Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13hónaposan őrűlt cicifüggő.1d...

13hónaposan őrűlt cicifüggő.1deci ál több folyadékot nem iszik meg egy nap, csak cici, cici, cici. Van, hogy egy órában 10x is kéri. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek le kellene szoktatom teljesen? Csak áll előttem és üvölt, hogy ciciiii amig meg nem kapja. Van , hogy neki áll vetkőztetni, akár nyílvános helyen is megpróbalja felhúzni a felsôm. Tanácstalan vagyok

2019. okt. 25. 23:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
Hát szerinted? Ne tőlünk kérd a tutit. Téged zavar? Akkor szoktasd le, vagy legalább állíts korlátokat. Legyen napi fix időpontokban cici, a többinél meg ne engedj neki, pár napig biztosan nyűgösebb lesz, de utána megszokja. Vagy nem zavar? Akkor hagyd így, majd leszokik magától.
2019. okt. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%

Én két és fél éves koráig szoptattam a fiamat, amikor csak akarta, és ő hagyta abba, magától.

Én elgondolkodnék azon, hogy eleget ölelgetem-e, hogy elég figyelmet kap-e. Szeparációs probléma is lehet.

2019. okt. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Ez hogyan alakult ki? Mindig ilyen volt, csak most már zavarón csinálja? Vagy eddig ritkábban szopott és hirtelen jött a cicifüggés?
2019. okt. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
A kizárólagosan szoptatott babáknál van szomjoltásra is az anyatej, pláne nyári melegben gyakrabban kívánják. Én egyik szoptatott gyerekemnél sem éltem meg ilyen problémákat, igaz kvázi korán, egy év körül mindkettő önként hagyta abba. Mindettől függetlenül egészen biztosan nem engedném, hogy a 13 hós gyerekem kizárólag anyatejjel csillapítsa a szomját, mikor már javában hozzátáplált és ihatna rendesen, ha úgy lenne kedve. Oka kell, hogy legyen, mikor kezdődött, köthető-e valamihez, vagy mindig is így volt, hogy akkor kapott, mikor kért? Értem én az iszsz-t, magam is úgy szoptattam, de az szerintem nem egyenlő avval, hogy minden nyekkre mellre kell tenni a gyereket. Az enyémek is kizárólagos anyatejesek voltak fél éves korig és utána is szoptak amíg el nem választották magukat, de azért némi józan észt korábban is próbáltam vinni bele. Ergo már pár hónaposan sem szoptattam meg éjszaka 2-3 alkalomnál többször(kánikula itt is kivétel, mikor szomjoltás a cél) és a napközbeni evésekben is volt rendszer, ha nem is órához igazítottam őket. Az igény szerinti szoptatás sem azt jelenti, hogy arra kondicionáljuk a gyereket, hogy csakis mellen nyugodjon meg és komfort-szopizzon álló nap. A kötődő nevelők persze véres kardként hordják a mellüket is, mintha mindenre az volna a megoldás, de szerintem egy babának is meg kell tanulnia idővel megnyugodni, elaludni, stb... az anyja melle nélkül. Szép az összebújás(szoptatás nélkül is lehet), meg a kötődés, de egy kicsi sem lesz lelki sérült attól, hogy az anyja nem engedi letépni nyilvános helyen magáról a ruhát, mondjuk én ezt otthon sem engedném, valahogy határokat kell húzni ebben is. Ebben a korban már simán lehet felállítani szabályokat, elmúlt egy, nem kell szoptatni nyakra-főre, az étkezéseibe beépíteni, elalvás előtt, vagy ahogy igényli, de meg kell tanulni, hogy nem minden "konfliktusára" a világgal, minden szomjúságra, minden feszültségre a melled az egyetlen gyógyír. Nyilván ez csak fokozatosan megy, de szerintem még mindig jobb most leharcolni ezt a meccset, mint itt tartani majd még két éves korában is. Szopjon, persze, reggel, este, mit tudom én éppen hol álltok a hozzátáplálásban, vagy még főétkezések után, ilyet is hallottam, nem tudom Ti hogy álltok éppen, de értse meg, hogy már nem karonülő csecsemő, sok házon kívüli programmal, ne a mell legyen az egyetlen eszköze saját megnyugtatására és már a táplálásban sem az, szomjoltásban meg pláne. Otthon sem engedném, hogy kortyolgasson belőle 10 percenként egy 13 hós gyerek. Mondom, a szoptatásnáci, kötődőnevelő aktivisták nyilván majd belelátják az ördögöt is, meg szegény babuci, de kutya baja nem lesz tőle, ha határokat szabsz már neki ezen a téren.
2019. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Előző, egyetértek teljesen. Én is iszsz szoptatok, de azért ez azt jelenti, hogy a több hónapos babánál már a megszokott etetési időn, ami viszont hozzá van igazítva, kívül az utolsó vigasztalási lehetòség volt a cici (minimális alkalommal volt rá szükség), amióta meg a beindult a HT, azóta reggel 7 körül van szopi meg du 4-kor meg elalváshoz és máskor nincs. De eszébe sem jut, hogy mellett kunyizzon az utcán, pedig 9 hónapos. Mondjuk nálunk az is elv, hogy csak otthon és csak a lakás egy pontján van szopi (most nem az első heteire gondolok).

