Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes szenvedni vele, ha...

Érdemes szenvedni vele, ha tudom, hogy nem fogok sokáig szoptatni?

Figyelt kérdés
Elég tanácstalan helyzetben vagyok. Szülés után nem leszek itthon éveket a babával, egyelőre 2 hónap a terv, aztán majd látjuk, hogy alakul az órarendem, mennyire tudok mellette tanulni. De ha elkezdődik a szorgalmi időszak, akkor már nem szeretnék szoptatni. Szóval így mindennel együtt kéthónapos koráig lenne anyatejes, viszont több mindent hallottam. Hogy addig belekezdeni is felesleges, mert sokszor be sem indul rendesen az első hetekben, és végig szenvedés lenne csak, ne így töltsük azt az időt. És hogy jobb, ha már az elején próbálunk valami rendszert kialakítani, könnyebb lesz a picinek és nekünk is.
2019. nov. 11. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is egyetem mellett volt pici a fiam, én fejtem neki a tejet pl. Még bent egyetemen a klotyóba is, ha úgy volt. Vittem haza, aztán azt kapta.


Nem vagyok tápszer ellenes, de úgy vagyok vele, akinek van teje, az használja ki..

2019. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg szoptatási tanácsadót. Mi laikusok csak ötletelünk, egyáltalán nem biztos, hogy szakszerû tanácsokat adunk. Ha a szoptatási tanácsadónak elmondod a helyzetet, nagy valószínûséggel kitaláltok személyre szabott megoldást.
2019. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jajj, én nem ragaszkodom mindenképpen a szoptatáshoz. Ha sikerül egy kicsit, akkor örülök, de nem hiszem, hogy lesz időm ilyesmikre, hogy fejés külön majd.

A szoptatási tanácsadókat hol találhatom? A védőnőnk nem túl segítőkész, meg úgy a kötelező dolgokon felül nem nagyon értekezünk. Minden kórháznál van "saját", vagy őket külön kell keresnem?


Utolsó, neked külön köszi a "segítőkész" választ! Tudod, előbb a saját portádon... :)

2019. nov. 11. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Barátnőm is fejte, úgy járt egyetemre. Mondjuk elég sok mindenből kijárt és kapott felmentést is (mármint, hogy jelen kelljen lennie), nyári gyakorlat alatt meg volt, amikor nagyszülők elhozták a babát és az kiment szoptatni az autóban. De azt csak te tudod, neked mi fér bele.
2019. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én hasonlóan vagyok, és mindenképp elkezdek szoptatni. Ha tudok fejek, es lesz itthon tápszer is, szükség lesz rá. Az biztos, hogy nem felesleges elkezdeni, ha 2-3 hétig anyatejet kap az is jó.

Szerintem kezd el mindenképp, aztán meglátod.

2019. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben próbálkoznék a szoptatással ebben a helyzetben is, később majd fejed és azt kapja. Szoptatási tanácsadókat és ingyenesen letölthető kiadványokat itt találsz: [link]
2019. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Én azt tartom (és elég sokan így vélekednek), hogy minden cseppje kincs. Így akkor is "belekezdenék", ha 2 hónap múlva meghalnék. Nemhogy egy ilyen butaság miatt, hogy jajj, egyetem (ha már ilyen hülye lennék, hogy rossz sorrendben vállalok gyereket. Nem tanulmányok után, hanem előtt).

Egyébként első gyereket csak 3 hónapig tudtam szoptatni. Nem bántam hogy megpróbáltam, ellenkezőleg, szomorú voltam, hogy csak eddig sikerült.

Második gyerekemet se tudtam kizárólagosan szoptatni, de vegyesen 9 hónapnál járunk és örülök minden napnak.

2019. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem biztos, hogy kínszenvedés, meg kell próbálni. Szerintem két hónap is több mint a semmi. És ha van tejed, megy is a szoptatás, akkor miért ne.
2019. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!