Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavaros vagy mi lehet a baj?

Cumizavaros vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már többször is előfordul de tegnapi nap volt a csúcs eddig. 4 hetes kisfiamat 1-1,5 óráig szoptatom ha el is engedi nem telik el fél óra megint vissza kéri. Olyan mintha nem lakna jól, ezért előveszem a cumisüveget és abból adom oda a lefejt anyatejet akkor viszont már jól lakik és van hogy bukik is.
2019. okt. 24. 04:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam cumizavaros lett, de én azonnal tudtam amint beállt a probléma. Lehetett látni, érezni hogy hirtelen nem tudja mit kell csinálni. Szívott valahogy valamennyit de nem jól.
2019. okt. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem cumizavar, szimplán a cumisüvegen nyammogni nem annyira jó, mint a melleden.


Azzal fogsz neki cumizavart okozni, hogy a cumisüveget a szájába nyomod.


Amit tudok tanácsolni: vegyél/bérelj egy hordozókendőt. Menj el hordozás tanácsadóhoz, és szoptatási tanácsadóhoz. Tanulj meg hordozókendőben szoptatni és ne szoptasd a gyereket másfél óráig, hanem amikor látod, hogy már nem eszik, csak cumizza a cicit, vedd el tőle, és kezdj el szimplán a hordozókendőben járkálni vele, cici nélkül. Ha 1 óra múlva megint kéri a cicit, add oda neki, de megint ne tartson órákig, hanem csak addig amíg ténylegesen eszik.


Teljesen természetes, hogy a szopómozgás kell neki mindenre. Elalváshoz, önnyugtatásra, evésre, ivásra, stb. Neked kell megtanítani neki, hogy van más módja is ezekre, de kezdetben maximum a kendőben ringatózást fogja elfogadni, mert természetes igénye a testközelség. Ha már nagyobb lesz, akkor lehet egyéb trükkökhöz folyamodni, szundikendő, anya pólója, stb.


Használd ki ezt az első pár hónapot, ne sajnáld rá a pénzt és az időt, mert úgy jársz,mint én az első gyerrkemmel. 2 hónap után elapadt a tejem, mert énis azt hittem nem lakik jól, cumisüvegből etettem, aztán egyre többet kellett kipótolnom, és 5 hós korára 100% tápszeres lett. A második gyereknél már azt csináltam amit fentebb tanácsoltam, most másfél éves a gyerek még mindig szopik, és tejleadó anyuka is vagyok.

2019. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!