Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez normalis ennyi...

Szerintetek ez normalis ennyi idősen?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam es iszonyat cicifüggő. A védőnő mondta hogy nappal csak altatáshoz adjak neki max, ezt próbálom is betartani, de sokszor csak úgy felhúzza a pólom játek közbe, ha nem engedem, földhöz veri magát (igen, már most, mi lesz később?!)

Amúgy éjjel köztünk alszik és még mindig vagy 5ször kel cicizni. A fogzásnak tudom ezt be, mivel iszonyatosan szenved tőle nappal is, es a cicivel nyugszik meg. (Semmi sem használt neki rá!)

Cumizni nem cumizik, így a cicim hasznalja éjjel annak. Tehát nem rendesen eszik, csak cumizza, de ha elveszem mindig felkel rá, ha nem is egyből, de ha észreveszi hogy nincs a szájaba cici egyből sír...

Biztos én is elrontottam, hogy ennyire engedtem neki, de most a fogzas miatt nem szeretném megvonni tőle. 2 évig terveztem szoptatni, úgyhogy nem az érdekel hogy szoktassam le teljesen, csak mégis hogyan lehetne kevésbé függő? Normális ez éjjelente? Másnak is volt ilyen? Kb semmit sem alszok így. Mit tehetnék szerintetek?


2019. nov. 16. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Alapvetően egy másfél éves gyereknek semmi keresnivalója a szülői ágyban, részemről egy kisbabának sem. Ő már nagy, lehet vele beszélni. Mondd el neki, hogy az ilyen nagyfiúk, mint ő, már a saját szobájukban alszanak, neki is ki kellene próbálni. Azt is elmondhatod, hogy sokkal több energiád lesz vele játszani, sétálni, játszóterezni, ha aludhatsz éjjel és így nem tudsz rendesen. Nekem lányaim vannak, de ők bőven voltak már ennyi idősen elég empatikusak ahhoz, hogy ha valaki fáradt/beteg, akkor azt békén hagyják.
2019. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

15 hónapos! Nem másfél éves! És nem is két és fél hogy megértse!

Várom még a válaszokat!

2019. nov. 16. 11:13
 3/8 A kérdező kommentje:
És mondom, nem jókedvében kel cicizni, és nem is azért, hogy engem idegesítsen! Iszonyatosan szenved az ínyétől!
2019. nov. 16. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát nézd, elhiszem, hogy nehéz ez. De ezt csak következetességgel tudod megoldani. Fel kell állítani a határokat és nem átlépni. Először igenis csak altatáshoz cici, verje magát a földhöz akkor, hadd tanulja meg, hogy hisztivel nem ér célt. Nyilván a boltban sem fogja majd megkapni a 40ezres legót a hónap végén, akkor sem, ha belhézik. Anya nem csak játszótárs és használati tárgy, hanem a főnök is. Másodszor, a cumi nem ördögtől való éjszaka. Hogy tudsz kényelmesen pihenni, ha rajtad lóg a gyerek? Egyáltalán, mit keres a szülői ágyban? Nem kell ez a majomszeretet meg minden nyekkre cici. Szeretni kell, de ez már azért csak nem teljesen egészséges. Így sosem önállósodik, ellenben tele lesz belső feszültséggel, amit nem tanul meg helyesen levezetni. Így a kortársak között is nagy bajban lesz. 15 hónapos a gyerek, nem 5!
2019. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

"de ők bőven voltak már ennyi idősen elég empatikusak ahhoz,"

Haha! 😂 Még egy 3-4 éves is csak tanulgatja mi az empátia. A normális fejlődés részeként totálisan énközpontúak és természetesen önzők.

2019. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálásotok hogy halad?

Én nappal próbálnám leszoktatni, az vsz sokkal könnyebb, és ha az éjjeli cicizés megmarad egyelőre, akkor jobban fogja engedni.

Egyszerre ne vonj meg tőle mindent, döntsd el, hogy a nappali cicit vagy az együttalváat kezded csökkenteni. Az együttalvásnál érdemes egy nagy matracra költözni átmenetileg, ott tudid szoptatni, de lassan vissza is tudsz költözni a saját ágyadba.


Amúgy vannak ilyen babàk, nagyon sokan írják, szerintem elemezhetetlen azon gondolkodni, hogy elrontottad-e, lehet, hogy megelőztèl egy neurotikus karaktert azzal, hogy nem erőszakoltad meg pár hónaposan a szükségleteit. Nyilván ha lehetett volna, nem így csinálod.


Az én lányom is együttalvós-éjjel komfortcicizős (bár nem ilyen durvàn), nappal viszint nálunk már 10 hónapos korára csak 1 (vagy akár 0) szopi maradt. Szerintem sokkal könnyebb a nappalt befolyásolni. Érdemes a HT étkezéseket jól ütemezni, délelőtt programokra vinni pl mondókázás vagy játszócsoport.

Ha kezdetben ki is követeli a cicit, vonuljatok félre. Én sosem szoptattam nyilvánosan, és a lakásban is csak egy erre kijelölt helyen, és ezzel is magyarázom, hogy nem volt soha nappali szopibalhénk.

2019. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szinte az elejétől velünk alszik mivel iszsz baba volt, én pedig fekve tudok csak szoptatni és nemtudtam 8szor kelni és visszavinni a kiságyba. Sajnalom, gyenge voltam, elaludtam szopi közben én is, így velünk maradt. Egy idő utan mar itt is fektettem le. Gondolom sokan vannak így, nem az ördögtől való ez. Én se vettem volna 150ért kombi kiságyat, ha ezt előre tudom hogy így alakul.

Majd át lesz szoktatva a szobájába ha már nem cicizik éjjel se.

Amúgy a cumit nem fogadta el sose! Bármennyire hihetetlen, ilyen is van! Hiába tömtük a szájába hetekig, hátha, SOSE kellett neki! Aminek örülök is azért! De éjjelre jó lenne, de NEM rajtam múlt ez sem!!!

A ht jól megy, mindent eszik. Szerintem csak most van szepa szorongása. Egész nap jön utánam és csimpaszkodik a lábamba is. Plusz a fogai is jönnek. Megpróbálok következetesebb lenni.

Köszi a válaszokat.

2019. nov. 16. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szóval idegesít, hogy állandóan rajtad lógna, de leszoktatni nem akarod a fogzàs miatt. Akkor miben kéred a segítségünket? Az a kérdés, hogy nem túlzás e? Dehogynem.
2019. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!