Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet e cicit adni a babának...

Lehet e cicit adni a babának úgy, hogy már nincs tejem?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy nagyon keveset tudtam szoptatni a kislányom, így nyilván nem kap cicit normális esetben. Azonban mikor nagyon nyűgös 1x 2x mellre tettem. Nyammantott rajta kettőt és kiköpte, de azonnal megnyugodott. Cumizik de nem nyugtatta meg már semmi sem, csak ez. Nem találtam erről semmi, hogy ez egyébként rossz vagy negatívan hat majd rá később? Köszi a választ. (4hónapos)

#szoptatás #nyugi cici
2020. febr. 6. 21:47
1 2
 1/14 Linny22 válasza:
47%

Nekem a kislányom kinyigázott totál, ha valami baja volt azonnal ment, hogy "anya tejcsit adsz?" már alig volt tejem, kb 3,5 évesen szoktattam le úgy, hogy végül már csak este kapott.annyi, hogy nagyon anyás és vele kell aludjak még mindig.

Szerintem, nyugtasd a babát nyugodtan. Ez inkább jó hatással lesz rá.Csak majd idővel egyre kevesebbet kapjon cicit, pár hónap,vagy te érzed. majd leszokik.

2020. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Ha elfogadja szerintem nyugodtan. Én is próbálkoztam vele, de nem fogadta már el tejcsi nélkül.
2020. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Így is tényleg ritkán fordult elő, csak némi bűntudattal adtam neki oda, sokszor a következményekre gondolok a dolgokkal kapcsolatban, így ezzel kapcsolatban is, a férjem is azt mondta, hogy eddig nem cicizett nehogymár most kezdjem el, főleg így, hogy tejem sincs. Csak szegényem nem olyan gyorsan megnyugodott.
2020. febr. 6. 22:01
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Semmi negatív hatása nincs, csak pozitív, úgyhogy nyugodtan csináld.


A szoptatásban pont az a pláne, hogy nemcsak táplálék, hanem érzelmi kapcsolat is. Növeli a baba biztonságérzetét, megnyugtatja stb. Ha nálad táplálékként nincs is szerepe, attól az érzelmi kapcsolat építésében még ugyanolyan fontos.

2020. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Lehet e cicit adni a babának"

Úgy olvastam, hogy lehet-e e-cigit adni a babának... :-O Jobb lesz, ha megyek aludni. :)

2020. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Ferjednek van igaza
2020. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Akár vissza is jöhet tőle a tejed. Miért ne csinálhatnád?
2020. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Coffelia ***** válasza:
80%
Simán beindíthatjátok tejed!
2020. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Coffelia ***** válasza:
100%
"a" tejed, bocs, valahogy egy betű kimaradt.
2020. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
6-os, a "ferjemnek" lehet, hogy igaza van, de ahogy az elotted érdemben megszólalók mondták, ártani nem ártok, a kislányomat megnyugtatja ha már más abban a szituációban nem, akkor miért ne? Vagy ki tudod fejteni a te álláspontodat? Szívesen meghallgatnám. A többieknek pedig köszönöm a választ, segített.
2020. febr. 6. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!