Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban mi...

Szoptatással kapcsolatban mi az amit tömören tanácsolni tudnál egy kezdő anyának? Mire kell figyelni a legjobban, hogy kell kezdeni, milyen nehézségek vannak stb?

Figyelt kérdés
Tudom van egy ilyen oldal, csak úgy érzem túl sok az infó. Mi az szerinted, ami fontos ahoz, hogy sokáig tudjon szoptatni az anya, mi a legfontosabb tanácsod?
2019. dec. 27. 20:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

A legeslegfontosabb tanács:

Soha ne hallgass anyósra, anyádra, tesódra, szomszédra, vagy ismerősre!!!

Csak bestresszelnek. Inkább szakember...

2019. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
😀Ez mindenre igaz gondolom...
2019. dec. 27. 21:03
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek az elsővel! Hallgass meg mindenkit, aztán csináld úgy, ahogy te gondolod! Ha tanácstalan vagy, akkor pedig kérd szakember véleményét.
2019. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Türelem. Végtelen meg még annál is több türelem.
2019. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

1.-höz annyit


A szakember nem a gyerekorvos, nem a védőnő./ vannak teljesen félrekepzettek szoptatás témàban!/


Ha gondod van, akkor szoptatásitanácsadó!



2. Tanács

Kitartás, ha 20-szor kell mellretenni 1 szoptatás alatt, akkpr 20-szor.

Nem kell, hogy fájjon, "mert szokja" a bimbó.. ha fáj sebes lesz.


3. Ne hagyja az idő előtti pótlást, főleg ne szoptatást hátráltató eszközzel..



Utána megy, mint a karikacsapás...


Ha nem, annak általában külső oka van....

2019. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Az elején légy türelmes. Hagyni kell h meg tanuljon szopizni, nem minden babának megy az első perctől...


En is Azt hittem h olyan lesz minden mint a szopis magazin képein, csillogó

szemekkel szopizo baba, de nálunk nem így volt :) meg kellett küzdeni, h sikerüljön


Ja és fájni is fog, de hidd el hamar megszokja a cici, csak addig tarts ki

2019. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

A legfontosabb amit én megtanultam, hogy a szoptatás ha jól rakod mellre a babát, akkor nem fáj... Persze eleinte kissé kellemetlen hiszen hozzá kell szoknia mellbimbónak a kiképzéshez...

De ha nagyon fáj akkor rosszul van rajta a baba... (én pl olyan béna voltam, hogy a ball mellbimbóm felét sebesre szopizta a kiscsaj, hát hosszú volt a gyógyulás)


A másik dolog pedig, hogy lehetőleg mindig érdemes utófejni.


A harmadik, hogy a stressz iszonyat hatással van a tejtermelésre és negatív értelemben... (nekem szó szerint feleannyi tejem volt, amíg anyósom járt hozzánk és ontotta az észt)

2019. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, hogy jól lakott e? Mindig mértétek? A másik ami miatt az egyik ismerősöm feladta, hogy 5perc után elaludt rajta de ahogy kiesett a szájából már sírt és kezdte előről. Hiába ébresztette akkor is aludt. Le tenni pedig nem tudta. Ezt hívják igény szerinti szoptatásnak?
2019. dec. 27. 21:49
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem szabad hagyni, hogy bealudjon rajta. Ez nem igény szerinti szoptatás, ez marhaság.


Az elején sokat lesz mellen. Ezt el kell könyvelni. Ússzon a lakás, rendeljetek kaját, nem számít. Bekuckózni az ágyba és a baba igényeire figyelni. Nem kell anyuka meg anyós sertepertélni, mert akkor osztják az észt, stresszelnek, abból nem lesz több tej, csak kevesebb.


Én ha jóllakott, elaludt, mindig betettem az ágyába aludni, így szépen kialakított magának egy napirendet.

2019. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem ez az igény szerinti szoptatás


Nem szabad hagyni aludni


Fülpiszkálás, orrcsiklandozás, állbirizga


Egy időben mértem, de abból nem tudtam jóllakik-e, csak azt, hogy mennyi tejem van.

Nem kérte tovább, és aludt vagy el volt utána, onnan tudtam, hogy elég.


Off:

Aki az utófejést javasolja miért?

2. Babámat várom.. fejőm sincs

(18 hónapos a nagy, még szoptatom napi2-3 alkalommal)

2019. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!