Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell e fejni vagy nem?

Kell e fejni vagy nem?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám. Eddig minden héten eldugultak a tejcsatornák. Mindenki azt mondja fejem ki a maradék tejet ami benne marad. Viszont neten azt olvasom hogy nem kell fejni mert akkor annál több tej fog termelődni és nem áll be a kereslet kínálat.

Már 2 hete nem fejek szoptatás után csak akkor ha nagyon feszül vagy cseppeg a tej de csak annyit hogy ne fájjon. De így se jó így is be csomosodik, 1 hete már be is lázasodtam 2 napra és kaptam antibiotikumot is.



2019. okt. 30. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki kell masszírozni, meleget ratenni, amennyire engedi kifejni. Újra termelődik, be áll az, nyugi. Én se fejtem ki, belső lázat kaptam, aztán néha kimassziroztam a csomót és jó volt.
2019. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 évig szoptattam, nem fejtem sose.
2019. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem fejtem sose,pedig volt dögivel tejem.
2019. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit mond a szoptatási tanácsadód?
2019. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem
2019. okt. 31. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Én fejtem fél évig minden reggel és minden este, de én sokat spájzoltam a fagyasztóba, aztán később tejleadó is voltam. Fél év után már nem nagyon győztem idővel, akkor abbahagytam, nem érzékeltem, hogy annyira lett volna felesleg így, hogy már nem fejtem. Pár napig kicsit feszített, de ennyi. Az első időszakban néha fejtem egy kicsit olyankor is, ha éreztem, hogy kezd csomósodni, és a kisfiam nem tudta annyira kiszívni, de nem fejtem ki teljesen ilyenkor, csak épp egy kicsit.
2019. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!