Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik fejik a tejet hany...

Akik fejik a tejet hany orankent teszik?

Figyelt kérdés
Kislanyomnak xsak fejve tudom oda adni a tejet. Jelenleg meg nincs annyi hogy jol lakjon vele. Hiaba fejem. Ti hany orankent fejtetek?

2019. aug. 27. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fenn akarod tartani a tejtermelést, akkor 3 óránként fejni kell, de még így sem biztos a siker, könnyen elapadhat.
2019. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos korában fejeztük be a szoptatást, már nem kérte, de tejem még volt. Így fejni kezdtem, ugyanannyiszor, ahányszor evett (mindig étkezés után fejtem 2×10 percet, vagy kevesebbet, ha kiürült a mellem). 1 hónap után áttértem napi 2 fejésre, mikor aludt, mert kezdett kivitelezhetetlenné válni a 20 perc nyugodt fejés. 12 hónapos korára teljesen elapadt a tejem.

Ha még pici, pár hetes a baba, akkor valóban kb. 3 óránként érdemes, nekem besárgult születés után, nem volt ereje szopizni, így a tejem is mellszívóval hoztam meg, napi 7x 2x 15 percet mondtak, éjjel is fejtem. 3 hetes korára erőre kapott és 6 hónapos koráig teljesen anyatejes volt szoptatással. Nem volt könnyű, de megérte.

2019. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hetes /hónapos a baba, feltételezem pár napos/hetes. A baba evésének ritmusát kell követni, én az első napokban 2-2 és fél óránként, majd 3 óránként fejtem. Először fejd ki mindkettőt majd tedd vissza a mellszivót arra a mellre amelyikkel kezdted, és jönni fog még tej. Tedd ciciről cicire addig, mig mindig pár milivel több lesz, mint az előző fejésnél. Igy növelhető a mennyiség, 2-3 napba beletelik mire észreveszed hogy több termelődik 1-1 etetésre. Ha rendszert tartasz,akkor a mell megszokja hogy mikorra kell telitődnie, legalábbis nálam igy volt. Én mindkét gyerekemnek 1 éven túl fejtem a tejet úgy hogy sosem szoptattam, szóval nem lehetetlen, de fontos a rendszeres időközönkénti teljesen üresre fejés, eleinte éjjel is, később ez elhagyható.
2019. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Napi háromszor-négyszer fejtem három hónapig. Ebből az első honapban két gyereknek, utána már csak az egyiknek, akkorra tanultak meg mindketten szopizni
2019. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-4 óránként. Éjjel egyszer keltem fejni. Szaporító fejéssel fejtem valamint elektromos mellszívóval, mert úgy sokkal több lejött mint kézivel.
2019. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elején napi 8szor fejtem, 20-25 percen keresztül, nekem dupla mellszívóm van így időt spóroltam vele. 1.6.00 2.8.00 3.10.30 4. 12.30 5. 15.00 6. 17.30 7. 19.30 8. 22.00 így kb 3 hétig csináltam, nagyon megerőltető volt, egyszerűbb lett volna szoptatni, de a babám nem tudott szívni a letapadt arcizmai miatt😔 aztán fokozatosan toltam ki az időt, 3 óránként fejtem, lassacskán 1-1 fejést elhagytam mert sikerült nagy mennyiségeket fejni. 8 hónapos korában hagytam abba, akkor még napi 3szor fejtem, de nagyon elegem volt már a folytonos tisztítás-sterilizálás-porciózás-fagyasztásból. 11 litert sikerült eltenni. Napi 2 szoptatós tea, 1 doboz alkoholmentes sör, 2 liter víz, vitaminok, omega 3, talán ezek segítettek még, hogy több legyen a tejem. Ha megmasszíroztam előtte a mellem akkor könnyebben szívta a mellszívó.
2019. aug. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!