Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejérzékeny kisbabánál mennyir...

Tejérzékeny kisbabánál mennyire kell tartani az anyukának a tejmentes étkezést, hogy az anyatej ne ártson neki?

Figyelt kérdés
Szinte mindenben van tej vagy tejsavó, tejpor, ha az összetevőket nézzük. Ha tejérzékeny a kisbaba, akkor ezeket mennyire érdemes kerülni, vagy csak az elsődleges tejet tartalmazó ételeket kell elhagyni, mint a tejföl, tej, sajt?

2019. nov. 3. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Ki kell kerülni teljesen. De ne aggódj. Az eleje nehéz, de utána már rutinszerű lesz. Próbálj meg beszélgetni olyan anyukákkal, akik már tapasztaltabbak. Hol mit vesznek, mit mivel főznek. Arra emlékszem, hogy felvágottak közül a kometások minden mentesek. Sokat vásároltam bioboltban. Érdemes odafigyelni, mert ha tényleg tartod a diétát kinőheti a gyerek 1évesen
2019. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanannyira, mintha ő lenne érzékeny rá. Mindent el kell hagyni, még a tejféléket tartalmazHAT feliratú ételeket sem eheti meg.
2019. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Maximálisan
2019. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2019. nov. 3. 22:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindent el kell hagyni, először én is azt hittem elég lesz a tejtartalmúakat elhagyni,de végül tejsavó,tejpor mindent ami tartalmazhat el kellett hagynom, így szerencsére másfél éves kora után kicsivel kinőtte az érzékenységet a fiam 🙂
2019. nov. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!