Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez mennyire elég a babámnak?

Ez mennyire elég a babámnak?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám, és most elapadt a tejem. A kórházban még nem volt viszont a babát rátettem, de mivel már többedjére sem jött semmi így nem hajlandó szopni csak sír rajta.

Fejve kapta eddig de nem volt sok. 90%-ban tápszert kap , tejet fejtem neki. De nagyon kevés volt kb napi 20 -25 ml azt még is kapta. Rendszerint mindennap de volt kihagyás amikor még ennyi se jött. Mind előtej volt nagyon sárga. Ez a nagyon kevés mennyiseg mennyire adhatott védettséget neki? Vagy sokat nem ért mert nagyon keveset kapott? :(



2019. okt. 16. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyiket sikerült kifacsarni kb 3 hónapig, utána semmit már.

Érdekel engem is.

Nekem azt mondták mindegy mennyi de kapja meg minden cseppje számít, de én szerintem ez nem túl sok.

2019. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy legalább az előtej bejutott a szervezetébe, ami már jó.

Ha szeretnél szoptatni, kérdezz neg tanácsadót, lehetnek módszerek pl szoptanit, hogy a baba újra kedvet kapjon.

Ha nem, akkor meg ez is nagy dolog.

2019. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az anyatej minden cseppje kincs. Pontosan milyen védettségre gondolsz? Az anyatej védôréteget képez a baba bélfalán, de ha adsz tápszert is (vagy bármi mást), akkor "lemosod" ezt a réteget. Ha az immunrendszere miatt aggódsz, azért felesleges. Nem csak az anyatej/tápszer kérdésen múlik.
2019. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sokkal több, mint amennyit én tudtam adni.

Biztos nagy kincs az anyatej, de a gyakorlatban egyáltalán nem azt látom, hogy az anyatejes babák egészségesebbek lennének, én sem vagyok az, pedig anno kaptam anyatejet, nemcsak ettől függ.

2019. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!