Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pisis pelusok számolásánál...

Pisis pelusok számolásánál hogy vegyem figyelembe, hogy kevés pisi van benne vagy jó duci a pelus?

Figyelt kérdés
Az 1 hónapos babám valamikor keveset pisil 2-3 óra alatt, valamikor többet, ez baj? A kicsit pisis csak fél pelusnak számít? Nincs elég tejem, a mérlegen mocorog es nem mér jól, tehát fontos lenne tudni a pótláshoz.

2019. dec. 29. 14:30
 1/9 Flagstaff ***** válasza:
92%
Erről talán inkább a védőnőt kérdezd, mert ő ért hozzá, itt minden marhaságot összeírogatunk.
2019. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A pelenkát le lehet mérni. Megmérsz egy szárazat, majd mindig megméred a telit, megnézed a különbséget, felírod, nap végén összesíted.
2019. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is kellett adnom pótládt a fiamnak,és ő is mocorgott a mérlegen. Én mindig ugy mértem,h adtam rá tiszta pelust evés előtt,megmértem,ezután evett. Evés utan pedig újra megmértem.

De utána tudsz nézni,h a testsúlya alapján mennyit kéne ennie egy nap. De ez sem törvényszerű. Lesz,mikor többet eszik,lesz,mikor kevesebbet. Ráadásul a tápszer jobban telít,mint az anyatej.

2019. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Derwer ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen rosszul állsz a dologhoz.

A gyerek kér enni ha éhes és akkor adni kell neki. A gyerekek étvágya is éltérő: a miénk 7hetes most de volt egy hétig az előírt mennyiség dupláját nyomta be. Éhes volt, növekedett.

A pisis pelenka számolás nem tudom honnan jött.


A mérlegen meg ha hason van a gyerek, akkor kevésbé fog mozogni.


Egy hónapos esetben egyébként szerintem próbáld szaporítani a tejedet, rakd mellre ahányszor csak kery mégha nem is kap belőle a gyerek. Ebben az esetben elkezd több terjed lenni. Normál esetben..

2019. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

20 éve szültem, de nem tudom.

Akkor úgy működött,ha éhes volt a gyerek, azt felismertem, és adtam neki tápszert.

Nem is tudom mire jó ez a pelus számlálás.

2019. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk nehéz is lenne számolni, ma pl szinte mindegyik pelusban volt kaki is...igazatok van, megpróbàlom nem túlizgulni a dolgot.
2019. dec. 29. 16:39
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Sosem mértem sem a gyereket sem a pelenkát.

A védőnő mérte havonta.Már 3 éves,minden rendben.

2019. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Két gyerekünk van, de nem is hallottam ilyet, hogy a pisis pelenkákat számolgatják.

A mérleget meg ajándékozd el, mert csak idegesíted magad vele, hogy minden szopás után méregeted, hogy most 10 dekával több, most 3-mal kevesebb... Ebbe szoktak belehülyülni a kismamák. Nemegyszer a házasságuk is emiatt kezd el repedezni.

2019. dec. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3# vagyok...

Azt nem írtam le,amit itt írt vki,h ebbe hülyülnek bele a kismamák. Teljesen igaz. Én is részben ezzel rontottam el a dolgokat. A kisfiam már a kórházban is csak az egyik mellemet fogadta el,így elkezdtem bimbóvédővel szoptatni a kórházi védőnő tanácsára. Így már szopizott a másikból is,de elkezdődtek a bukások.

Amikor hazajöttünk a kórházból,a gyerkorvosunk sokat segített,így elhagytuk a bimbóvédőt. De(!),annyira ráizgultam a szoptatásra,h eleget eszik-e,folyton méricskéltem,ha kevesebbet evett,rögtön aggódtam...

Vszínűleg a tejem sem volt túl tápláló,de én inkább a túlaggódásomra fogom...

Szóval,2 hónapos korától már nem hízott megfelelően,ezért kellett neki a pótlás.

Én azt mondom,tedd mellre ahányszor csak lehet,ezzel szaporíthatod a tejed. Pótlást pedig csak akkor adj,ha a gyerekorvos javasolja,mert a tápival jobban jól lakik,a cumisüvegből könnyedén hozzájut. És nem utolsó sorban,több,mint vszínű,h a tejed is hamarabb elapad,ha tápit adsz neki cici helyett.

2019. dec. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!