Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez vajon mellgyulladás?

Ez vajon mellgyulladás?

Figyelt kérdés

3hete a bal mellemben van egy csomó. Nem fájt. Masszírozgattam, azt hittem, tejkő, de nem ürült ki. Különféle pózokban szoptattam a babám, melegítő párnát is tettem rá. 3 nappal ezelőtt nagyon meg lett gyötörve melegítéssel, masszírozással, fejéssel. Semmi változás. Másnapra bepirosodott, és kicsit fájt.

Amúgy rendszeresen szoptatok belőle, kiüríti a babám.



2019. nov. 5. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért is fáj mert meg lett gyötörve. Csak piros vagy melegebb is annál a résznél? Nekek pl melegebb is volt mikor gyulladt volt és lázal is járt. De az is lehet hogy csak egyszerűen meg van duzzadva a tej mirigy azzal meg nem lehet mit csinálni. Főleg ha úgy érzed hogy ki van ürülve. Ha meg már 3 hete tart akkor már rosszabb állapotban is kellene lenned. Nálam egyik nap arra keltem hogy fáj a mellem nagyon nehéz piros is volt azon a részen és lázas is voltam 2 napig.
2019. nov. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De jó lenne! Köszönöm a választ! Amúgy nem az egész piros ma már, hanem csak egy kicsi folt... Talán melegebb... Érintésre nagyon érzékeny. Nem tudom, kell-e masszírozni vagy nem. Attól tartok, rosszabbat teszek vele.
2019. nov. 5. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy szoptasd a babád, hogy az álla nézzen a csomó felé. Ha kell, vedd hónalj-tartásba vagy akár fektesd le és hajolj fölé (akár négykézláb:). Nekem mindig csak ez vált be csomóknál.
2019. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, próbálom úgy is. Bizonyára nem voltam kitartó. De ilyen régi csomónál is működik?

Amúgy melegebb a csomó, de nem az egész piros...

2019. nov. 5. 10:33
 5/5 khniki ***** válasza:
Vigyázz, mert ha csomós, az azt jelenti, hogy nem üríti ki a babád! Valószínűleg az a tejcsatorna eldugult. Nehogy tályoggá fejlődjön! Nekem 5x volt már mellgyulladásom. Az is 1 helyről indult, aztán lángolt az egész mellem+láz... nem kívánom senkinek. De van, akinek nem ürül ki és tályog lesz, aztán fel kell nyitni. Nézesd meg!!!
2019. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!