Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogom tudni elaltatni/m...

Hogyan fogom tudni elaltatni/megnyugtatni cici nélkül?

Figyelt kérdés

1 évesem extra cicifüggő, hiába akarok nem adni neki nappal, jön és letépi rólam a ruhát es addig hisztizik míg nem kap. Igazából max 2 éves koráig gondoltam, hogy szoptatom, de már kezdek besokallni, főleg éjjel. Cumizott vagy fél évig, aztán egyszercsak leszokott magától (nem vicc, nem fogadta el többet a játszócumit)

Azóta a cicimet használja cuminak is, éjjel kb 10 órát a cicimen van, és szívja amíg újra vissza nem alszik (köztünk alszik)

Már elegem van az egészből, tudom tudom én rontottam el...

Most azon gondolkoztam éjjel, hogy mi lesz majd ha elválasztom a cicitől? A szívem fog megszakadni, de biztos vagyok benne, ha nem választom.majd el, akkor ő még ovisan is cicizne...

Mindig cicin alszik el délután is, illetve esti alvas előtt is, és azzal tudom megnyugtatni is. Aki ugyanígy volt, az hogyan altatta el, miután már nem kapott cicit a gyerek? Elképzelni sem tudom hogy fog úgy elaludni/megnyugodni majd...

Köszi a válaszokat


2019. szept. 26. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Elég könnyen mert a saját ágyában alszik ahova szopi után tettem be. 8 hónaposan tápszeres lett, megitta üvegből és elaludt. A te eseted nehezebb mert veletek is alszik így kb lehetetlen szenvedésmentesen leszoktatni. Azért fura, hogy ez a manapság divatos együttalvás fél éjjel cicizés mennyi nőnek óriási teher igazából, sajnos nem kéne minden divathullám után vakon menni mert korrigálni nem olyan egyszerű őket és szerintem kevés az a nő akinek nem nyűg ha nem alszik meg a gyerek napi 20 órát a cicit követeli. Én megpróbálkoznék a cumisüveggel, vízzel hátha elfogadja a cici helyett, jelen esetben gondolom egy mumus cumizavar nem lenne akkora hátrány. 1 éves kor felett nagyon nehéz leszoktatni a babát úgyhogy ha tényleg szeretnél aludni végre nyugalomban és elhatároztad magad akkor kösd fel a gatyád.
2019. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem kellett volna rászoktatni. Az első perctől kezdve a saját szobájában aludt mind a 4 gyerekem, hamar átaludták az éjszakát (6-8-10 hetesen) és kb egy éves korukig szopiztak. Egyik sem cumizott soha.
2019. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Előző, azért tudtad őket így altatni, mert ilyenek, mázlid van (vagy sírni hagytad őket). Az enyémet nem lehetett elaltatni az ágyában. Az együttalvás következmény szokott lenni, mert óránkénti kelés mellett másként nem bírsz másnap életben maradni és ellátni a háztartást.

Mondjuk ez a napközbeni cicifüggés nem tudom, hogy alakult ki, ezt az enyém egyàltalán nem csinálja, 8 hónapos, 7 és du 4 között hozzátáplálás van, nem szopi, és az teljesen jól megy. Èjjel 3 óránként kel, aztán alszik.


Nem tudod elterelni a figyelmét, játszani, kivinni, kiflicsücsköt adni neki? Először a nappalon lehetne dolgozni szerintem.

2019. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Sokkal egyszerűbb lesz a leszoktatás, ha először a nappali időszakkal kezdesz.

Alvásidő kezdetén menjetek el babakocsis sétára, és remélhetően a jó levegő hatására magától szépen elalszik. Az előzmények miatt cumit egyáltalán nem próbálnék meg a cici helyett adni neki, ha sír, akkor beszélj hozzá kedvesen, simogasd meg és menjetek tovább sétálni.

Sok sikert!

