Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császár után mikor lövel be a...

Császár után mikor lövel be a tej?

Figyelt kérdés
Első nap 10 perce kaptam meg a babát második nap tettem mellre, a szoptatása jól megy szívja is rendesen de semmi nem jönn belőle ma ez már a 4. napunk és el kellett kezdeni tápszerezni. 3 óránként teszem mellre, iszok tejtermelésre teát, és 3 liter vizet is de már 4-et is megpróbálok. Mióta kapja a tápszert nem minden 3 órában ahogy mellre teszem csak ha kéri akkor viszont úgy bealszok tőle hogy alig bírom felkelteni. Tápszeres baba lesz így? Volt valaki így? Kezdem reménytelennek érezni azt hogy nekem lesz tejem :(

2019. szept. 28. 05:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

A császár nem befolyásolja a tejbelövellést, a tejtermelés a lepény leválásával indul be a szülés módjától függetlenül. A tápszerezés és a 3 órànkénti mellretétel viszont nagyon is késleltetheti a dolgot, és nyilván az is, hogy első nap nem volt mellen a baba.

A tápot nem hagyhatod abba, ha nincs tej, de jóval gyakrabban kéne mellre tenni a babát, ha szoptatni szeretnéd. Én az első 2 hétben rövid pisiszüneteket leszámítva kb semmi mást nem csináltam csak szoptattam.

2019. szept. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nálam ez 1 hét múlva következett be. Akkor már régen nem fogadta el a mellem,mert muszáj volt etetni,mivel nagyon sárga volt. Ha sikerült is mellre rakni azonnal elaludt és felkelteni sem lehetett. Ettől függetlenül nem lett teljesen tápszeres,mert fejtem neki és kb. 4 hónapig anyatejet kapott. Aztán elapadt teljesen és tápszert kapott. Őszintén szólva nem hiányzott egyáltalán a szoptatás,de viszont azt fontosnak tartottam, hogy valamilyen módon kapjon anyatejet.
2019. szept. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nekem szopja rendesen egyszer ha elaludt rajta, viszont ezt 2-3 óránkénti mellre tételt mondták
2019. szept. 28. 06:37
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a császár befolyásolja, hanem hogy későn kezdtetek neki és a tápszer. Az átlag 2-5 nap a tejbelövellésig. De addig is van kolosztrum/előtej, ami olyan kevés, hogy nem érezheted. De a baba gyomra is kb. cseresznye még. Az is normális, hogy az első hetekben egy óráig is eszik és jóval gyakrabban kéri. Ahogy ügyesedik fog majd beállni egy napirend, kb. 3 hós korára, addig nem kell az órát nézegetni. Ha akarod szoptatni, hagyd cicin, amíg kéri (közben piszkáld, csikizd, ha kell, néha vedd el, hogy ne aludjon el), utána kapjon csak tápszert, ha teljesen "kiveséztétek" mindkét cicit, akár több körben. És olvasd ki az www.lll.hu honlapot.
2019. szept. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Császárosoknak később szokott indulni.

Nekünk pénteken volt a császár, hétfőn itthon még tápszerezni kellett, aztán pár nap alatt beállt, 6 hónapig csak anyatejes volt.


Nem kell tartani a 3 óránkénti evést ilyenkor, ha a baba másként kéri. Nálunk a 2. napon adtak tápszert a kórházban, mert majdnem 4,5kg volt és azt mondták, ők hajlamosabbak a vércukorszint leesésére.


Szerintem jó, hogy adtàk, mert így is fekélyes sebes lett a bimbóm a próbálkozástól és úgy bedagadt, hogy nem tudta beveni a szájába.


Az a fontos, hogy mindenképp először tedd mellre és hagyj neki időt szopizni. Akár 40 perc is lehet az újszülöttnek maga a tejkinyerés (tehát nem komfortszopi). Ha békében elvan a mellen, akkor van tej, akkor egészítsd ki, ha sír a mellen, nyugtalan vagy ha pár nap alatt nem indul el a súlya felfelé.


