Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit éreztek amikor szoptattok?

Mit éreztek amikor szoptattok?

Figyelt kérdés
Kellemes, fájdalmas, rossz stb...?

2019. nov. 18. 20:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Most már nekem olyan semleges. Ha lelkileg kérdezed. 11 hónapos. Fizikailag pedig amikor beindul a tejleado reflex, akkor bizsergető érzés.
2019. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Fizikailag semmit. Lelkileg a legcsodálatosabb érzés a világon, imádtam őket szoptatni. 😊
2019. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Magát a szoptatást már nem érzem, csak amikor elkezdi. Utána csak azt, hogy odabújik a meleg, puha kis testével, meg a haja illatát.
2019. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Borzalmas érzés volt. Iszonyatosan kellemetlen, idegen érzés volt, arról nem beszélve hogy baromira fájt is. Minden percét utáltam, semmi csodálatos dolgot nem találtam benne, abba is hagytuk 2 hét után és váltottunk tápszerre. Na az maga volt a megváltás.
2019. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, mert hamar feladtad.

A kezdet mindig nehéz.

15 hónapja szoptatok és egyáltalán nem kellemetlen, se nem fáj.

Viszont nagyon jó érzés lélekben nekem is es neki is a közelség, amit ezáltal adunk egymasnak.

2019. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Én nagyon szerettem szoptatni, rengeteg tejem volt. 2 évig szopott a kislányom. Sokszor fájt a tejleadó reflex, volt, hogy nagyon.. Még a fogam is szorítottam.

De ez csak pár másodperc. Összességében jó érzés volt. Tápláltam a gyermekem, ő nőtt, fejlődött, csak attól, hogy szopott.

2019. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Az szerintem szuper ha valaki elvezi. Azt meg nem ertem, miert kell azt rabeszelni, aki nem akarja. Meg hogy feladta. Es? Minek kene szemvednie? Hozott egy döntést. Felesleges kommentelni. Nem biztos hogy neki jobb lett volna később.


Amúgy kérdező fájdalmas. Kérdés a te hozzáállásod. Kivárod amíg nem lesz az, vagy nem. Rajtad áll. De lehet hogy neked nem is fog fájni (ilyen ismerősöm nekem nincs, aki ilyesmiről számolt volna be, inkább azt szoktak mondani, hogy de megeri). Én is a feladok táborát erősítem.

2019. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Én is imádom minden percét. Szerintem baromi jó dolog,hogy a testem tudja táplálni az ő kis testét. Az az érzés felülmúlhatatlan,mikor látom,hogy ő is imádja ezt. ☺️


10 hónapos cicifüggő baba anyukája

2019. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem adtam fel korán, sőt.. Nekem ez a 2 hét is túl késő volt. Számomra már eleve egy idegen, bizarr dolog volt a szoptatás, megpróbáltam de iszonyú volt ennyi. Fájt és semmi csodálatosat nem véltem felfedezni benne. Ettől független soha, semmi gond nem volt sem a kötődéssel, semmi mással. Ennyi, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, én se szólok meg senkit, hogy minek 2-3 évig szoptatni, akkor engem se kell megszólni.
2019. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Hát számomra is katasztrófa volt az egész. Rossz, kellemetlen, bizarr és fájdalmas is egyben. Nagyon idegen volt, hogy egy baba a mellemet "csócsálgatja", baromi érzékeny amúgy is és számomra abszolút szexuális szerepe van, nem pedig etetés.

Elég lekicsinylő érzés volt számomra, hogy a gyerek két lábon járó kajaként tekintett rám, nálunk pl a kötődésen sem segített semmit a szoptatás. Görcsöltem, fájt és alig vártam hogy vége legyen. Szerencsére mikor átálltunk tápszerre, ez az borzasztó érzés megszűnt. :) Utána nem okozott már gondot az etetés.

2019. nov. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!