Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség alatt van valami...

Terhesség alatt van valami "jel" arra, hogy kevés illetve sok tejem lesz?

Figyelt kérdés
Nincs nagy mellem és várandóság alatt sem nőtt inkább csak duzzadt és kicsit érzékeny,de nem fáj. Aggódok, hogy ettől még lehet elég tejem. Bocsánat ha buta a kérdésem, első baba.
2019. okt. 10. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nincs semmi jel erre.

Minden női emlő képes a tejtermelésre függetlenül a mérettől.

Egy kismellű nőnek is lehet annyi teje, hogy még adni is tud más babáknak. De egy nagy mellú nőnek is elapadhat a teje az első hét után, és nem fog tudni szoptatni.

Nem a mellméret a függő.

2019. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze nincs a mellméret a tej termeléshez ez egy tévhit.
2019. okt. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés se a mérettel, se a terhesség alatti egyéb változásokkal (mellduzzadás, feszülés, előtej).
2019. okt. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem jo indulattal (kinaiból) B-s kosaram van, de amúgy inkább A-s. Terhesség utolsó 2 hetében néha csöpögött egy két csepp, de semmi más jel nem volt. Én is féltem hogy nem lesz tejem, szülés után 1 nappal bedurrantak C-s kosárra és a kórházban be is lazasodtam a tejbelövellés miatt. Most visszamentek egy méretet de rengeteg tejem van, és a tejleadó reflexem olyan erős hogy amikor szoptatok, a másikból megállás nélkül ömlik a tej.


Szóval kis ciciben is lehet rengeteg tej!

2019. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam 😊 akkor bármi lehet.
2019. okt. 12. 07:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A legjobb tejserkentő majd a kisbabád lesz :) minél több inger, azaz a baba minél többszöri szoptatása serkenti az agyat és a tejmirigyeket a további termelésre, hiszen az anyatej szoptatás KÖZBEN termelődik inger hatására, amit a tejleadó reflex vált ki.
2019. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!