2019. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Apa vagy nagyi tud segíteni? Én az éjjeli 2-5x cicizést úgy vittem le 1-re,hogy szabadság alatt apa is itthon volt és segített vissza altatni. Nem rontottál el semmit, a kis buksijában az alvás és a cici szorosan össze kapcsolódott. Ezen kéne változtatni valahogy. Első körben jó ha más is segít altatni, mert ott nem keres cicit. De te is próbálhatod akár nappal is, hogy máshogy altasd. Nálunk az első 3 éjszaka volt nehéz. Sírni nem hagytuk! Hordoztuk felváltva, magunk közé vettük, simogattuk, ringattuk a popóját. Nekem volt a legnehezebb, mivel a cici mindig kéznél volt és nem került erőfeszítésbe. 😂
2019. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem divathullám, hogy velünk alszik a gyerek. Nem poénból vettünk neki új kombi kiságyat 100.ezer forintért. Az elején mindig ott tettem le, csak mivel én csak fekve tudok szoptatni, így a hajnali kelések után mar nem vittem vissza a kiságyba, mert elaludtam én is...

Ez van, én lusta ember vagyok, és nem tudtam ébren maradni. Sokkal egyszerűbb lett, mikor köztünk altattam el alapból, csak előkaptam a cicit es kesz. Amúgy ő is végigalussza az éjjelt, csak kb 1 hete cicivel a szájában. Iszonyatosan fogzik, a hátsók jönnek, gondolom ezért is igényel engem ennyire napközben is. Amúgy a hozzátáplálás nekünk is jól megy, mindent megeszik. A cici már csak a közelség miatt kell neki, ebben biztos vagyok. Megpróbálom kihagyni a nappalit teljesen. Ebéd után ha setalni viszem úgy is elalszik, mert addigra mar nagyon álmos :) csak ha pl szakad az eső akkor mindig cicin altattam utána...

Amúgy nem most akarom leszoktatni teljesen, hanem 2 éves kora körül, most csak az érdekelt, hogy oldom majd meg az esti altatást pl, ha 2 évig azt szokta meg hogy cicin alszik el

Köszi egyébként a válaszokat :)

2019. szept. 26. 13:15
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

3 vagyok.

Még az, hogy nálunk pár hete a nappali elalvás teljesen cicifüggetlen lett (a délutáninál mondjuk gyakran mellen altatom, mert még sok a tejem, viszont ahogy most változnak az alvásidejei, összeér a kettő, de dèlelőtt soha).

Egyrészt hintában, de babakocsiban is jól elalszik, akár sétálva is, vagy a kertben tologatom, felolvasok pár percet. Hordozóban is alszik, de jobban szeretem, ha itthon van az alvás, hogy tudjak dolgozni.

Kezdj el társítani dolgokat, pl a cicihez is mese, ének, vagy elálmosítani és csak akkor mellre venni, mert akkor nem fogja úgy kötni.

A napirend nagyon fontos, hogy tudd, mi hová esik.

Pl kérjél meg vkit, hogy a délelőtti alvás ideje előtt kicsivel amikor még nem nxűgös, vigye el sétálni. Az enyém pl a baby sitterrel simán elaludt séta közben, akkor is, amikor nálam még reklamálta volba.

A másik, hogy a mellen megnyugtatást nem szabad csinálni. Pici babánál teljesen oké, mert ők másként működnek, de fokozatosan be kell más eszközöket vezetni az életébe a nyűgösség ellen.

Az ilyen ruhaleszedős 10 másodperces szopikat én biztos nem hagynám, pedig én us válaszkészen nevelek. Erre pl az a válasz, hogy "nem". De tényleg...

