Anyatej alergia?

Figyelt kérdés
A kislányom egy hónapos. Körülbelül négy hete kijöttek az arcán piros patanás szerű pötyök. Egyre több. El vittem gyerek orvoshoz azt mondta hogy az anyatejtöl van és el fog múlni. Írt neki kenőcsöt azzal kenem neki de egyre rosszabb, egyre több van és nagyon csúnya. Olvastam hogy lehetséges hogy olyat eszek amire ő alergiás és mivel be kerül az anyatejbe ettöl jönnek ki rajta a kiütések. És nagyon sokat hány és kétt három naponta van széklete, ezek is a tünetei lehetnek? Van aki azt mondja hogy ne kenjem semmilyen krémmel mert el tömíti a polusokat. Van aki azt mondja hogy kenjem anyatejel. Ti mitt javasoltok?

2019. dec. 9. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tejkiütés. Nem kell kenni. Elmúlik és nen azét van mert allergiás a tejedre. Sőt. Tápszeres banán is kijön
2019. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
A sima tejkiütés olyan a babáknál, hogy jön-megy, egyesek az anyai hormonokra fogják, amit átadsz, ezeket a pattanásokat. Nekem is volt a gyerekeknél jó pár pötty, egyik nap itt jelent meg, másik nap ott, nem kentem semmivel. Ha szerinted nagyon durva és másra gyanakszol, kipróbálhatod, hogy két hétre elhagyod a tejtermékeket az étrendedből (tehát semmi tejből készültet ne egyél - pl. sajt, joghurt, tejeskávé, vaj, túró, tejcsoki... stb. - , laktózmenteset se, a felvágottak, pékáruk apróbetűjét is olvasd el). Ha javul, akkor az volt a ludas. A hányás (bukás) lehet reflux is, ezt innen szintén nem lehet megítélni, sok babának éretlen a gyomorzáró izma, óvatosan és sokáig kell függőlegesben büfiztetni, lehetőleg kaja közben is egy kis szünetet beiktatva. Hogy csak két-három naponta van kaki, az normális.
2019. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk addig volt ilyen a fiam arca, amíg én ittam tejet és ettem tejtermékeket. Ahogy elhagytam, úgy múltak is neki szépen. Természetesen amíg szoptattam, addig én is csak max 2-3 falat sajtot ettem egy héten, mást nem. Érdemes lenne kipróbálni, hogy elhagyod a tej(termék) fogyasztást, hátha javul. Ha nem attól, akkor mást. Nem az anyatejre allergiás, hanem valamire amit te eszel.

A 2-3 naponkénti széklet teljesen normális.

2019. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!