Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás iszonyatosan fáj...

A szoptatás iszonyatosan fáj a fejés nem mitől lehet?

Figyelt kérdés

Szülés utáni 4. napon vagyok most indult el a tejbelövellés nagyon fáj és kemény mindkét mellem. Szoptatni csak bimbóvédővel tudok mert kicsi a bimbòm és nem bírja bekapni. Viszont rettenetesen fáj. Kézi mellszívót használok hogy kijöjjön és ne gyulladjon be, aztán megkapja a baba cumisüvegből. Ez miért lehet?

Meddig lesz ilyen fájdalmas? Nektek hogy volt?



2019. szept. 26. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Kérd meg a védőnőd mutassa meg a helyes mellre tételt. Attól fáj a szoptatás. A mellszivónál meg azért nem
2019. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

, mert ott elég nagy az a rész ahova a bimbód megy és így a helyes mozdulattal szívja ki.


1# vagyok el küldtem véletlen az elsőt

2019. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Tejbelövellésed van, zuhanyozd a melleidet meleg vízzel, beindítja a tej csatornákban a tejet, masszírozd közben a mell tövétől a bimbóig, utána fejd le kicsit és utána tedd mellre a babádat. Ő fogja jól kiszívni a tejcsit, a legtökéletesebb mellszívó.1 - 2 nap és könnyebb lesz. Én 2 - szer szültem, mindkétszer így fájt. A helyes mellretételre figyelj! Kitartás!
2019. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Hívj szoptatási tanácsadót.


Nekem is azt mondták a kórházban, hogy ezzel a bimbóval nem tudok szoptatni csak bv-vel


18 nap után letettük

Azóta ég és föld

15 hós cicis


Egyetlen pillanatig sem kell fàjdalmasbak lennie, védővel vagy aanélkül sem ( maximum 1-2 naap érzékeny)


Ha fejés az nem stimulál, nagyon kitartónak kell lenni, ha mentek valahova ott nem fogsz tudni fejni

Előbb utóbb, de inkább előbb elapad a tejed

Ha elkezded üvegeztetni az esetleges cumizavar miatt kicsi az esély, hogy szoptatni tudod.

A baba tehát stimulál, olyan, és annyibtejed lesz, ami neki kell.



A tanácsadó jöjjön ki.

Veletek tölt egy fél/ egész napot.

Nem olvsó, de a vesződség és a tápszer drágább lesz.



Kitartás, remélem sikerül megoldani, mert a fájdalmas szoptatásnál elkeserítőbb és kiábrándítóbb nincs

2019. szept. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Majdnem mindegy, milyen a bimbód, szoptatni csak extrém esetben nem lehet.

4 napja szülsél, egyszerűen nem tudja a baba, hogy hogyan kell "jól" bekapni a cicit. Van ilyen, majd megtanulja. De csak akkor, ha próbálkoztok mindig, minden egyes etetésnél. Kérj segítséget, csecsemősök, védőnő biztosan segít. Ha van elérhető szoptatási tanácsadó, még jobb!

Nekünk 4 hónapba telt, addig minden mellretételnél üvölteni tudtam volna. Addigra tanulta/tanultuk meg a megfelelő technikát. De nem fejtem, nem bimbóvédőztem, mert tudtam, hogy azzal csak még később érünk célt.


Talán a legfontosabb tanács az volt, hogy pontosan szembe legyen a pici feje a bimbónak. Az, hogy milyen irányból kerül oda, tök mindegy, de az arcsíkjára legyen merőleges a bimbó. -Ez nagyon sokat könnyített a dolgon.

És a pici száját is mindig meg kell nézni, akár már cicilés közben is az ajkait megigazítani, hogy szépen kis "csókosak" legyenek, ne legyen sehol sem begyűrődve, beszíva a cici mellé.

2019. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ajjaj már a 4. Napon cumisüvegezik? Akkor hamarosan búcsút inthetsz az anyatejnek. 3 gyereket szültem, majd szoptattam. Mind 3-nál renttenetesen fájt a mellbimbóm, főleg az első gyereknél, véresre szívta, mígnem rá nem jöttem a szoptatás technikájára. De csak úgy fogsz rájönni, ha próbálkozol, és ez igen fájdalommal jár, meg sírassal. Hamar beletanulsz, utána ez lesz az egyik legszebb élményed az egész babázásban.Tudom, hogy nagyon rossz, de mind átmentünk ezen akik szoptattak, tarts ki!
2019. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

"Ajjaj már a 4. Napon cumisüvegezik? Akkor hamarosan búcsút inthetsz az anyatejnek."

Miért? Enyém a kórházban töltött 7 nap alatt végig cumisüvegezett, nem tudott szopizni.

Aztán hazamentünk és összeszoktunk. 13 hónapos korában magától hagyta el a cicit.

2019. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem azért fájt, mert az alsó ajka befelé fordult és nem jó technikával szopott. A bal bimbómban volt egy fél centis lyuk, egy hónap alatt gyógyult be, de csak az első 1-2 hét volt fájdalmas.
2019. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!