Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejfakasztásra valami praktika?

Tejfakasztásra valami praktika?

Figyelt kérdés
Nehezen szopizik a babám, nem akar jönni a tejcsi, hiaba pumpálom alig pár csepp csöpög pedig meg vannak nagyon duzzadva. Ma át masszírozta a védőnő azt hittem falra mászok, folyton azt fújja ciciztessem a kicsit, de nem elég neki az a pár csöpp tejcsi és csak kinlódunk.
2019. nov. 2. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Forró vízzel zihanyoztasd a ciciket (ne tuzforro)

Akár 1 órán át.

Plusz homeopátia (Urtica Urens. Zöld kis dobozos)

Nekem beindult ettől a kettőtől.

Jó meg a Karamalz, és a Mecsek tea.

Sok sikert :)

2019. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam korababa,2 honapig voltunk korhazban ott mutattak praktikakat a kepzett dokik es noverek illetve szoptatasi tanacsado.

Vannak tejfakaszto teak,sor,vagy az a homeopatias bogyo(ez nekem nem segitett). Illetve nekem mindig mondtak hogy meleg vizzel zuhqnyozzak es tartsam ott a mellemen a tust,locsoljam a mellem illetve maszirozzam stb. Es ha a babam nem akart cicizni akkor gyakran fejtem, nagyon nagyon sok vizet igyal,de tenyleg rengeteg sokat mert igy termelodik a legjobban,taplalkozz megfeleloen es sokat, ne torodj a sulyoddal.

Remelem tudtam segiteni

2019. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lactinatal sokat segített, egy próbát megér szerintem.
2019. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Összebújtam (nem viccelek) 48 órára a babával az ágyban. Filmet néztem, jókat ettem, ő meg lógott a cicin, ha elzsibbadtam, váltottunk. Nem adtam neki semmi mást. Úgy szívta, hogy majd' behorpadt a hátam, küzdött, én pedig lazítottam, mert bíztam a testemben (második baba volt). 48 óra múlva annyi tejem lett, hogy nem volt hova rakni (idő kell a hormonoknak, ha nem szólsz bele a foylamatba, megoldja önmagát). Bízz magatokban!
2019. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az éjszaka kicsit be keményedett, jól át masszíroztam meleg kendőt tettem rá (zuhanyozni hosszan nem tudok még), majd babót cicire és még pumpáltam is. Mondjuk a punpálás abszolúte nincs olyan hatásos mint a gyerek és sokkal kellemetlenebb. Úgy tűnik ma jobban jön, már ki is csordult a kis szája szélén.
2019. nov. 3. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos , hogy lazulj el! CSinálj bármit, ami a benned levő stresszt csökkenti. Teázz, nézz vígjátékokat, nevess, aludj sokat!
2019. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Tényleg jó lenne lazítani. Érzem meg látom is hogy még stresszes vagyok, gyakran fel riadok álmomból. Eléggé nehéz és hosszú szülésen vagyok túl. Lassan túl megy remélem.
2019. nov. 3. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyának a barna sör volt a megoldás. De van kismama, akinek nem jön be...
2019. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!