Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási tanácsadó? Van...

Szoptatási tanácsadó? Van akinek segített?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult,hogy egyre kevesebb a tejem,így muszáj tápszerrel pótolni kisfiamnak. Még csak 2 hónapos,szeretném,ha nem menne el a tejem,és minél tovább tudnám szoptatni.

Volt itt,aki szoptatási tanácsadóhoz fordult? Tudott neki segíteni? Sikerült visszaállítani a tejmennyiséget?


2019. szept. 25. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Lll.hu, itt szerintem megvannak a listák megyénként, de van egy fb oldal is, szoptatási tanácsadás kérdezz felelek. Viszont itt napokba is telhet amíg kikerul a kérdés. Ha a szopási technika jó, akkor általában az sokat segít ha tényleg minden nyekkre cicire rakod. Én 3 hónapig szinte csak este tudtam letenni a fiam. 😅 Kitartást. Ha egy nem laktacios tanácsadóval is beszélnél, nsugodtan írj privátban a problémáról. Nagyon sokat olvastam már a témában, de tanácsadó nem vagyok
2019. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek segített a szoptatási tanácsadó. Neki teje volt, de sebes volt a cicije hetekig. Anyuka ismerősnek viszont szoptatási tanácsadóval sikerült 6 hetes korára csak anyatejesen táplálni a fiát. De anyukás csoportban hallottam olyant is akinek nem használt.

Nagyon függ attól, hogy mi az amin nálatok változtatni kéne. Ha nyelvféke van vagy rossz a technikája akkor ezekben általában tud segíteni. A legrosszabb, hogy ha ezekkel van a baj, akkor azt egyedül nem nagyon tudod sem észrevenni sem megoldani. Ami első körben nagyon fontos, hogy ne cumisüvegből add a pótlást és ha van cumija azt is hanyagold. Minden nyekkre előbb cicire kerüljön,egy nap akárhányszor is. Nekem ennyi idősen 10+ alkalommal cicin volt a lányom. Tényleg jó lenne valakivel beszél, akár online is. Mert sok-sok információ kellene még ahhoz, hogy segítseni lehessen: a pici esdigi gyarapodása, pisis/kakis pelusok száma naponta, hányszor kerül cicire összesen egy nap, hányszor van éjjel cicin, mennyi tápszert kap összesen egy nap és minden evést pótolni kell-e, van-e cumi vagy cumisüveg. Stb. Az előző válaszoló ajánlott egy jó csoportot már. Amugy az Édesanyák ❤️ szakértői csoport is nagyon jó, oda is írhatsz, ott hamarabb kikerül. Fontos az, hogy ha írsz valahova akkor ird meg azokat amiket felsoroltam fent (gyarapodás, pelusok, tapszer mennyiség stb) mert ez mind segít a szakértőknek, hogy személyesen neled tudjanak segíteni. Kitartást!

2019. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A vicc ebben az,hogy szinte egész nap cicin van a kisfiam. Elaludni is cicin szokott,imád szopizni. Nem is igazán értrm miért fogy.

De felkeresek egy tanácsadót,hátha tud segíteni.

2019. szept. 25. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, keress fel mindenképp vkit, segíteni fog.


Amúgy miért gondolod, hogy kevés? A pótlást miből kapja? Esetleg csinálj szaporító fejést naponta többször, az is segíthet.

2019. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!