Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt / van itt valaki, aki...

Volt / van itt valaki, aki idegenkedett a szoptatástól?

Figyelt kérdés
Teljesen idegen nekem még a szoptatás gondolata is. Rosszul vagyok tőle, hogy valaki a mellemet csócsálgassa. Nagyon várjuk a babát, minden nehézséget, ami vele jár vállaltam, vállalok, de szoptatni nem akarok. Még a szülés kellemetlenségeitől sem idegenkedek ennyire. Azt sem bánnám, ha nem lenne tejem. Én is tápszeres gyerek voltam, mert anyukámnak nem volt elég teje, és semmi bajom nem volt soha. Nem voltam beteg, makk egészséges vagyok, a mai napig. Úgy gondolom, hogy a szoptatás valamilyen szinten egy elvárás, amit mindenhonnan tukmálnak a kismamákra, elvárásaik vannak az embereknek a kismamákkal szemben. Aztán szegénynek nem elég a baja, még ezen is stresszelnie kell. Aztán attól meg elapad a tej, meg a görcsölés miatt nem megy. Egy kínlódásnak gondolom az egészet. Nem akarom, hogy egész nap a mellemen lógjon a babó, hogy fájjon, begyulladjon. A mell számomra a nőiesség egyik szimbóluma, nem kaja forrás. Volt így más is? Hogy ódzkodott tőle? Vagy csak én vagyok / leszek ilyen szörnyű anyuka?
2019. nov. 12. 19:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
2019. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
67%
Én is így éreztem. Meg annyira érzékeny volt, ha nem szex közben ért hozzá a férjem kB ordítani tudtam volna, hogy ne érj hozzá. El se tudtam képzelni, hogy majd én szoptatni fogok. Utána 3hónapos volt a fiam és ültem az ágy szélén bőgve, hogy bármit teszek nincs tejem... És mennyire jó ez az egész dolog. Utólag kicsit a hormonokra fogom, mert persze h semmi baja a tápszeres babáknak. És nem is ítélkezek senki felett aki nem akarja szoptatni a babát. Ha ez nem kattan át a fejemben szülés után én sem erőltettem volna az biztos.
2019. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
64%
Csak Magyarországon erőltetik ennyire, hogy igenis szoptassanak az anyák bármi áron nonstop, akár 4 éves korig, ha tesó lesz akkor tandem... Bárhol máshol elfogadott a döntés szabadsága. Itt a tápszer az ördögtől való..
2019. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
48%
A szoptatás undorító.
2019. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
44%
Jelen. A masodikat megis 3 hónapig szoptattam, de nem szerettem meg.
2019. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
28%

A szoptatás termeszetes! 100 évvel ezelőtt tápszer se volt. Mit csináltatok volna akkor?

Jajjj a mai nyugati világban minden undorító ami normàlis

2019. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
65%
Én is idegenkedtem, sőt inkább azt mondanám, hogy undoodtam tőle,a szülés után sem változott, erőltettem egy pár napig, majd inkább fejtem, hála az égnek elapadt pár hónap után teljesen.
2019. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
65%

Én azt sem szeretem, ha a férjem játszik vele, a szoptatással is úgy voltam, hogy nem erőltetem, ha nem muszáj. Az első pár nap fájt eléggé, utána viszont valami megváltozott bennem, egész jóleső érzés volt, megkönnyebbülés. Aztán pedig odáig voltam, hogy itt ez az édes baba és én táplálom, olyan bensőségesnek éltem meg, boldog voltam, hogy megnyugtatja, elalszik rajta akkor is, ha nyűgös, valahogy átértékelődött a dolog. Nem testi szinten, bár már nem fájt, hanem inkább lelkileg éreztem, hogy ez jó nekünk, mindkettőnknek szüksége van erre. Sajnos hamar kezdett apadni, nem szoptattam sokáig, mindössze két hónapig volt valamennyi tejem. Előtte egy percig sem gondoltam volna, de én nagyon szomorú lettem, amiért vége lett.

Nem vagyok szoptatásnáci ma sem, ez csupán az én tapasztalatom. Mindemellett azért most már változott a gondolkodásom a szoptatással kapcsolatban, megtapasztaltam egy kis időre, és az a véleményem, hogy egy esélyt mindenképpen kellene adni neki. Ha nem jó, természetesen ne erőltesd, egy kiegyensúlyozott anyuka sokkal fontosabb, a tápszeres gyerek meg ugyanolyan gyerek, mint a szoptatott. Ugyanúgy kötődik, ugyanúgy szeret, ugyanúgy kialakíthattok közös rituálékat együtt, te pedig ugyanúgy édesanya vagy.

2019. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
64%
Jelen. Én úgy vagyok vele, hogy lefejem ami lesz, de biztos nem erőltetem, hogy csak anyatejes legyen. Mikor felgyűlik a tej lefejem, annyit amennyi van, elteszem, aztán majd a soron következő etetésnél azt kap. Ha nincs vagy nem elég, akkor tápot. Nem fogom mellre tenni és nem fogom erőltetni. Én úgy vagyok vele hogy 9 hónapig hordom, óvom, le kellett mondanom a fehér lisztről, cukorról, nálunk a gatmetszes is kötelező elem első gyereknél meg se próbáljak a gatvedelmet, szóval meg fel is szabdalnak. Köszönöm. Szülés után szeretném magam amennyire lehetséges komfortosan erezni és nem meg egy dolog miatt stresszelni amit nem akarok és ami nekem nem jó. A babának is jobb lesz ha nem próbálok undorodva szoptatni csak mert kötelező. Stresszes anya=Stresszes baba.
2019. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
68%

#6 Szerencsére nem 100 évvel ezelőtt vagyunk, tudod 2019-et írunk, haladni kéne a korral!:) Mindenki úgy eteti a gyerekét, ahogy akarja, érdekes sok külföldi országban nem nyomják ennyire a "szoptass-szoptass-szoptass", ha kell akár 4 évig is kismonológot, képesek tiszteletben tartani a másik döntését, sőt jobb dolguk is van, semmint azzal foglaltoskodni, hogy ki mivel eteti a gyerekét..🤷🏽‍♀️


Amúgy kérdező én is idegenkedtem az egész szoptatás mizériától, a gondolattól is rosszul voltam, utálom ha birizgálják a mellem, nem hogy még egy csecsemő "rágcsálja" meg nem akartam két lábon lévő kaja lenni. Ettől még azért megpróbáltam, de pont olyan szörnyű volt mint amilyennek elképzeltem. Baromi idegen volt az egész, fájt, rossz érzés volt, úgyhogy nem is erőltettem, kapott tápszert és máris sokkal kiegyensúlyozottabb lettem én is. A babának se jó, ha az anyja undorral és muszájból eteti és emiatt tök feszült és stresszes.

2019. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!