Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás 1 éven túl?

Szoptatás 1 éven túl?

Figyelt kérdés

Egyre többen szólnak be, hogy miért nem választom le a lányom.

Egy éves múlt nemrég és reggel és este még szoptatom. Mi ezzel a baj? Barátnőm tápis babája még 1.5 évesen is eszik tápit. Nekem meg kéne váltani tejitalra vagy tehén tejre. Legalább is ezt hallom a családtól és a védőnőtől. Csak én érzem azt, hogy ha oké 1 éven túl a tápi akkor a szoptatás is az kéne legyen? Mi a baja az embereknek mostanában a szoptatással? Nem mintha akárhol elő kapnám a cicim, reggel és este ha vendégségben vagyunk is a hálóban vagyunk és senkit nem zavarunk vele. Persze ha cumisüveget kapna tápszerrel/tejitallal az oké lenne. Én komolyan nem hittem, hogy így tönkre teszik nekem a végére ezt a szoptatás dolgot. A mai világban miért támogatják jobban 1 éven túl a tápszeres táplálást? Tényleg nincs már semmi a tejben? Én nagyon kivagyok ezen, jelenleg már ott tartok hogy inkább leválasztanám csak hagyjanak békén. :(



2020. jan. 3. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Addig szoptass, amíg mindkettőtöknek jó (neked és a gyerekednek)!

A többiekre igazából rohadtul nem tartozik.

Vicces amúgy, hogy aki meg nem szoptat, vagy leválasztja, azt meg azért ba$ztatják... Mindegy, csak beleüssék az orrukat mások életébe.

2020. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Enyém 15hós. A fogzásos napokon hihetetlen jól jön, hogy még cicizik. Nem tudom mikor kelle abbahagyni..
2020. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Hmm az enyèm februárban 2 èves lesz, de mèg mindig szoptatom...

Kit èrdekel ki mit gondol? Ez abszolùt magànügy. Senkinek semmi köze hozzà.

2020. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Amúgy semmi közük hozzá, ha mégis bánt hogy p fáznak mondd, hogy már nem szoptatsz és kész.


(nekem egyszer a nőgyógyász magyarázott mikor mammográfiát akart csinálni és mondtam hogy szoptatok, megkérdezte mennyi idős a gyerek, mondtam, hogy 15 hónapos... A gyerekorvos meg műtétet halasztatott el velem hogy ha nem létfontosságú min. 1,5 éves koráig szoptassak már (majdnem 3 év lett belőle))

2020. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A másik oldal ugyanilyen bántalmazó. Én hasonló helyzetben nemrég azért kaptam, hogy mért csak reggel és este szopik.

Lassan a reggelt is elhagyja, én nem váltottam semmire amúgy, egyéves gyerek nyugodtan lehet normál gyerekkoszton már (persze kap egy -egy pohárka tejet, ahogy mi is iszunk néha meg eszi az összes tejterméket is).

2020. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne foglalkozz mások véleményével, a te gyereked, azt csinálod ami nektek jó! Ne másoknak akarj megfelelni! 2 évig szoptattam a lányom, most múlt 2 éves a fiam még szopizik alkalom adtán, mikor eszébe jut. De mindent eszik, iszik, tehéntejet is. Nekem is anno beszólogattak, meghallgatod őket, aztán csinálod ahogy akarod! Én bevezetném a tehéntejet az étkezésébe, de adnám neki az anyatejet mikor kéri, fogzik, szeparációs szorongás a van, beteg stb. Inkább az anya-gyerek kötődésről szól a szopi, ha rendesen eszik a baba. Úgyis leválasztja magát mikor érzi.
2020. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azokkal, akik beszólnak. Semmi közük hozzá. Az én lányom 10 hónapos, hozzataplalas mellett is napi ötször-hatszor szopizik, szóval már most látom hogy ebből nem lesz egyhamar elválasztódás, ami nem is zavar. Én is ilyen lelkizős vagyok, viszont a gyerek körüli dolgok úgy gondolom nem tartoznak idegenekre, van ami meg a szűk családra sem szerintem, úgyhogy ezekben nem nagyon érdekel mások véleménye, ilyen pl a szoptatás is.
2020. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Senkinek semmi köze hozzá.


A szopizik-e még bármilyen életkorban a lehető legzapintatlanabb kérdés szerintem. Egy éves kor alatt azt kell mondani. Hogy igen, persze, felette, hogy nem. Függetlenül attól, hogy mi történik a valóságban. Persze csak akkor, ha rövidre akarod zárni ezeket a beszélgetéseket. (Nyilván nem a közeli barátoknak vagy családtagoknak kell hazudni. Hanem Marikanéninek a piacon, aki az úton átordibál, hogy szoptatsz-e. Őt nem tájékoztatni kell, hanem lerázni.)

2020. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Coffelia ***** válasza:
45%
Soha semmilyen bébitejitalt nem adtam a gyerekemnek. Nincsenek averzióim a dolog iránt, de ha egyszer harmonikusan működik a hosszan szoptatás, akkor miért adna az ember az istenadta anyatej helyett egy mesterséges pótlást? A tejital azoknak a gyerekeknek lett eredetileg kitalálva, akiket már nem szoptatnak, hogy legyen valami, ami utánozza az anyatejet. Értelmetlen pénzkidobásnak éreztem, meg kísérletezgetésnek a gyerek bőrére, ha amúgy megvan az anyatej lehetősége is.
2020. jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

2 éves koráig szopizott a lányom. Engem is agyon piszkáltak vele, de nem érdekelt. Most 1 éves a kisfiam, ő is szopik még, ráadásul napközben is többször, amellett, hogy persze eszik is szépen mindent. Nem fogom elválasztani még 1 évig biztosan, akinek nem tetszik, az ne vegyen róla tudomást, vagy puffogjon magában, kit érdekel? Tőlem is kérdezte a család gúnyosan, hogy "őt mar nem fogod olyan sokáig szoptatni, ugye?" Szemrebbenés nélkül közöltem, hogy de, és ennyi.

Nehogy elválaszd mások beleugatása miatt, megbánnád.

2020. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!