Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon be gyulladt a mellem...

Nagyon be gyulladt a mellem nagyon fáj és elég nagy csomó is van benne mit csinálhatnék a babócát is alig tudom fel venni annyira irritálja ha hozzá ér?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha fáj is de mindenképpen szoptass, fejd ki teljesen, hogy kiürüljön.

Szoptatás előtt borogasd kicsit langyos vizes ruhával, hogy könnyebben meginduljon.

Fájdalmas de segíthet!

3 gyerkőccel átestem ezeken!

Ha nem jobb pár nap múlva, esetleg láz van akkor orvos!

2020. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy beálltam a zuhany alá este és jó meleg vizet engedtem rá, kozban massziroztam mi a csomokat. Ugyelviselhetobb volt a fájdalom a meleg víz miatt. Babát ugyan úgy ratettem, előtte utána kifejtem a tejet.
2020. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meleg vizes finom masszírozás és a baba. Semmi nem olyan hatékony. Sosem felejtem el azt az érzést mikor először sikerült így a csomót “kidugítani” (nincs rá jobb szavam). Borzalmasan tud fájni, de ezek nélkül csak rosszabb lesz.
2020. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
A baba álla a csomó alatt legyen, olyan pózban szoptass. Kilazítja.
2020. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy nincs tejem nem sok volt ilyen 10 20 mili ki ürülni látszott majd hiretelen ez jött
2020. jan. 20. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégis van

Mennyinidős a baba?


Ez mellgyulladás.

Ha elfogadja, tedd rá a babát

állla a csomó fele legyen.

Szopi előtt melegíteni, utána hűteni kell.


Fejővel szinte lehetetlen rendbetenni.

Láz esetén háziorvos, kapsz antibiotikumot is.

2020. jan. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A bimbóm mellett látszik a dudor hogy ott a csomó ma jon a védő nő. 2 hetes még csak és tápszert eszik
2020. jan. 21. 07:11
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Itt már sokszor leírtam, de újra:

Meleg káposztás borogatás. Minimálisan nyirkos tetrába beleteszed, kicsit megklopfolod, aztán be a mikróba. Legyen forró, de azért a bőrödet ne égesse, szóval amennyire bírod. Ez legyen 2 szoptatás között a melleden. Nem hiszek a mindenféle varázslatban, de ez tényleg segít! Igaz, büdös leszel tőle, mint a kvaélet, de a gyereket nem zavarja szerencsére ;)

A pici pedig úgy szpjon, hogy az álla MINDIG a csomó felé legyen Ugyanis elsődlegesen arról a területről ürít. Ha máshogy nem megy, ne vedd fel, hanem fektesd magad mellé az ágyba . Így legalább az olyan pozitúrákat is össze lehet hozni, hogy a gyerek hozzád képest fejjel lefelé van, mert éppen úgy kell.

Szoptatás után esetleg jó lehet egy kicsi hideg borogatás, ami megnyugtatja és jól esik... de aztán vissza rá a forró káposzta, hogy húzza lefelé a gyulladást és a meleg pedig nyissa a tejcsatornákat.

2020. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Most olvasom, hogy tápszert kap. Próbálj tényleg szoptatni! A mellgyulladás is jelzi, hogy van ott tej, csak hát ott is maradt :/
2020. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tedd mellre, van tejed, nem kell rögtön tápszerhez nyúlni. De ha nem akarsz szoptatni, mert sajnos van ilyen is, akkor ne tedd mellre ...
2020. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!