Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vegetáriánus étrend szoptatás...

Vegetáriánus étrend szoptatás alatt? Van itt vega kismama?

Figyelt kérdés

Nem látom át, hogy fog ez a dolog a gyakorlatban működni. A szoptatáshoz ugye fehérjedús étrend szükséges. Én a fehérjét növényi alapon viszem be, zömmel olyan ételekkel, amik a szoptatás alatt tiltottak. Hüvelyesek, karfiol, kukorica, káposzta, paprika, paradicsom, stb. Gyakorlatilag ezeken élek. Szóját nem eszem, de az is tiltott. Foggalmam semmi mit fogok szoptatás alatt enni. Nem élhetek krumplin és répán hónapokig.

Persze tudom, hogy ezek csak akkor tiltottak ha a baba hasa fáj tőle, de ha az első gyerekemből indulok ki, aki még a tejszaporitó teától is ordított olyan hasfájós volt, akkor elég nagy az esély rá, hogy ő is az lesz. ( Nála még nem voltam vega)



2020. jan. 31. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
És nem tudnál kivételt tenni? 🙋‍♀️
2020. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokkal egyszerűbb lenne az életem ha meg tudnám enni a húst, de nem megy. Hányingerem van tőle, kifordul a számból. Emiatt lettem vega. Nem etikai okok miatt.
2020. jan. 31. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás alatt semmilyen ètel bem tiltott. Ha valamitől fàj a babàd hasa, azt helyettesìted màssal, de alapból bàrmit ehetsz, ès a legtöbb babànak nem okoznak hasfàjàst az àltalad leìrt ètelek.
2020. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 khniki ***** válasza:
100%
Nem tiltott semmi. A kisfism 3 hónapos koráig hasfájós vol, tök mindegy, mit ettem. Adtam neki Espumisant, az segített. Úgyhogy ezen ne aggódj, edd azt, ami jólesik.
2020. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy étkeztem, mint előtte.

De ugye tudod, hogy rengeteg más étel is van, ami vega/vegán nem csak amiket írtál.

Mértékkel minden ehető.

[link]


Itt nézelődj, én nagyon kedvelem a receptjeit.

2020. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak vegetáriánus vagy, ehetsz tejtermékeket és tojást is. Ezek is eléggé fehérjedúsak. A hüvelyeseken kívül sok gabonaféle és olajos mag is nagy arányban tartalmaz fehérjét.


Előre ne aggódj emiatt. Nem törvényszerű, hogy a babádnak bármelyik étel problémát fog okozni, emiatt tiltott ételek nincsenek. Amiket felsoroltál, azokat azért javasolják kerülni, mert sokszor ezek okozzák a hasfájást, de nem mindegyik, és nem minden babánál. Egyél nyugodtan ugyanúgy, ahogy eddig. Figyelj oda, hogy egészséges ételeket fogyassz.


Akkor kezdj el elhagyni egy-egy ételt, ha azt látod, hogy a babádnak baja van.

2020. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta vegetáriánus vagyok. Most 4 hós a kisfiam és 3 hónapja a gyerekorvos szigorú tej- és tojásmentes diétára állított, mert tejallergia gyanúja merült fel a babánál. Így gyakorlatilag semmi állati eredetű fehérjét nem eszem, aggódtam miatta, de már elég jól kikísérleteztem, hogy nekünk mi válik be:)

- szerencsére a karfiol, brokkoli, borsó, csicseriborsó, lencse, babfélék nálunk nem okoztak hasfájást, persze mértékkel eszem őket

- én nagyon szeretem a szejtánt, gazdag fehérjében, jó rántani, pörköltnek stb.

- sima fehér rizs helyett quinoa vagy barna rizs fehérjében gazdagabb opció, ugyanígy tésztában/kenyérben is tudsz fehérjében dúsabb opciót venni

Olajos magvak szintén jók. Egyébként ha tejről és tojásról nem lennék leállítva, fel sem merülne a fehérje-aggály, de így is simán lehet fedezni a szükségletet. Néha beütöm Cronometerbe (ez egy alkalmazás, még azt is be tudod állítani, hogy szoptatsz-e és aszerint számolja a kalória és fehérjeigényedet), hogy miket ettem, így látom, ha egy nap gyengébbre sikerült és tudok változtatni, de ez ritka :)

2020. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lll.hu itt tájékozódj. A szoptatáshoz helyes ismeretek kellenek, ami közszájon forog (pl a puffasztó ételek kerülése is), annak 90 %a butaság, van ami egyenesen nagyon káros.

Vegán anyuka vagyok, jelenleg egyszerre (tandem) szoptatom a 2,5 éves és az 5 hónapos gyerekeim, minden növényi ételt megeszem, semmiből nincs is probléma. Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan.

2020. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Évek óta én vegán vagyok, hús-tej tojásmentesen étkezek 4 hónapos most a babám 7kiló és csak anyatejes :)

Nekem nincsen semmivel probléma. Ugyanúgy eszek mindenfélét amit terhesség előtt/alatt is.

2020. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!