Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik már nem szeretet...

Anyukák, akik már nem szeretettek volna szoptatni és inkább tápszert adtatok, mi a tapasztalatotok? Elfogadta a baba?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, simán. Érezte már, hogy jobb lesz ez így...
2010. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És Te miért döntöttél úgy, hogy inkább tápszert adnál, mint tejet?Csak érdekel.Én is gondolkodom rajta.

Hogy adtad be a gyerekdokinak?

2010. júl. 12. 12:45
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha valamiért nem akarod szoptatni- te döntésed- akkor legyél őszinte ,vállald fel és mondd meg a gyerekdokinak is.
2010. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki saját döntése, hogy meddig szoptat, viszont amikor egy anyukának mérlegelnie kell, hogy tápszer, vagy anyatej, akkor olyan sok érv sorakozik fel az anyatej mellett, hogy szinte vétek megfosztani a gyermekünket tőle. Az egyik ismerősöm a cigi miatt nem szoptat, inkább a cigizést választotta, a babája azóta folyton beteg, meg mindenféle gyógyszereket kap. Sajnos a tápszertől nem lesz erős a baba immunrendszere és később is nagyon sok betegséget kaphat el. Az anyatej védelme és jótékony hatása viszont kihat majd a emberke egész életére!!! Ha van tejed, szoptasd, amíg csak tudod!!! A kisbabád legyen az első!!! Arról nem is beszélve, hogy a szoptatás során olyan erős, mély kapocs alakul ki köztetek, amit cumiztatással nem lehet elérni. Nekem könny szökik a szemembe a meghatottságtól, amikor a picikém szopizás közbe simogat a picuri kezeivel és közben úgy néz a szemembe, mintha azt akarná mondani "Szeretlek anyuci, olyan jó itt a karodban!"
2010. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha így döntöttél, mondd meg a gyerekorvosnak, hogy van rá okod, és kész. Mert bizonyára tudod, hogy miért nem szeretnéd.

A baba el fogja fogadni a tápszert. A kórházban nálunk már így is kérdés nélkül adták nekik...

A babád NEM lesz betegebb, és NEM fog kevésbé szeretni, mintha szoptatnád. És azt hiszem, hogy itt ez a lényeg elsősorban.

Én próbáltam szoptatni, és minden követ megmozgattam, hogy sikerüljön. Rajtam kívül álló ok miatt nem jött össze mégsem, csak nagyon rövid ideig. Mondhatni, hogy a kisfiam kezdettől kapott tápszert, egyre nagyobb arányban. Most kétéves, eddig kétszer volt náthás. Az egyik ismerősöm kétéves koráig szoptatta a babáját, mégis szinte mindig beteg volt a kicsi, és most is mindent elkap, ő már ötéves. A kistesó még szopik, másféléves, de ő is mindig beteg.

Anyukám egy hétig szoptatott engem, mégis a legjobb barátnőm, és nagyon ragaszkodom hozzá. Úgy érzem, hogy a fiam számára is én vagyok a minden, és tudom, hogy nagyon szeret.

2010. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Ellenpélda:

fima 21 hónapig szopott,2x volt náthás, lányom 16 hónapja szopik, eddig ő is kétszer

2010. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fog anyatejet szopizni,attól még nem biztos hogy beteges lesz!Ezt a genetika dönti el nagy részben!

Elfogadja a tápit,mert azt úgy alakítják ki,hogy hasonlítson az anyatejre.

Sajna mi is tápizunk 2 hónapos kora óta,de előtte szopizik amit tud!

2010. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

ue

Csak más ha a baba azért nem kap anyatejet, mert nincs és más ha kaphatna de nem kap:-(((

2010. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem kérdeztél előszőr: az első gyereknél 7 hónapos korában, mert úton volt a következő baba és nekem is kénylmetlen volt, a gyereknek sem ízlett a tej, megváltozott az íze.

A második gyerekkel 2 hónapig kínlódtunk, nem bírtunk összeszokni szoptatás-ügyileg. Nem is szívesen szopott, ami bement az sugárban rendre ki is jött, ő sinlacos baba lett, hogy legalább valami benn maradjon. Orvosi javaslatra.

Hiába pontoztatok le, van ám ésszerű magyarázat nem-szoptatásra is :-P

2010. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első kislányomnál azért döntöttem a táp mellett, mert 1,5 hónapig szopott a csajszim, de véres volt a mellbimbóm és minden szopi úgy fájt, hogy majd megőrültem. Második kislányom meg cumizavaros lett, 4 hónap után már csak üvegből volt hajlandó enni, én meg elhanyagoltam a fejést és inkább tápszert adtam. A kisfiam most 4,5 hónapos, csak anyatejes, nagyon szoptatáspárti vagyok, imádok szoptatni, remélem minél tovább sikerül is. De az még hozzátartozik a történethez, hogy a nagylányom ( 6 éves) aki szinte csak tápszert evett, még hála alig volt beteg. Most meg a csak anytejes kisfiam 2 hónaposan olyan náthéás volt, hogy csak lestem. A baráti , családi körünkben van olyan aki 3 évesen még szoptatja a kisfiát, mégis ugyannnyit, vagy még többet volt beteg, mint az én középső lányom. Ahogy irtam, agyon anyatejpárti vagyok, de minden esteben nem véd az se úgy, ahogy azt irják sokan. Legalábbis az én környezetemben ez a tapasztalat.
2010. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!