Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 14 hónapost? Egyáltalán leszoktathatom?

Figyelt kérdés

Nekem már nyüg az egész, ő pedig extra cicifüggő. Értem ezt azon, hogy napközbe is hanyatt vágja magát ha nem engedem hogy felhúzza a pólom és szopizzon. Minden mást megeszik, nem is keveset, szóval nem azért cicizik mert éhes lenne...

Tudom tudom, 1 éves kora előtt kellett volna leszoktatni, de nekem akkor még jó volt, meg mindenki azt mondta hogy 2 éves korig ajánlják. Na de ő sose fogadott el mást, mert volt hogy próbáltuk, még a tejitalt se. Cumisüveget se, és cumizni se cumizik. Inni itatópohárból iszik. Na már most, 2 éves kor előtt ha leszoktatom akkor kötelező neki mást adni helyette? Tápszert nem fogadja el. Max ha ciciből jönne 😅

Hogyan szoktassam le legalább a nappaliról? És később az éjjeliről? Éjjel vagy 3szor kéri még. Fokozatosan vagy egyik napról a masikra megvonni? Ki hogy csinálta?

Egy kétségbeesett anyuka


2019. nov. 1. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell leszoktatni, hogy nem adod oda. Tápszer helyett jó a tejital nevű por is, egyébként ez is tápszer, nálunk a vaníliás ízesítésű jött be, de csinálhatsz helyette kakaót, gyerekkávét is.
2019. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam a tejitalt se fogadja el. Mi is vaníliasat vettunk de nem kell neki. (Pedig a vanílias dolgokat amugy szereti...)

Szóval nemtudom. A tehéntej se lenne jó helyette gondolom?!

Bár itt az első dolog az lenne, hogy leszokjon a ciciről...

2019. nov. 1. 14:20
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

14 hónapos már nyugodtan ihat rendes tejet, illetve a tej alapú táplálékot fedezi ám a tej alapú táplálék is, tehát az nem csak tej, tejital, tápszer, hanem tejtermékek, tejes dolgok. Tehát joghurtok, sajtok, krémtúró, tejes desszertek, stb.

A ciciről pedig úgy kell leszoktatni, hogy nem hagyod, hogy cicizzen. Igazából korábban is ha akkor kapott volna cicit, mikor éhes volt, akkor nyilván nem lett volna ez. Most meg már végképp a tápláláshoz sincs rá szükség, szóval eldöntöd, hogy te dirigálsz, vagy a gyerek.

2019. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet tehéntej is, ha ezeket nem issza meg, csinálnék neki este, reggel valamilyen kását, tejpép, gabonapép, stb, egye azt kanállal.
2019. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom harapott, és amikor egyszer megsebzett, akkor el tudtam neki magyarázni, hogy ha meggyógyul a seb, újra kap. 2 nap múlva kapott, de egy héten belül megint megharapott. Második vagy harmadik alkalommal már türelmesen várta, hogy mikor szólok, hogy már lehet. 3 nap megvonás után eszébe sem jutott többet. Én így csináltam.
2019. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Egy éves kora előtt le kellett volna szoktatni??? No komment...


Ha neked már nyűg, beszéld meg vele és ajánl alternatívát. Nem a hormonos, szójás, esetleg cukrozott tejital és hasonló vackok. Én növényi tejjel főztem -cukormentesen-zabkását gyümölccsel. Olyan hígra főzöd,amilyenre akarod.


Nekem 1 éves 2 hetes volt,amikor észrevettem,hogy már nincs odáig érte és nekem sem esett jól. Egy vasárnap reggel még megszoptattam,aztán "elfelejtettük".

2019. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De ez a tejital vagy tápszer mért kellene? Adj neki vizet vagy megfelelő teát.

A tejital a legújabb ajánlás szerint egyàltalán nem javasolt semmilyen korban.

2019. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Beszéljem meg egy 14 hónapossal? Biztos megértené, válaszolna is! Amúgy nálunk nem az van mint nálatok! Az én kisfiam igényli, bárcsak nekem is ilyen könnyű lenne kedves utolsóelőtti!

Utolsó: 500 ml tejalapu keszitmeny kell naponta 2 eves korig. Tapszer vagy anyatej...

En legalabbis igy tudom.

Koszi a válaszokat irhattok még...

2019. nov. 1. 22:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, komoly. De ezek szerint te nem szoktál beszélgetni a gyerekeddel, csak gügyürészni. Lehet egy egy évessel is beszélgetni. Elmomdasz neki valamit, egyszerűen és érthetően. Megmagyarázod 3 szóval. Lehet,hogytöbbx el kell mondnai, de a kicsik nem hülyék, csak sokan úgy kezelik őket. Nekem sem csodagyerekem van,de a megbeszélés sosem okozott gondot.
2019. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg egy hétvége nagyinál? Barátnőm így csinálta. Az én lányom most 10 hónapos, mi most hagyjuk el a nappali szoptatásokat

Bár ő sosem volt nagy függő. Úgy 1.5 hónapja már csak 1-2 nappali volt, most minden második nap van csak nappal. Nálunk szépen ment a kiváltás dolog, bár én 3 hónapja rikítom tudatosan. Az nem bak ha ilyen vaníliás tejitalt nem kér, próbálhatsz már sima tejet, azt hiszem maximum 500 mili tej lehet (ebben joghurt, sajt os benne van). Nappal ozgi programokkal sok baba figyelmét wl lehet terelni, bár ennek az időjárás nem viztos,hogy kedvez.

2019. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!