Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás...

Igény szerinti szoptatás napközben?

Figyelt kérdés
Aki igény szerint szoptat, az napközben is hagyja, hogy akkor egyen, mikor éhes a baba? Ha 5 órát alszik délután akkor sem keltitek fel? Éjjelente már nem keltem a 3 hetes babám, viszont napközben azért ha eltelik 3 óra, felkeltem. Rosszul csinálom? Félek, hogyha hagyom aludni, akkor sokáig alszik, és nem fog úgy gyarapodni. Aki iszsz, az hogy csinálja/csinálta ilyen kicsi babánál?
2020. jan. 2. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az "igény szerint" azt jelenti, hogy akkor eteted, amikor kéri. Se nem hagyod órákig sírni, mert még nincs itt az ideje, se nem ébreszted, mert szerinted ennie kellene!
2020. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha, egyik egészséges gyereket sem keltettem fel.
2020. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Napirend szerint felkeltem, de ha nem akar, nem eszik. Általában akar. De csak és kizárólag a délutáni alvás után, mert ha nem fárad ki délután, hanem mondjuk 6ig alszik, akkor nem alszik este.
2020. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose keltettem fel a gyereket azért, hogy egyen

Igény szerint az azt jelenti, hogy akkor eszik, amikor igényli. Ha épp alszik, nyilván nem igényli.

Mondjuk a nappali 5 órás alvás inkább más szempontból LEHET problémás, vigyázz, ne cserélje fel az éjszakát meg a nappalt.

2020. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire pici babàt èn keltenèk. Kb 6 hetes-kethònapos kor utàn mar nem, de mèg nagyon pici ilyen hosszú szünethez.
2020. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Coffelia ***** válasza:

Az igény szerinti szoptatás figyelembe veszi, hogy a babának nem csupán táplálkozás céljára van szüksége a szopira. Sosem keltettem fel, az első 2 hónapban kb. 4x kelt éjjel magától, utána 4 hónapos koráig minden éjjel 7 órat aludt egyhuzamban. A tejtermelés pár napon belül alkalmazkodik a változasokhoz, es nem fogsz szétrobbanni, vagy reggelre tejben uszni. De aztán nálunk jött az, hogy mozgásfejlődés, forgolódás éjjel, arra felébredés, izgalmak, jaj, van lábam, aztán fognövekedés, majd szeparációs szorongás, növekedési ugrás. Na, ezek mind olyan tenyezők, akik felkeltik a babát akár éjjel is, és simán lehet, hogy utána cicire kéredzkedik.

De addig, amíg ezek beindulnak, a baba egeszséges, nem sárga, van elég teli pelus, neked pedig van esélyed aludniy az istenért ne keltsd fel azt a gyereket, mert sosem tudhatod, mikor lesz vége, es ültök fel újra a körhintára! :DDDD

Amiatt ne izgulj, hogy sokáig alszik, a tej összetétele mar a szoptatás közben is változik, és egyáltalán nem mindig a tej űrmértéke a mérvadó. Lehet kevesebb mennyiséggel nagyobbat hízni, ha eleget volt a baba egyszerre egy mellen, és jól beindult a zsíros "hátsó tej" termelése.

2020. jan. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!