Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet repülőn felszállás...

Hogy lehet repülőn felszállás közben szoptatni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a felszállás közben jelentkező fájdalmat okozó nyomáskülönbség megelőzésére az a legjobb, ha a babát szoptatjuk (vagy cumizik, nagyobb gyerek rágózik...).

Na most eddig egyszer repültem ölben utazó gyerekkel, ő akkor 1,5 éves múlt és el nem tudom képzelni, hogy hogy vettük volna fel a "pózt" a szoptatáshoz úgy hogy be volt kötve (az én övemhez). Ő cumis volt, így gond egy szál se, remekül bírta az egész utat.

Na de a kicsi nem cumis, rágóhoz kicsi, 5 percig folyamatosan itatópohárból nem iszik (egész felszállás idején), viszont 16 hónaposan elképzelni nem tudom, hogy férnénk el azon a kicsi ülésen bölcsőpózban tartva. Illetve az öv enged-e annyit.

Tapasztalatok?

Ki tudott felszállás közben szoptatni?


2020. febr. 20. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell bölcső poz. Ekkora gyereket ölben -ükbe a legegyszerűbb szoptatni, ha szükséges. Megfordítva ülteted az öledbe, úgy csatolod be és már meg is van oldva
2020. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%

Ha tudod, hogy a babádnak fájdalma lehet nyomáskülömbségtöl akkor ne vidd repülön.

Se embernek se gyereknek nem fájhat normál helyzetben a nyomáskülömbség.

Felszálláskor eleve nem szokott fájni, max bedugul a füle és ezért sír, de simán ha fent vagytok feleteszed cicire.

Viszont leszállás durvább, az kb 30 percig tart a sülyedés és iszonyat fájdalmas tud lenni, ha valakinek folyadék vagy gyulladás van a fülében.

Èn mindig vittem kb 5 éves korukig kupot a kézi táskában, és ha leszállásnál esetleg éreztem volna, hogy fáj nekik(ez egy erös intenzív fájdalom), akkor adtam volna egy kupot ami kb 10-15 perc alatt hat.


Vigyél fel cumit, mert nyügös amúgy is lehet, és akkor inkább ordíttatod a gépen, mint, hogy cumival megnyugtasd?


Hogy az öv mennyit enged azt gondolom nem akarod kiprobálni, az öv nem hiába van ott. Elég ha a gép csak egyet huppan vagy löködik és a gyerek kiesik a kezedböl. Nem hiába kell magadhoz csatolni.

2020. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

"Én mindig vittem kb 5 éves korukig kupot a kézi táskában, és ha leszállásnál esetleg éreztem volna, hogy fáj nekik(ez egy erös intenzív fájdalom), akkor adtam volna egy kupot ami kb 10-15 perc alatt hat."


He? Kupot? Ami 10-15 perc alatt hat? Az 5 perces leszálláshoz? Amúgy hogy adtad volna be az ulesbe bekötött gyereknek? Kézmosás? Még amúgy is.... Baxus...

2020. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Hivatalosan neked háttal kell ülnie a babának. Nekünk többször szóltak. De pl 6 hónapos kislányom simán tudtam szoptatni mert késő este volt és már nem járkáltak.
2020. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1-es,

ülve? Az még inkább mission impossible. Ha az ölemben ül, átlát a vállam fölött (már most, pedig jelenleg 1 éves sincs). A mellemet pedig nem a vállam fölött hordom. :D


2-es,

"Ha tudod..." Nem tudom, mert először fog repülni. Nekem sose fájt, nem dugult, de szorgalmasan rágóztam.

Ha nem lett volna egyértelmű: azért nem cumis, mert nem fogadja el. Mégse ragaszthatom a szájára, akkor azért sírna...

Egyébként nem az volt a kérdés, hogy vigyük-e repülőn. ;)

A kúpos ötleted agyrém és kivitelezhetetlen. Utaztál már egyáltalán?

4-es, köszi! El is felejtettem, hogy tényleg azt kérték, hogy háttal legyen.

Valamit ki kéne találni. Ennivaló?

2020. febr. 20. 09:39
 6/16 anonim ***** válasza:
7%

Kicsit elvesztettem a fonalat. Azt írtad, 16 hónapos most meg hogy egy éves sincs....

3 éves koráig szoptattam anno a gyerekemet, onnantól, hogy ulni tudott, az ölemben ülve. Megoldottuk simán.

2020. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most 11 hónapos és 16 hónapos lesz az utazáskor. Igen, kicsit előre gondolkodok. Lehet már nem is lesz szopis.
2020. febr. 20. 09:46
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
😂😂😂Ok. Hát majd akkor meglátod, simán lehet, hogy nem lesz szopis és az is, hogy semmi baja nem lesz, élvezi majd a repülést.
2020. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Èn vagyok a kúpos anyuka. Èn nagylányom születése óta utazok velük, 10-12 órás utakon is voltunk.

Söt nekem volt egyszer füllgyulladásom egy repülö útkor, és aki utazott már repülön tudja, hogy a sülyedés már 30-40 perccel a cél elött megkezdödik(ha repült valaki nagy gépen, ott van minden ülésen monitor ott látszik is). A fülfájdalom, ha van víz vagy gyulladás a fülben ekkor kezdödik amikor a gép elkezd sülyedni. Ès innentöl még rengeteg idö a leérkezés. Ha a gyereknek nem volt elötte semmi baja, de tudom, hogy beteges volt és ekkor elkezd sírni akkor ott még lehet mozogni, lehet a pelenkázón beadni neki egy kupot, és ezek a kupok nagyon gyorsan hatnak.

Ez a fájdalom éles és intenzív, nem csak nayfogni fog a gyerek, hanem ordítani már a kezdettöl.

Èn többször láttam már gépen ilyet, hogy kisgyerek a leszállás elött elkezd sírni, a végére már iszonyatosan ordít, az utasok meg a szülöket hibáztatják, pedig a gyereknek óriási fájdalma van.

(ahogy írtam nekem egyszer volt ilyen fájdamam, és felnöttként is nagyon nagyon fájdalmas).


Mi májusban jártunk a gyerekekkel karib térségbe nyaralni(húúú ez is elképzelhetetlen itt sok embernek..).

A kisebbik lányom 4 éves volt mikor Februárban füllgyulladása lett és maradandó folyadék volt a fülében. Már volt foglalásunk DomKözt. 2 hetes nyaralásra. Szerencsére az orvosunk nagyon rendes volt, és a folyadék nem szívodót fel, így a repülés elött 2 héttel megmütötte a gyereket és tubust tett be neki.

Következö évben ugyan ez volt, és sajnos ott kicsúsztunk az idöböl, de ez miatt lemondtuk a Kubai nyaralást, tudtuk, ha a gyereknek füllgyulladása van akkor az nem játék. (végén a május eleji vizsgálton tünet mentes lett, és nem kell mütteni, de addigra már késö volt)....

2020. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Ööö csak én akadtam ott le, hogy repülőn szoptatni??? Szóval centire tőled emberek ülnek mindenütt, te meg előkapod a melled es szoptatsz? Komoly ... Nem ülnék melletted az biztos.
2020. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!