2019. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
3: pedig én óránkénti kelés, cicizés után is visszatettem az ágyába és sosem szoktattam magunk közé lustaságból! 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és soha nem kel fel vagy igényel bennünket vagy az együttalvást. A család végtelenül kiegyensúlyozott és kipihent illetve sosem kellett annak a stressznek kitennem a gyereket, hogy elválasztom amikor már tudatánál van hanem fájdalommentesen szokott le a cicizésről. Sírni SOHA nem hagytam! Nem kell lustának lenni, meg minden instaanyus hóbort után futni vakon és ki lehet alakítani egy olyan szokásrendet ami az egész családnak jó és kényelmes nem csak a gyereknek. A gyereknek anya is kell aki nem árt ha kipihent és van idegzete a naphoz, márpedig ha sosem alussza ki magát mert a gyerek lába a szájába lóg együttalvásnál meg fél éjjel szoptatja a másfél évest akkor ez nem fog megvalósulni hanem majd jön a rinyálás, hogy ez óriási teher (olyan instaanyuktól is láttam már ilyen megnyilvánulást akik ezt hirdetik!). Ezeken előbb kéne elgondolkodni, hogy mi az ami fenntartható a család szempontjából és nem akkor amikor már van egy kisgyerekünk aki már javában tudatában van mindennek és bizony teremtünk egy teljesen felesleges stresszhelyzetet neki is meg magunknak holott ezeket mind megelőzhettük volna! A gyerekem az első perctől egyedül alszik és igen, volt 4 hónapunk amikor éjjel óránként kelt, akkor mentünk hozzá, igen az apukája is, felváltva. Egy nagyon okos, boldog, kiegyensúlyozott másfél éves akire a védőnőtől kezdve mindenki mondja, hogy ritkán látni ilyen gyereket. Ezt a hülyeséget meg, hogy jaj szegény baba egyedül az ágyában, ehhez kinek van szíve, ki szeret egyedül aludni, kell neki az anyukája stb felejtsük már el, akkor kell neki ha ehhez van szoktatva! Amúgy meg vígan elvan egyedül is, csak ezt 1-2 anyukának fájdalmas bevallani mert imádják érezni, hogy valakinek szüksége van rájuk mert máshonnan nem tudják táplálni a lelküket. Ilyen fenti nehéz szituációnak is kiteszik a családot csak mert az egyszerűbb, azt súgta az ösztönöm, azt olvastam, simogatja a lelkét meg egyéb blődségek. Nem a kőkorban élünk barlangokban kommunákban, hogy az együttalvás akkora módi legyen. Anyatejre meg a gyereknek az első hónapokban van max szüksége, utána már semmit nem ad nekik vagy legalábbis nem többet mint a tápszer. Arany középút, ezt kéne megtalálni!
2019. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Erről a végtelenségig lehet vitatkozni.

Lustaság? Négynapos császáros sebbel már elláttam egy kertes hàz háztartását főzéssel, takarítással.

Két hónapos korától vállaltam alkalmi munkákat is.

A többemberes baba gyerekemet több estén át próbáltam ágyba szoktatni, 4-5 órát sétàltam, ringattam, énekeltem, 4-5kg volt, nekem még a varrat a sebemben volt, nem aludt el, lila foltos volt a bőre, ordított, aztán kvázi elájult a fáradságtól, de ha letettem, újrakezdte.

2 hónapos koráig csak mozgatva vagy szoptatva aludt el.

Ő ilyen. Az élete első 16 óráját is végigbőgte a kórházban, amikor más babák aludni szoktak.

Ne minősítgess másokat szerintem.


Amúgy az arany közèpúttal egyerértek, ezt a totál rendszertelenséget én sem pártolom, de nem ismerjük mások babáját, èletét. Ahogy írtam, az enyém is igény szerint szoptatott, együttalvó, de még sosem kellett nappal nyugtatás miatt szoptatni, mindig is 2-3 óránként evett, és ma már csomó mas módon elalszik.

Hogy eu mázli-e vagy jókor mutattam neki a változtatásokat, nem tudom.

Szerintem sok anyuka "úgy marad", nem bővíti az eszköztárat nem lépeget piciket ahogy a gyerek fejlődése engedi.

De vannak tényleg nagyon problémás babák is.

2019. szept. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!