Ekkora babákat már kell és lehet terelgetni, mert egyrészt rafkósak, másrészt már azért tudhat megvigasztalódni mas úton, megismeri az anyját, nem csak a ciciig lát, mint egy újszülött.

2019. okt. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Fél évesen kapott először mást, addig csak anyatejet. Mert védőnő azt mondta, hogy ne teáztassam, de adjak vizet, csak anyatej. Lehet pont ezzel rontottam el. Szóval amikor eszik akkor iszik kortyokat. Evésen kívül nem akar. Rengeteg cumis üveg van itthon, itató poharak. Probálkoztam teával, instant teával, gyümölcslével. Semmi.. Ez a durva cicizése a fogzással köthető össze, addig amugy cumizott is, ahogy kijött az első foga, megundorodott tőle, nem kell neki. Ahogy jönnek a nagyobb fogak, úgy durvult a helyzet. Nem nem az vagyok aki minden nyikra cicit elő, sőt elég erősnek érzem magam nemet mondani amikor valamiért hisztizik. De ez más mikor kiabálja, hogy cici, és konkrétan 20perc után már fulladozik a sírástól alig kap levegőt. Utána ha megkapja is, rengeteg idő mire megnyugszik. Ja és az a kommentelő elmehet melegebb éghajlatra aki azt írta, hogy nem kap elég közelséget. Képzeld, nagyon is! Így is eléggé elvagyok keseredve, hogy mit tegyek. Mindent megpróbáltam amit tőlem tellett, hogy igyon, mégsem sikerült rávenni. Erre úgy vagyok beállítva, mintha le se tojnám a gyereket és az én hobbim lenne 5percenként emelgetnem a polóm. Ja és, hogy majd magától leszokik... kizártnak tartom. Keresztlányom 3,5éves koráig cicizett, mert az anyjának is tömték a fejét, hogy hagyjad majd anba hagyja magától, NEM magától szokott le, és borzasztó volt kivül állóként is végignézni, ahogy kényszerből abbahagyta. Más egy picurkánál, meg más egy 3évesnél aki folyékonyan beszél és könyörög
2019. okt. 26. 08:42
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Az nem hiszem, hogy baj, hogy 6 hónapos korig nem adtál neki mást. Én se adtam, semmi köze szerintem a 13 hónapos kori cicifüggéshez. Úgy sem iszik, ha a Te poharadból kortyolhat? Nàlunk az mindig bevàlik.
2019. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
Azért ez már durva... Szoktasd le, egy 1 éves gyerek már kb mindent ehet, amit ti! Ne engedj a hisztinek, ez nem normális, hogy akár nyilvánosan is vetkőztetni akar. Ha sír, hát sír, majd abbahagyja, de meg kell tanulnia, hogy nem minden úgy működik, ahogy azt ő akarja!
2019. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

Jó lenne erről megkérdezni egy szakembert.

Szerintem nem hibáztatni akartak a testkötelséges kommenttel, hanem bennem is felmerült, hogy nincs-e vmi változás a családban, jut-e elég idő a babára (nekem pl nem mindig jut, ha napokig egyedül vagyok rá meg a háztartásra, akkor tökre meg lehet érezni a kapcsolatunkon, hogy a házimunka miatt kb egész nap csak "lepattintani" akarom - szuperanyák, lécci kímèljetek vagy gyertek felásni a kertet).


Szóval nem tudom, hogy ez talán a szeparációs szorongás vagy egy korai dackorszak, vagy ha a fogak, akkor meg kell neki fájdalomcsillapító esetleg.


Persze, le kell szoktatni, csak vajon mért akarja ennyire? És hogy lehet úgy leszoktatni, hogy ne sérüljön?


Nem tudod megkérdezni a Hordozóházasokat vagy azt a Vida Ágnes pszichológust? Én csomót olvasgattam a babám miatt ezekről, de nem érzem úgy, hogy mernék tanácsot adni a saját pohár kipróbálásán kívül, de az mellékszál

2019. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
8. "Ha sír hát sír" - szerintem ez nem jó irány, mert ahogy írják, nem csak pityereg, hanem teljesen kikészül a gyerek.
2019. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!