi anyukának. Szoptatni minden áron, akkor is, ha nincs teje az anyukának.
2019. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szemtől szemben mások az emberek. Arc nélkül lehet mondani barmit, sértegetni bárkit, de a szemébe nézni és úgy mondani, ahhoz nagy bátorság kell. A való életben is vannak, akiknek nem tetszik, ha valaki nem szoptat/hordoz/akármi, de max a hátad mögött fogják kibeszelni
2019. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Itt megkapod az igazat. Ők meg csak a hátad mögött mondják, nem a szemedbe.
2019. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Én is ezt látom.


Itt is le lettem az előbbi kérdésnél pontozva


Pedig csak tényeket közöltem.



A környezetemben is voltak érdekes beszólások volt


Vizes tej..

Óránként miért szoptatok(3 hetes baba 38 fok)?

Szb


Arra, hogy sokáig szoptatok sosem szóltam, sőt csak elismerést kaptam, pedig nem hangoztatom.



Környezetemben volt, hogy inkább tanácsot kértek azok, akik előtte állnak a szoptatásnak.

2019. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a kijelentes, hogy itt mindenki az igazat mondja a masik szemebe, szemtol szemben pedig az arcodba hazudik?? Szerintem meg van 2 adott csoport, valaki szoptatas parti, valaki pedig nem akar vagy epp onhibajan kivul nem tud szoptatni, es ennyi, en amit inkabb eszreveszek, hogy a szoptatosokat nem bantja a tapszerezos anyuka, na de a szoptatas partiak adnak a tapszereseknek rendesen lelkileg! A tapszeres baba nem kotodhet az anyukajahoz, nem szeretheti,az anyuka utalja a gyereket es szart akar neki, raadasul onzo is, ugyebar..Tok mindegy, hogy konkretan nem AKAR vagy nem TUD szoptatni az anyuka, egyet tud a cicis, belekontarkodni a masik lelkebe! Mi lenne ha a 2 csoport megulne a kis seggen, es nem lenne beszologatas abba, hogy ki milyen utjat modjat valasztja a sajat babaja taplalasara?! Nem vitatkozom az anyatej letfontossagarol, de van egy bizonyos hatar, a tapszer nem az ordogtol valo, barki is kenyszerul ra barmi okbol! En pl most biztos le leszek pontozva, de nem is erdekel, mert aki a pontozgatasokbol szerzi az energiajat, annak azt uzenem forditsa ezt az energiat a gyerekere! Szoval en ki merem mondani, nem szoptattam! Miert nem? Mert szamomra a “vilag legtermeszetesebb dolga” undorito volt! Jartam pszichologushoz, hatha megvaltozik a velemenyem, de nem, sajnos nem tudtam magam tultenni rajta! Az egesz terhessegemet vegig kinlodtam, alig vartam, hogy megszuljek, es pont mindenre vagytam, csak egy gennyes sebes mellbimbora nem meg pluszban! Amikor megszuletett, megprobaltam a szoptatast, de hatalmas nagy kar volt, szo szerint undorodtam magamtol es az egesz szituaciotol ami csak tovabb rontott a helyzeten, es depresszioig uldozott! Tetszik, nem tetszik ez van, en ki merem mondani, nem mindenkinek a vilag legtunderibb dolga ahogy egy pici baba cuppog a mellen, de akinek cuki, en azt is teljes mertekben elfogadom! Csak epp fogja fel mindenki, hogy sajat szive joga eldonteni az anyukaknak, hogy mit es hogyan latnak helyesnek annak erdekeben, hogy a csalad is egyben maradjon, mindenki jol erezhesse magat, mert ha anyuka szar passzban van, az sem a babanak sem pedig a csaladnak nem tesz jot! Ugyhogy nem, nem mindenki hazudik szemtol szembe a masik arcaba, igenis letezik az a tipus, aki “megengedi” a masiknak a dontes jogat, csak a cicisek ugranak a masik torkanak, ha az nem ert egyet a szemleletevel, az mar mindegy, hogy szemtol szemben vagy az ember hata mogott, igy is, ugyis undoritonak tartom ezt a gyerekea viselkedest!
2019. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt a részét utálom, hogy "Menj nyugodtan ügyet intézni, vásárolni, ne vidd, hagyd csak itt nekem, ugyse tudsz szoptatni, nincs hozzád nőve!" "Nincs is rád szüksége, helyettesíthető vagy!" "Miért nem vihetem el, ennyi erővel én is ugyanúgy meg tudom etetni?" És társai... Pedig a szivárványra is felfeszültem volna, csak legyen tejem.

De ő nem szól bele, hogy hogyan etetem. Abba nem...

2019. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül hazudnak a szemedbe, itt meg mindenki igazat beszél. Csupán sok ősanya van, aki minden ilyen kérdésre ráveti magát és élvezi hogy kioszthat valakit. Ez olyan, mintha azt mondanánk minden kapcsolat szar? Dehogy csak akiknek nincs gondja az nem írja ki. Mindjárt jön egy ősanya aki kikéri magának, hogy nem ősanya, attól hogy szoptat. De hát ugye nem is ezt írtam. Na mindegy.
2019. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!