Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babának adhatok...

4 hónapos babának adhatok vizet 2 szopizás között, ha lassan áttér a 4 óránkénti szopizásra?

Figyelt kérdés

4 honapos babam kezd áttérni a 4 óránkénti szopizásra (csak anyatejes), viszont néha hamarabb is kéri a cicit, viszont akkor kb csak 5 percet eszik. (amúgy max 10perc alatt megvan vele, kivéve a lefekvés előtti szoptatasnal). Az esti furdetesnel, ami az utolso etetes elott van, ugy lapatolja a vizet a szajaba, mint aki nagyon szomjas. Szerintetek adhatok neki vizet ket szoptatas között, hogy kibirja a 4 órát?

Nekem rengeteg idonek tunik folyadekpotlas nélkül 4 óra, szemely szerint tuti nem birnek ki annyi idot ivas nelkul...

Elore is köszönöm a valaszokat, tapasztalatokat!



#anyatej #4 hónapos #4 orankent #vizet adni babanak
2019. okt. 10. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Vizet persze. Teát meg ilyeneket ne.
2019. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem szomjas lehet, mindenképpen itasd meg vízzel! Babavíz, vagy felforralt és lehűtött víz javasolt. Ne várd meg, hogy kiszáradjon!
2019. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Elvileg azt mondják, 6 hónapos korig csak anyatej, de én is korábban, 5 hónaposan kezdtem vizet adni a kánikula miatt, mert az enyém is magától ilyen viszonylag ritkább evő, viszont akkor kezdett sokkal többet mozogni, és nekem sem lett volna kellemes még plusz tiz alkalommal kivetkőzni szoptatáshoz (meg felvinni a szoptatóhelyre, elhelyezkedni stb).

Én nem láttam semmi rossz hatását a vízivásnak.

2019. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Miert kell kibirnia a 4 orat? Meg is szoptathatod kozben, az anyatej 87%-a viz.
2019. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ő maga áll át lassanként a 4 óránra.

Viszont szeretnék valamiféle napirendet tartani nála, mint eddig a kb 3 óránkénti szopizassal, mert a következő héttől fogva 2-3x elmegyek dolgozni 2-3 órára, addig nagyszülők vigyáznak rá és szeretném nagyjabol tudni, hogy mikorra vallalhatok munkát. Viszont 4 órán át nem szeretném, ha szomjazna, mert ugy vettem észre, hogy igényelné a vizet.

2019. okt. 10. 12:32
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Fejni nem tudsz esetleg? Ez így nagyon para. Én 2 hónapos korától egy-egy munkát elvállaltam, szintén kb 3 óra, nekümk nagyon megnyugtató volt, hogy van lefejt tej. Egy adagot 3-4 alkalomból tudtam fejni, utáltam is, de ilyenkor kellett.
2019. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen adhatsz vizet a babának. Így viszont megtörik a kizárólagos szoptatás, benne van a pakliban a tej apadása. (hozzáteszem, nem a világvége, de számolj vele.) Ha cumisüvegbôl adod a vizet, elôfordulhat cumizavar. Ezt elkerülheted, ha kanállal adod neki a vizet. Az lenne ideális, ha igény szerint szoptatnád, tehát olyankor is mellre tennéd, ha csak szomjas. Ha ez nem megoldható, akkor persze adj neki vizet. 4 hónapig kizárólagosan szoptattál, ez már szuper.
2019. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem

Amikor a hozzátáplálást kezdtük akkor kapott vizet az anyatejes babám.

De akkor is csak kóstoltattam vele..

2019. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudok fejni, volt mar ra pelda, hogy mas adta neki oda a tejet igy. Viszont volt, hogy nem fogadta el cumisuvegbol, kellettem neki en,addig sirt (mazli volt, hogy 5 percre voltam akkor mar).


Most, 4 honaposan kezdte, hogy 4 orat is kibir es "inni" sem ker, csak nekem furcsa, hogy ennyit ki lehet birni folyadék nelkul. Az esti furdetesnel viszont, amikor vizkozegben van, mindig nyaldossa a kézről, ezert gondoltam, hogy lehet szomjas,bar nálunk a furdetes kozvetlen szoptatas elott van, kb 10-15 perccel. Lehet mar éhes is akkor,mert az utana levo pelenkazast, oltoztetest van, hogy mar "hisztisen" csinaljuk vegig. :)

2019. okt. 10. 13:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is nyalja a vizet, azt szerintem kiváncsiságból csinálják.

Szerintem oké a víz, és lassan pohárból is lehet kóstoltatni (pár hét sztem), csak a másokra hagyásnál biztonság a lefejt tej.

4 hónaposnak nem hiszem hogy cumizavara lenne...

2019. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!