Én azt is csinàltam, hogy a tàpszerből picit a mellemre folyattam, hogy ne menjen el a kedven. Szoptatás előtg a mellek meleg vizes zuhanyoztatása, borogatása is jó.


Én ittam ilyen teát, meg rántott levest ettem csomót, nem tudom, segített-e. Igyál sokat és pihenj is, el fog indulni.

2019. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ja de 3 liter felett már nem jó a folyadék!
2019. szept. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

És bocs még annyi, hogy én napokig nem tudtam, van-e tej, mert fejni nem tudtam (de később is alig, pedig több eszközzel próbàltam, van aki ilyen).

A szoptatási tanácsadó barátnőm biztatott, hogy biztos van tej, ha elégedetten "dolgozik" rajta a baba.

Illetve érdemes a pózokat váltogatni, pl a hónalj tartásra írják, hogy nagyon hasznos.


A 3 óránkénti szopi nem jó. Nekem az elején volt colostrum (még szombat reggel is), aztán egy csecsemős nővér mondta a 3 órát, és akkor egy napig semmi nem jött, sírt és már elkezdte nem is elfogadni (akkor csepegtettem a szàja felé a tàpszert a mellemre kínomban).


Még az is fontos hogy vki hozzáértő nézze meg hogy jó e a baba technikája. Nekem attól lett sebes, hogy az alsó ajka befordult. De ezt itthon a 3. napon a védőnő vette észre, bent senki nem nézte meg, és simán elengedtek kráteresre dagadt sebes mellbimbóval, induló mellgyulladással, de még tej nélkül, pedig ugyanabban az intézetben dolgozó orvos kollégájuk vagyok (nem mintha a többieket nem kellene normálisan ellátni).


Én nagyon akartam a szoptatást (pedig előtte undorodtam tőle), nem adtam fel akkor, és ez csomót számít, főleg ha a baba is motivált.

2019. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Dehogy indul be császárosoknál később a tej! Engedjük már el ezt a buta beidegződést.


Az első nagyon jól leírta. A lepény leválása indítja meg a megfelelő hormonokat, az pedig tök mindegy hogy mesterségesen szabadítanak meg tőle vagy magától válik le.


Sürgősségi császárom volt hetekkel a kiírt dátum előtt, nagyjából 10 órával később már volt tejem.

2019. szept. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mikor először mutaták meg hogy hogyan kell szoptatni akkor jött egy csepp előtej akkor mondta is a csecsemős hogy jó lesz és rakta is a szájába. Nem értem akkor hogy miért mondták hogy nincs? Vagy lehet épp akkor nem volt tej? Mert szopizik volt hogy egy órát is rajta hagytam mikor azt mondták hogy ezt ne csináljam váltogassam akkor 20 percenként a cicit és aztán vegyem le. És elégedetten szopizik nincs sírás nincs nyűglödés, még nagyokat is nyel. Van hogy leaakarom venni és nem engedi
2019. szept. 28. 08:21
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves Előző. Ha ez így lenne, mindenki simán szoptatna, hisz a placenta levàlasnál beindul a tej. Persze elindul, de sok más tényező befolyásolja, pl a hazai császáros gyakorlat. Pl nekem oda se adták a gyereket, gyakorlatilag nem is láttam, amíg ki nem ment az érzéstelenítés (7-8 óra) és fel nem mehettem a szobàmba. Akkor meg már este volt és éjjelre sem adtàk ki, pedig kértem, így a délben született babát reggel 6-kor kaptam meg, azt az egy órát leszámítva, amikor este velem volt.

Akkor meg jött vki, hogy 3 óránként kell mellretenni, és másnap kaptuk a tápszert és jött egy másik valaki, aki elmondta, hogy nem baj ha nincs tejem, tápszeren is felnőnek a babák.

Egyedül voltam ott a hétvégén, mindkét nap 2 órát volt segítségem, 4,5kg-os gyereket alig bírtam egyáltalán felemelni, ülni csak kényszerpózban tudtam, minden testhelyzet változtatás nehéz volt.

Enni sem nagyon tudtam a fájdalom csillapító miatt.

Szóval sok olyan tényező van, ami miatt császárnál nehezebb (lehet).

2019. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!