Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma, ha nem akarok ISZSZ...

Probléma, ha nem akarok ISZSZ szoptatni?

Figyelt kérdés

Borzalmasan elítélem ezt az új baromságot. Nekem ez abszurd, hogy se éjjele, se nappala egy anyának, mert sok esetben állandóan a mellén csüng a gyerek. Szerintem a nő nem csak tejleadó, igenis lehet nagyobb gyereke/gyerekei, egyéb teendője amit el kell látni, de így lehetetlen. Ráadásul rettentő balesetveszélyes is az ilyen szintű kialvatlanság.


Persze ez az én véleményem és távol álljon tőlem, hogy, hogy másokéba beleszóljak, de kissé aggódom, hogy ebből problémáim lesznek.


Félreértés ne essék, nagyon szeretnék szoptatni, csak nem ez alapján az új hülyeség alapján, amit hamarosan úgyis felülírnak mással, hanem a 3 óránkénti technikával és ha nem szükséges egyéb okokból, akkor éjszaka nem ébreszteném, ha szépen alszik.


Lesz ebből gondom a kórházban? Problémát jelent a mai teljesen "bababarát" (ezzel is bőven lehetne vitatkozni szerintem) elvekkel? Esetleg gondolkodott valaki hasonlóan?


Köszönöm, ha válaszoltok!


2019. nov. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
72%
Érdekelne, mi a terved akkorra, ha a gyereked sír, mert éhes, de csak másfél órája evett. Éhezteted, amíg le nem jár a 3 óra? Nekem inkább ez életszerűtlen. Akkor már inkább tápszer, akkor legalább nem lesz éhes.
2019. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell éjszaka felébreszteni és nem csak az iszsz babákkal lehet "baj", az első gyerekem tápszeres volt, mégsem volt egy szabad pillanatunk sem tőle! Már hallucináltunk a végére annyira fáradtak voltunk.

Azt, hogy mennyire feszülnek rá a kórházban így nem lehet tudni, olyanoktól érdeklődj aki ott szült. A miénkben pl lesz r ták hogy mi van, pedig bababarát hely, ha nem ment a szoptatás elvitték és megetették

2019. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nyilván éhezni nem hagynám, de mégis miért éhezne?


5 évvel ezelőtt amikor mindenki a minimum 2 óra maximum 4 óra elvet nyomta, akkor nem éhezett?


Inkább az volt a hülyeség , amikor még anno éjjel kizárólag teát vagy vizet adtak a gyereknek. Bele se gondolok miféle koffeines teát kevertek neki.


Én félek. Ha nem alszom, akkor a tűzhellyel vagy a vasalóval, személyautóval balesetet okozhatok. Szerintem az előny/kockázat mérlegelésnél ez igenis szempont. Beleőrülnék, ha baja esne a családomnak, ráadásul pont egy hóbort miatt.


Láttam emiatt tönkremenni egy nőt. A védőnőtől kezdve mindenki nyomta neki, hogy le ne álljon az igény szerinti szoptatással. Napi szinten muszájból vezetett.

Azt mondta tápszerrel kezdene, annyira elege lett.


Én idáig nem szeretnék eljutni.

2019. nov. 28. 18:52
 4/48 anonim ***** válasza:
81%
Az iszsz tök jó dolog, amit egyébként az első pár hónapban kell "végigtűrni". Utána már 2 szopi között azért el fog telni némi idő, ami több, mint addig. Szíved joga abban hinni, amiben akarsz, olyan elveket vallassz amilyent akarsz, csak aztán nehogy a tejed rovására menjen. És barátnőm kislánya 2 hónapos kora óta tápszeres. Többször kel, és hisztizik éjszaka, mint a fiam. Az ő lánya már 2 éves is elmúlt. Borzasztó nehéz volt nekik. Babafüggő. Az én fiam pl komfortszopis volt, a lányom pedig elintez 5 perc alatt aztán mehetek a dolgomra. 😉
2019. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Persze tudom, ez zsákbamacska :) Ha sírós babám lesz, akkor azt dobta a gép :)


Itt sajnos bele vannak ebbe most hülyülve.

Nem lehet éjjel sem leadni a csecsemő osztályra. Sőt, arra is húzták a szájukat, hogy wczés idejére vigyázzanak rá, mondván ott vannak a szobatársak.

Mégis hogyan bízhatnám a szobatársakra a kisbabámat?? Akkor ismerem meg, nekem ő egy idegen. A babyszitternek is utánanézek.


Volt aki 3 nap nem alvás után sírva és legyengülve ment haza.

Fel is merült bennem, hogy ha

2019. nov. 28. 18:56
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban senkit nem érdekel, mit csinálsz. Megkérdezik, szoptatod-e, mondod, h igen, mennek tovább.


Amúgy nem kell ébresztgetni a gyereket, iszsz alapján se. (Szigorú háromóránkénti etetésnél viszont igen.)


A magam részéről egyiket se tartom célravezetőnek, és semelyiket nem szabadna túlzásba vinni. De mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.


Én pl igény szerint szoptatom a gyerekem, nagyjából három óránként van rá igénye.

2019. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
80%

Ezt hóbortnak nevezni elég demagóg, és nem is 4-5 éve jelent meg hanem legalább 20.

Van akinek ez a könnyebb, másnak meg más. Szerintem egyszerűbb igény szerint szoptatni, kisebb eséllyel apad el a tej, és könnyebb megnyugtatni a gyereket.

De ez pont nem befolyásolja semennyire az alvást. Akár így szoptatsz, akár 3 óránként, a gyerek éjjel kelni fog, és te is kelni fogsz vele.

2019. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nekem nem azzal van bajom, hogy el kell látni a gyerekem, vagy éjjel kelnem kell. Ha szükséges nem érdekel. Viszont a komfort szoptatást túlzásnak érzem.


A barátnőm általában óránként mellre tette. Ennyiszer nem volt éhes a gyerek. Majdnem ráment a családja.


Nálunk 5 éve úgy volt, hogy a rooming in választható, volt, egyéb esetben a kisbabákat 3 óránként hozták. Utóbbi volt a gyakoribb. A rooming inesek sem szoptattak sűrűbben, csak ha nagyon muszáj volt.


Megértem, ha valaki ezt támogatja, de egy bababarát kórházban el fogják nekem nézni a nézeteimet?



A másik, ha már ez a bababarát dolog szóba került, ugye most hosszú aranyóra. Ez választható dolog? Vagy rövidíthető egy vizsgálat miatt?

Régen a kutacs Uh itt bevett dolog volt, most viszont bababarát kórházk kinevezés miatt ezért nem szakítják el a babát arra a pár percre sem az anyától. Pedig engem ez megnyugtatna :(

2019. nov. 28. 19:07
 9/48 anonim ***** válasza:
77%
Mi nyugtatna meg? Ha nem adnák oda rögtön a csecsemőt?
2019. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Nem, hanem ha elvinnék kutacs ultrahangra, ami most az aranyóra miatt kimarad. Nekem megér annyit az az 5 perc mínusz, hogy tudjam, hogy koponyán belül minden rendben.
2019. nov. 28. 19:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!