Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyomorfàjdalom szoptataskor?

Shelemba kérdése:

Gyomorfàjdalom szoptataskor?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam. Anyatejes. Nagyon odafigyelek mit eszem. De így is hasfájós szegény. Ma nem tudtam ebédelni mert sirdogált és elaltattam, én is elaludtam vele. 3 körül már iszonyat éhes lettem. Meggettem 2 tányér céklalevest. 15 perc mulva iszonyatosan elkezdett fájni a hasam. Ezelőtt is ettem már ès nem fájt. A hirtelen "jóllakástól" fájhat? És a legfontosabb, fájhat e a pici hasa? Köszönöm a válaszokat

2020. jan. 6. 15:19
 1/1 anonim válasza:

Kedves Shelemba!


A gyomrod szerintem amiatt fájt, hogy nem ettél gyakorlatilag egész nap semmit, majd arra hirtelen valamit. Figyelj oda arra, hogy teljeskörűen és eleget egyél, mivel szoptatsz. A pici abból kap, amit Te is megeszel.

Én, mikor kéthónapos volt a gyermekem, napi ötször biztosan ettem, volt, hogy az éjszakai szoptatás alkalmával is. Igyál sok folyadékot, hogy legyen elég tejed, és egyél nemcsak vitaminokban gazdag, de kalóriában NEM szegény ételeket is.

Ha hasfájós a picur, akkor persze figyelj oda, hogy ne sok szeles ételt egyél, de gyakorlatilag akkor is fájni fog a hasa, ha odafigyelsz erre. Masszírozgasd a kicsi hasát, illetve a behajlított lábait összefogva, told a térdét a mellkasa,pocakja felé és körözz is picit velük, ez segíthet.

Illetve szerintem bármilyen aggályaid vannak, tanácstalan vagy, hívd bizalommal telefonon a védőnődet, vagy beszélj a nőgyógyászoddal(ha van). Nekem a nőgyógyászom sokkal többet tudott segíteni, bármi baj volt, mint a védőnőm.

Kitartás Neked! Ne idegeskedj, egyél, igyál eleget. A szoptatási időszak nem a fogyókúra vagy a diéta ideje, azt majd utána. :)


Kilenc hónapos kisfiú anyukája (még szoptatom)

2020. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!