Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy súllyal született babánál...

Nagy súllyal született babánál tényleg elkerülhetetlen a tápszer az elején?

Figyelt kérdés

4500 grammal született a babám. Nincs baja, nem cukorbetegség miatt, egyszerűen genetika. Az ő cukra is teljesen jó volt születés után, tökéletesen egészséges, alig sárgult be és az is nagyon hamar elmúlt.

Viszont az első pillanatban mondta mindenki (doki, szülésznő, gyerekorvos, csecsemős) a kórházban, hogy szüksége lesz pótlásra, mert a nagy súlyú babáknál általában kell. Én ezt nem akartam elfogadni, a kórházakban amúgy is előszeretettel tápszereznek, én viszont foggal-körömmel ragaszkodtam a szoptatáshoz.

Végül 3 nap üvöltés után beláttam, hogy kelleni fog, és kapott tápot, de csak minimálisat. Sírva adtam neki minden cseppet.

Szerencsére beindult a hízása és a tejem is, és pont 1 hetes korában kapott tápot utoljára, azóta szoptatom, már lassan 2 hónapos.

De nagyon sokszor eszembe jut a kérdés, hogy vajon tényleg kellett? Általános, hogy nagy babáknál kell?


2019. aug. 26. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Nem kellett volna. 😕
2019. aug. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem számít a súly. Nekem a kisebb súlyú(3340g) gyerekem a születése után 1 órával már üvöltött az éhségtöl egyértelmüen...


A tápszerrel semmi rosszat nem tettél, de az ha tényleg üvöltés volt azzal viszont igen. A tápszer nem ördögtöl való, gondold már végig, hogy inkább szenvedjen a baba, hogy te elmondhassad minden forumon és baba-mama találkozón, hogy ösanya vagy, és milyen szuper voltál.

EZt akkor is elérted volna, ha adtál volna neki kicsi pótlást és szépen vissza veszed.

Nem akarom tudni mi lett volna veled, ha egy csepp tejed nem jön. Baba hal éhen vagy te kergülsz meg.

A gyerek vállalás nem ilyen bonyolult és merev ahogy te gondolod.

2019. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem a súly számít. Nekem keves tejem volt a másodiknál, hiaba volt rajta nonstop sosem lakott jól 4150g volt a születési.

A tápszer nem az ördögtől való, szerintem rég megemészthetted volna, hogy kapod. Nem halt bele, túlélte, jollakott kesz.

2019. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

3 nagysúlyú babám volt, 4kg, 4,5kg és 4,2kg.

Egyik sem kapott tápszert, szerencsére nekem nem is mondott senki ilyet.

2019. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kapott a kórházban, de igyekeztem minden nyekkenésre reagálni. Nem éltem meg negatívan. Kellett. Pont. Ennél több jelentőséget nem kapott. Azt tettem, amit akkor jónak ítéltem. Kórház óta nem látott tápszert. 16 hónapos
2019. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Ecsém...

Szerinted a gyerek szempontjából mennyivel lett volna jobb, hogy 9 hónapnyi folyamatos és szakadatlan tápanyagellátás után hirtelen egy hétig üvöltsön a szerencsétlen, mert te nem vagy hajlandó pótlást adni neki? Gondolod, hogy jóllakottan, békésen a tápszer után azon gondolkozott, hogy ugyan már anyám, én inkább éhezni szerettem volna amíg beindul a tejed? A szülesznők, csecsemősök meg valószínűleg azért mondták, mert ott dolgoznak tízen/huszonéve és néhány ezer babával már végigcsinálták ezt, nyilván nem akarnak rosszat a gyereknek.

2019. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem volt roszindulatú, savanyú banya. Kérdeztél, mondtak véleményt. Erre te bunkón beszólsz.

Nem velük van a baj.

2019. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Szegény gyerek! Őszintén sajnálom. Nem értem, mi baja lesz a tápszertől? Komolyan mondom, el kéne menned egy pszichológushoz, mert itt már komoly bajok vannak, ha inkább éhezteted a gyereket, mint hogy tápszert kapjon pótlásnak..



Remélem te most boldog vagy. Ha megtudják, hogy ilyet csinált velem az édesanyám, iszonyat dühös lennék rá. Egy normális Anya, aki szereti a gyermekét, nem tesz ilyet.

2019. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
*megtudnám.
2019. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy a stressztől vagy nem megfelelő mellrehelyezèsről nem indult be a tejed. A kòrhàzi szemelyzet nem kezelte profin a helyzetet.
2019. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!