Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szállnak rá ilyen...

Miért szállnak rá ilyen mértékben a kórházi csecsemősök arra az anyára aki nem szoptat?

Figyelt kérdés

Vagy nem akar vagy nem tud, ezeknek mindegy mind úgy néznek az ilyen anyákra mintha minimum gyerekgyilkosok lennének.

Miért van ez? Rámenősek, erőszakosak. Van a kismamának elég baja azzal ha nem tud szoptatni, meg annak is aki nem akar. Szerintem. Nem kell ez.



2019. nov. 23. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom azért, mert a gyereknek ez a LEGJOBB módszer a táplálásra!
2019. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hiába a legjobb ha nincs tej vagy nem akar az anya szoptatni. El kellene ezt fogadni nem pedig lekezelő stílusban bunkózni.
2019. nov. 23. 22:33
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos ma ez a trend, a szoptatás túlmisztifikálása, közben pedig a valóban fontos dolgokra nagy ívben tesznek.

Szülés után én annyira ki voltam vérezve, hogy nemhogy tejem nem volt, de még a belövellés sem indult meg. Kb. három napig olyan üres és puha volt a mellem, mint a teherbeesés előtt sem. Senkit nem érdekelt, tegyem mellre, azt jóvan. Az, hogy a gyerekem éhezett, aztán be is sárgult, tökre nem érdekelt senkit, míg a nőgyógyászom rájuk nem szólt.

Ami viszont még ennél is jobban bosszant, hogy a gyerekem két évesen csaknem belehalt, hogy ugyan a szoptatás fontossága folyik a vízcsapból is, arra azonban elfelejtik felkészíteni az anyákat, hogy ha jön egy lázas és köhögéssel járó betegség, figyeljék a gyerek pelenkáját, pisil-e, nehogy kiszáradjon. EZ lenne létfontosságú, nem a szoptatás, anélkül ugyanis életben lehet maradni...

Remélem, egyszer eljutunk az értelmi érettségnek annak a fokára, amikor a helyén kezeljük ezeket a dolgokat.

2019. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Nehéz kérdés.

A szoptatásról nagyon sok tévhit kering, pedig jó technikával majdnem mindenki tud szoptatni, aki akar, ezért jó, ha biztatják az embert.

Másrészt szülés után talán valakire ráfér minden szempontból egy kis erőteljesseg (nálunk volt olyan anyuka akinek a nővérek etettèk a babáját napokkal szülés után, mert ő nem merte megfogni. VIP szobás anyuka volt, nem az intenzív osztályob volt ez).

Az ellenkezője se jó: nekem olyan rossz tanácsokat adtak 2019-ben egy fővárodi egyetemi klinikán ("szabályosan 3 óránként szabad csak mellre tenni", "jaj, nagyon rossz alakú q bimbó, ez nehéz lesz, ajjaj", "ó nem baj ha nem tud szoptatni, felnő tápszeren"*), hogy tej nélkül mentem haza, úgy hogy az egyik bimbómon volt egy fél centis fekèly, a másik úgy be volt dagadva hogy se a mellszívóba se a gyerek szàjába nem fért bele" - bocs).

Pár kiguglizott tutitippel otthon egy héten belül csak anyatejes lett.


*ezzel a mondattal nincs baj, ha nem az kapja, aki épp romjaiban van, mert se a hüvelyi szülés nem ment, se a tej nem indul, és még csak 2 napja anya.

2019. nov. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Nemrég szültem hasonló tapasztalattal a megyei kórházunkban. Tele volt arrogáns erőszakos védőnőkkel csecsemőgondozóval akik nem értették meg, hogy a baba szája pici nekem meg extra bimbóm van a bimbóvédőt nem fogadja el a babám és szó szerint véresre szorítva gyűrték a bimbómat a szájába, hogy a semmit szívja szegény mert tejem az nemigen van. Amikor távozáskor a tápszerről érdeklődtem beszólogattak bunkóan és úgy kezeltek mint egy bűnözőt...Szóval nem tudom a kérdésedre a választ, de sirhatnékom van ha a kórházi napokra gondolok...
2019. nov. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

4, komoly, hogy azt kifogásolod, amihez józan paraszti ész is elég lenne? Nem tűnt fel, hogy a 2 évesed épp kiszárad és ezért a "szoptatáslobbi" vagy tán az egész egészségügy a felelős??


Egyébként erőszakosság helyett az lenne a jó, ha valóban felkészült emberek segítenék a frissen szült anyákat, mert szégyen hogy egy bababarát szoptatás párti kórházban senkinek se tűnik fel 2019-ben, hogy a gyerek hipotón és rendesen zárni se tudja a száját a bimbó körül

2019. nov. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

4. az mondjuk nem a rendszer hibája, hogy nem fedezed fel, hogy a gyerek nem pisil... 2 éves, tehát már nem is pici baba, hogy ne tudhatnád mit kell figyelni...


Amúgy egyetértek, bunkózás helyett a támogatás lenne a jó, a segítség. Hát nekem sem sokat segítettek a csecsemősök a szoptatásban, mákom van hogy nálunk minden simán ment, a babám szuper szopóképességű, nekem meg van tejem.... de akinek több a nehézség, annak segítség és támogatás kéne.

2019. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

Azért ilyen, mert ő is ember. Egy évben több ezer anyuka fordul meg a "kezei között", és naponta kell elviselnie ezt a hisztit, amit egyesek a szoptatás körül lerendeznek. Akinek nem inge, ne vegye magára!


Miért kezel úgy, mint egy gyerekgyilkost? Hát mondjuk pár ezer éve a te gyereked is ott hal meg a sztyeppe közepén, ha nem szoptatod. Micsoda szerencse, hogy van már tápszer, és egyáltalán van lehetőség elkerülni a csecsemő éhhalálát!


Mindezt úgy, hogy az egy főre jutó tápszer eladás magasabb nálunk, mint olyan országokban, ahol 6 hét után megy vissza az anya dolgozni! Teljesen kizárt, hogy természet ennyi gyereket ítélt volna halálra! Inkább túl sok a kényes meg a kényelmes anyuka.


A csecsemős nővér pont ezt látja. Van 10 kismama, ebből 10-nek fáj a szoptatás az elején, 8-nál nem is megy elsőre flottul. De a 10-ből 6 ennek ellenére is szoptat, és kizárólag anyatejes lesz a baba, 4 meg eldobja magát, hogy adjanak tápszert, de azonnal.

100-ból 1-2, akinek valóban nincs teje és tudja szoptatni a babát. Nem a fele!

2019. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Mindenkinek JOGA van úgy táplálni a gyerekét ahogy akarja.

Ha ki tudja vki fizetni a tápszert, képes kikeverni éa cumisüvegbe tölteni, akkor ugyanúgy biztosítja a gyerek túlélését. Ugye nem baj, ha nincsenek minden családbab barlangrajzok a falon, csak mert régen voltak?

2019. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen azért mert ezek a tobbnyire alacsony státuszú szar munkakörülmények között dolgozó nők kiszolgáltatott emberek felett dönthetnek és ettől a kicsi hatalomtól is egyből megreszegulnek sokan. Amire rasegit a bababaratos baromság aminek csak a papirozas a lényege. De aki tudja hogy nem akar szoptatni az vigyen be magával tapszert, és legyen okosabb a hülye rendszernél. Egyszerűbb mint vitázni...
2019. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!