Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi ez az új rendszer hogy a...

Mi ez az új rendszer hogy a tápszerezéshez engedély kell?

Figyelt kérdés

Meglepődve olvasom itt hogy többen úgy jártak, hogy a kórházban a tej megindulásáig csak főorvosi engedéllyel kaphatott a baba tápszert?

Mi ez komolyan? Hagyják éhezni a csecsemőt még nincs tej? Minek ehhez ENGEDÉLY??? Ez nem egy műtét vagy gyógyszer hogy engedély kelljen?

Hogy van ez? Ti is jártatok így? Mi ez az új hülyeség??



2019. dec. 31. 00:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
De jó! Gondolom baba barát kórház. Több ilyen lehetne
2019. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A kérdésre ez nem válasz!
2019. dec. 31. 00:24
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

De. Azért csinálják, mert bababarát kórház. Szerintem inkább ez, mint amikor az anyát sem kérdezik meg, csak tolják a gyerekbe a tápszert már az első nap. Ahol én szültem ott ez volt.


Nyilván az általad említett kórházban sem hagyják éhezni a gyerekeket. Csak nem azért tápszereznek, hogy az éjszakás nővér tudjon aludni, hanem mert indokolt.

2019. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Én 2 hétig hittem a rendszernek, hogy nem lehet tápszer, majd lesz elég tej, majd megindul, majd, majd, majd...majd a lányom kutacsa beesett, kórosan aluszékony lett, újból besárgult és már a síráshoz sem volt elég ereje, csak nyöszörgött. Infúziót képesek voltak neki adni, de a nyomorult tápszert nem, hiába könyörögtem. Egy szülés utáni problémám miatt kórházban voltunk még, de a babám egészségesen született. Ekkor elküldtem a férjemet tápszerért, és a saját felelősségemre hazajöttünk. Utána érdekes módon rohamosan fejlődésnek indult a pici, naponta jártunk a háziorvoshoz ellenőrzésre. Négy szoptatási tanácsadó felkeresése és tanácsai pontos betartása után sem lett több tejem soha. Azóta is rémálmaim vannak azoktól a napoktól. Abszolút támogatom a szoptatást, de nem ilyen áron.
2019. dec. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerintem mikor a gyerek már ordít az éhségtől, és a tej még nem lövellt be az azért már eléggé indokolt eset. Hogy hagyhatnak babákat éhezni? Ez a nagy bababarát kórház? Felfoghatatlan... Mikor az anyának konkrétan veszekedni kell hogy a gyereke kaphasson enni? Arról nem is beszélve hogy a teje se fog így egyhamar megindulni az anyának ha ennyi sressz éri már a kórházban . Nem beszélve a kis súlyú vagy besárgult újszülöttekről.. Kisbabát embertelen dolog éheztetni még a nagy "bababarát" kórházakban is!
2019. dec. 31. 00:42
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez nagyon durva! Túlzásba viszik ezt a szoptatás mizériát. Kb mintha a tápszert méreg lenne .
2019. dec. 31. 00:43
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

A mi kórházukban konkrétan méregnek nevezi a tápszert a főorvos ÚR és szerinte mindenki tud szoptatni.

A mi kislányunk extrém ritka anyagcsere zavarban szenved, egy speciális tápszert ehet, de még így is kaptam a megjegyzéseket a kórházban, hogy jobb lenne neki az anyatej. Nem, nem lenne jpbb, mert bizonyos alkotóelemeket nem tud feldolgozni a szervezete, ezért károsítaná az idegrendszer t, de ez nem hatotta meg őket. Kaptam a megjegyzeseket, hogy nekik ezt a mérget kell főzniük, miközben kaphatna anyatejet. No comment. Örülök, hogy megszabadultunk tőlük.

2019. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Az a nehéz, hogy meg kell találni azt a vékony vonalat, amikor a kicsi sem éhezik, de eleget van mellen, hogy beindítsa a tejtermelést. Mert ha betápozzák, akkor bealszik 4 órára, mindenkinek marhakényelmes, csak épp anyatej nem lesz belőle.
2019. dec. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem indult be a tejem, ehhez rátett hogy császárral szültem, és a hajlam is bennem van a kevés tejre. A kórházban hiába tettem mellre, nem volt egy csepp sem. 48 órán keresztül cukros vizet itattak vele, utána csak engedéllyel kaphatott tápszert de olyan keveset hogy aluszékony lett. Sárgán engedték haza de nem kórosan. Itthon evett rendesen tápszert amíg én küzdöttem a tejemmel, ami nem indult meg hiába minden praktika, 10 ml nél sosem jött több végül nem kínlódtam már és elapadt. A nagy bababarát kórház csak a szoptatott babáknak bababarát. Akinek nem volt teje bunkóztak vele. A babám lusta is volt szívni ez is egy probléma volt, elaludt a mellemen. Csipkedték a lábát a nővérek hogy felébredjen tiszta piros folt volt a bokája... Sokára dolgoztam fel hogy nem szoptathatok, és a kórházat egy hónap alatt se hevertem ki lelkileg. Megkérdőjeleztették bennem: császárral szültem nincs tejem sem, anyának számítok így is?
2019. dec. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Mellettem feküdt egy cigánylány a szülészeten Nyíregyházán. 2 napig üvöltött a kisfia éhen! Nem adtak se cukros vizet, se tápszert neki! Nekem meg ömlött a tejem... Hát, nem sok hiányzott, hogy megszoptassam szerencsétlen gyereket! Együtt sírt vele az anyja. Szörnyű volt, azóta sem felejtettem el... (majdnem 4 éve volt)

A nővérek nagyon bunkók voltak vele.

2019. dec. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!