Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » :Tejleado reflex beindulasakor...

:Tejleado reflex beindulasakor nagyokat nyel de utana (a reflex tart kb 10mp-ig bizsergeto szuro erzessel van jelen nalam) nem hallom nyelni, nem is jon akkor mar neki semmi?

Figyelt kérdés

Tejem mar az elejen sem volt sok hiaba raktam minden nyekkenesre cicire,ittam karamalz sort,laktoherbet,most az ukko szopi teajat iszom,ugyanugy minden kivankozasara johet cicire es imad is jonni(pedig nem kotheti ossze a jollakottsag erzesevel mert kb masfel hetes koratol kap hozza potlast).Igazabol a kerdesem annyi,hogy a potlas ellenere is fent lehet tartani a tejmennyiseget?Nyilvan a novekedesi ugras (babam ket es fel honapos) majd ront az eselyeimen...nem lesz 100%ban anyatejes baba ezt elfogadtam de amig lehet szeretnem szoptatni a kiegeszites mellett is.Fejni nem igazan tudok,nagyon nehezen es sokata beindul a tejleado de kb jon 20-30 mili(Lansinoh elektromos mellszivom van) a babam joval tobbet eszik mert volt mar h az elejen lemertem.

Ilyen korban egyaltalan lehet novelni meg a tejmennyiseget vagy halott mar az ugy?

Tanacsado semmit sem er,minden oke szerinte a baba szepen szopizik...ez is a mi erdemunk mert bimbovedovel kezdtuk de szepen elhagytuk,cumit nem hasznalunk egyaltalan nem fogadja el.



2019. okt. 24. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És utána elutasítja a cicit? Ha nem, akkor hagyd addig rajta, amíg akarja. Ez egyébként az elején ez akár egy óra is másfél-két óránként. És ha reklamál, még tedd előbb több körre, sokkal hatásosabb, mint fejni és a másik ciciben is mindig lesz addigra pár csepp, ami netán lelkesedést szít. Aztán ha totál kiveséztétek mindkettőt, utána adj csak pótlást, ha kéri. Én a babám egy hónapos korában kerültem kórházba két hétre, semmit nem fejtem (csak ami muszáj volt), mert oda nem adhattam, jól le is csappant majdnem nullára, cumizott is, és mindenki azzal jött, hogy ennek már annyi. De 3 hós korára sikerült utolérni az étvágyát, pedig nem voltam egy tejcsárda (később a többi gyereknél se), csak a fiam volt cicirajongó, én meg alkalmazkodtam. Szóval ha a baba szeret szopni, elég "eltökélt" ő is :), akkor szerintem nem lehetetlen.
2019. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod!

Termeszetesen rajta hagyom (es midnket cicit megkapja minden eteteskor,potlas elott),foleg arra iranyult a kerdesem,hogy tejet csak addig tud kinyerni amig tart a leado reflex vagy utana(amig pl nem indul be a kovetkezo...kb 10perc) akkor is jut egy keves tejhez?

Szerencscere oriasi cici rajongo,pedig szegenyem nem tudja osszekotni a jollakottsag erzesevel de imadja,cumit egyaltalan nem fogad el :)

2019. okt. 28. 04:52
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi babánk 38 hétre született,sokat esett vissza a súlya és két hétig stagnált!Kértem tápszert a dokinőtől aki azt mondta mondta,hogy a fő étkezéseket egészítsem ki vele!Tehát reggel,délben és este!Ezen kívül Szoptattam 0-24-ben,szinte egy hetet "összeláncolva"töltöttünk,mára oda jutottunk,hogy csak este kap kiegészítést de szerintem azt felezni fogom,majd elhagyjuk....Próbáld meg,hátha beválik nálatok is4Ha kellett 20 percenként is rátettem a cicire!
2020. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Ha csak nyalogatja is szuper,ingerli!!!Csak ne idegeskedj!(mondom én aki két hétig sírva mászkáltam itthon pedig 4. gyerek!!!!

2020. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vok szintén

Most 11 hetes a kicsink

2020. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!