Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptasak ha a mellbimbó...

Hogy szoptasak ha a mellbimbó udvar és mellbimbó is be van duzzadva?

Figyelt kérdés
Tegnap próbáltam megszoptatni a babát de be van duzzadva az egész mellém is, ha be is kapta akkor se jól szerintem mert fájdalmasan szopott.

2019. okt. 24. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idős a baba?

Eleinte fájdalmas lehet a szoptatás, a mell megduzzad, a baba gyakorlatlan és pici a szája. Mutatta valaki, hogy kell?

2019. okt. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Szoptatás előtt fejj ki valamennyi tejet, hogy ne legyen olyan duzzadt a mell. Akkor a baba is tud szopni és nem fáj.
2019. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már egy hónapos, ügyesen szopik csak minden héten újra és újra beduzzad egyik majd másik mellem, amibe csomók is vannak
2019. okt. 24. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Gyakrabban szoptass. Vagy használj bimbóvédőt.
2019. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakrabban szoptass

Ne fejj, ha igen, mert ez túltermelődés.

Érdemes ilyenkor kicsit borogatni ( ha van elég tejed ennyitő nem megy el, csak a mellgyulladást előzöd meg)


Amikor túl duzzadt akkor max 1-2 szívás fejés, hogy a bimbó puhább legyen.

Ha ügyes vagy van egy fogás, amikor 4-5 ujjal a bimbóudvar mögöt összefogod egy tetrapelussal ( virágfogás talán) akkor annyi tej kispricccel, hogy felpuhuljon ( nekem hónapokig kellett alkalmaznom)

2019. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!