Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idos babanal erdemes...

Mennyi idos babanal erdemes csokkenteni az ejszakai szopikat, es hogyan?

Figyelt kérdés
Meg nagyon pici, 1-1,5 orankent ebred, es 2 orankent szopizik jelenleg igeny szerint, de mar gondolkozom rajta, hogy majd mikor lehet a szopikat csokkenteni ejjel, mert nem akarom azt vegigcsinalni, mint a nagyobbikkal, jo lenne tobbet aludni. Ti a babatok mennyi idos koraban csokkentettetek az ejszakai szopit, es hogyan? Vagy varjam ki, ameddig magatol kevesebbet keri?

2019. nov. 13. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
2%

Magától nem fog leszokni róla, mrt ezt szokja meg, 2 hónaposan már le kellene szoktatni az éjszakai evésekről. Este lakjon jól, éjjel legfeljebb teát kapjon, és ne vedd ki az ágyából és ne is gyújts világosságot. 2-3 éjszaka, amikor sír, de utána átalussza az éjszakákat.

Nem értem, hogy az anyukák miért nem szoktatják le a babákat az éjszakai evésről, inkább nem alszanak 2-3 éven keresztól egyetlen éjszaka sem.

2019. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját magától szokik le.

Ahogy nő, többet tud bevinni, több ideig bírja.


Majd jön a hozzátáplálás is.


Van amikor kel a baba éjjel, de már nem az éhség miatt.


Nekem még szopizik a lányom, 16 hónapos. Ha megébred éjjel és véletlen nem én megyek át a víz is elég neki. Nem éhes éjjel, max szomjas..

2019. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Le fog szokni. Ahogy nő egyre tovább fogja bírni. Nálunk is 2 óránként kelt az elején. Most 3,5 hónapos, már többször átaludt a az éjszakát, de nagyon max 1xkel. Sose hagytam sírni, hogy majd én leszoktatom. Szépen fokozatosan magától beállt ez.
2019. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 khniki ***** válasza:
100%
Az én babám a 3. héttől már csak 2x, majd 1x kelt éjszaka. Utána volt egy mellgyulladásom, emiatt kevesebbet tudott enni nappal, így éjjel pótolta, újra 2x kelt. Azóta rendbe jött a mellem, van elég tej, de rászokott a kétszeri ébredésre. Hát ma éjjel csak cumit adtam neki, mikor először felébredt és gyönyörűen visszaaludt, 4:30-kor kelt legközelebb, akkor szoptattam meg. Ma lett 9 hetes.
2019. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Hat abban nem nagyon bizom, hogy magatol le fog allni rola, az sajnos a nagyobbik gyerekemnel sem jott be :/
2019. nov. 13. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy nől úgy lassan egyre kevesebbszer fogja kérni. Ha még pici szüksége van rá, én mindkettőt igény szerint szoptattam. Vannak időszakok mikor többször kellett nekik:front, fogzás, növekedési ugrás, szeparációs szorongás, betegség stb. Még nem tudja mondani mi baja. Aztán hozzátáplás után egyre kevesebbszer kérte éjjel. Persze ehhez egy jó vacsora is kellett mindig:) Nekem az első gyerkőcömmel volt nehéz, a másodikkal sokkal könnyebb. Kitartás!
2019. nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!