Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a babám, és en elkapta...

3 hetes a babám, és en elkaptam vmi hányás hasmenést. Hőemelkedésem is van. Mi legyen a szoptatással?

Figyelt kérdés
Ma du kezdődött, és holnap du.lesz a dokim.Védőnőm nem értem el. Most szoptathatok? Lázcsillapítót vehezek be?Azóta csak lefejt tejet adott a fagyóbol a férjem de már nem sok van. Mit csináljak?
2019. aug. 13. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hőemelkedésre nem kell csillapító.


Lázasan is lehet szoptatni

2019. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

38.5fok alatt lehet szoptatni.

És nyugodtan vegyél be lázcsillapítót, ha úgy érzed. Panadolt lehet rá bevenni,nekem algopyrint is írt fel anno a doki, de azt végül nem vettem be.

Mielött gyerekhez nyúlsz alapos kézfertötlenités, gyakori szellőztetés, puszi még véletlenül se!

2019. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan szoptathatsz betegen is.


38,5 alatt ne csillapíts lázat!


Sok -sok folyadékot igyál, a higiéniára fokozottabban figyelj.


Jobbulást

2019. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoptass tovább. A kisebb gyerekem az influenzaszezon kellős közepén született. Szoptattam, bár csak náthás voltam, nem kapta el.
2019. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szoptass, még lázasan is. Védve van az anyatejen keresztül.
2019. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És ő nem kapja el a vírust anyatejen keresztül?

Nem fog elapadni a tej? Nem bírok enni, egy pár szem sós sültkrumplit tudtam csak enni, meg kortyonként jéghideg mentes vizet.

2019. aug. 13. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb eséllyel kapja el ha nem szoptatod, mint ha igen. Sajnos így is van rá esély, de az anyatejjel ellenanyagot is kap a betegség ellen.
2019. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyakori kézmosás, szájmaszk és nyugodtan szoptathatsz.
2019. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lázat akkor kell csillapítani, ha rossz tőle a közérzeted, mindegy, hogy hány fokos.


Szoptatni meg félholtan is lehet, sőt. Az a legjobb, mert akkor készen kapja az ellenanyagokat a baba a betegséged ellen. Sőt általában már azelőtt termeled az ellenanyagot, hogy a tüneteidet észrevetted volna. Én voltam a szoptatás alatt olyan dögrováson három hétig, hogy azt hittem végem lesz. A gyerek meg csak szopott, szopott és SEMMI baja sem volt, pedig az egész család beteg lett. Készen kapta a védelmet.

2019. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(Igen, tudom, hogy régi kérdés, de lesz még, akinek ugyanilyen baja van és feldobja neki.)
2019. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!