Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatók, ez...

Igény szerint szoptatók, ez így normális?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hetes. Igény szerint szoptatom. De jelenleg ott tartunk,hogy egész nap csak szopna. Aludni is csak közben alszik el. Nappal lehetetlen letenni,mert ha leveszem a ciciről,rögtön ordít. Nyilván nem eszik végig,az alső 20-30 perc után csak nyammog. De egyszerűen nem lehet levenni. Reggel 6 óta most aludt el végre rendesen,hogy már kiesett a szájából. De letenni ilyenkor se tudom,mert felébred és kezdődik előlről.

Ha kialussza magát,akkor is utána kér enni. Majd 5,max 10 percig elvan,nézelődik,majd kezdődik előlről. Már mindent próbáltam. Ringatni,járkálni,énekelni,olvasni,sétálni, babakocsi,hordozó. Az utóbbi 2ben is csak akkor van el,ha jól bealudt és akkor teszem bele.

Őszintén szólva ez már kicsit sok. Értem én,hogy kellek neki,de még pisilni se tudok úgy elmenni,hogy ne ordítson. Ráadásul lenne mit csinálni itthon. A férjem rengeteget segít,de csak nem csinálhat ő mindent a munka mellett. Mi lehet a megoldás?


2019. aug. 23. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Adamo?
2019. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ma hoz a férjem,még abban reménykedek,hatha segít.
2019. aug. 23. 11:11
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem,hogy nincs gond a tejmennyiséggel. Szépen gyarapszik, bőven túlteljesítve az elvárt minimumot.

Valamint cumi nem kell neki,kiköpi

2019. aug. 23. 11:19
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém 6 hetes, de én is tettem fel ilyen kérdést nemrég. Mintha szó szerint azt írnád le, ami nálunk is van. Igen, ez teljesen normális. Rohadt nehéz, én is nagyon kivagyok tőle sokszor. Annyi nálunk, ami jó, hogy éjjel azért jobban alszik. De nappal szinte semmit. Vagy rajtam nyammog vagy sír. Ha elalszik és leteszem, azonnal ébred.

Én ott tartok már, hogy nem idegelem magam rajta. Beülök vele a fotelba, benyomok egy sorozatot és próbálom élvezni a szoptatással töltött időt. Egyszer úgyis jobb lesz.

Babakocsiba se tudom beletenni, ott is sír. És csak cicin nyugszik meg.

Ha nagyon kivagyok, akkor előveszem a kendőt. Az legtöbbször olyan, mint egy varázslat... pár perc alatt elalszik benne. Így megyek vele vásárolni. De van, hogy itthon kötöm magamra vagy csak sétálok vele céltalanul a környéken.

2019. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Késői/korai növekedési ugrás lehet. Nálunk is ez volt bár ő mohón 5 perc alatt teleette magát majd fél óra múlva már sírt érte. De az iszsz az ilyen :) Ha hízik szépen,akkor smeni gond.Valószínű pár napig tart aztán újra kevesebbet igényli majd.
2019. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Hordozókendő! Nekem életmentő volt :) azóta is imádja a kendőt, de azért ritkábban teszem bele a 10 kg-s fiam :D

Kinövi, ne aggódj. Adamo hinta nem biztos hogy segít, az enyém 3 hónapos korában szerette csak meg.

2019. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Olvasgass a negyedik trimeszterről. Ha megertjuk hogyi miért történik, sokkal könnyebben elfogadjuk, hogy most ez van. Az életed most a babadrol szól, 4 hetesen a babák ilyenek, nemrég még minden percben a szívverésedet hallgatta. Légy türelmes, és fogadd el, hogy ez egy ilyen időszak, akkor gyorsabban telik az idő. :)
2019. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 23. 12:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalam az valt be h magamra kotottem

Cumit nem akart hinta nem erdekelte semmi nem valt be...


3het mulva mar egesz jol le lehetett tenni 🙂

2019. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen, az eleje ilyen. A kendőben hordozás hozta el nekünk is a változást. Abban két órát tudott aludni. Közben szinte minden házimunkát tudtam csinálni.

8-10 hetesen állt be, hogy két óránként evett, aludt. Kendőben persze többet.


A hordozás ilyen univerzàlis megoldás mindenre: alvás, fogzás, hasfájás, szepa.

Néha kicsit sajnálom, hogy a két évest már nem lehet beletenni, mert ő futni meg menni akar. Addig sokkal könnyebb volt vele. :)


Most nehéz elképzelni, de lesz olyan is, mikor naponta ötször tíz perc alatt szopizik, aztán több időt nem pazarol rá, megy a szőnyegre gyakorolni a hempergést. :)

2019. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!